TEMAT: Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 07 Gru 2015 18:27 #417254

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Małgosiu, pewnie coraz mniej się dzieje na Twojej działce, sezon zimowy za pasem.
A pokaż swoją roślinną odskocznię domową ;p)

Moja doniczkowa odskocznia rośnie, zieleni się i sprawia mi dużo radości. Mam teraz czasu a czasu na zajmowanie się fiołkami i hojami, ale i zmartwień bez liku z powodu tego czasu, więc odwdzięczają mi się po prostu tym, ze mogę o nich myśleć, podlewać,rozsadzać, przestawiać, oglądać ...
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ


Zielone okna z estimeble.pl

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 09 Gru 2015 13:50 #417485

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Asiu,
masz rację, w ogrodzie trawy powiązane (w końcu ;) ), ciemierniki kwitną na całego, pozostałe w pąkach...a roślinki jedne poszły spać, inne jakoś nie zamierzają, a róże namyślają się...idzie dostać kręćka!
wczoraj odwiedziłam mojego znajomego, szefa pewnej oazy zieleni w Łodzi i tam chwalił mi się hoją-pięknie kwitła, liście podłużne (mogę je porównać do moich chudych palców), ciemna zieleń, obrzeżone jakby szarością - pewnie od wody, ale takiej hojki jeszcze nie widziałam a i cena zachęcająca ok 10zł
ale nie byłabym sobą - kupiłam 3 storczyki ;) jeden mi kwitnie, a te przekwitnięte, zrobiły mi niespodziankę i puszczają maleńkie pączki!!
a roślinki domowe- jak sądzisz mogłabym umieścić je w tym temacie?

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 09 Gru 2015 16:21 #417502

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Skoro tytuł wątku to "Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości" to może być i ta działkowa i ta parapetowa, czemu nie?
Chyba że wolisz dwa osobne wątki, żeby było przejrzyściej, ale wtedy ten działkowy pewnie zimową porą przyśnie.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 09 Gru 2015 19:15 #417523

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
gogi_s wrote:
(...) a roślinki domowe- jak sądzisz mogłabym umieścić je w tym temacie?

Pewnie że tak (tzn. tak sądzę). Zawsze można wkręcić do ogrodowego wątku to, co wystaje na naszych parapetach. Ja tak wkręciłam do domowego wątku swoje nasadzenia roślinne pod blokiem. Dobra, to czekam na twoje parapetowce! :hearts:


Asiu (selinka) ta hoja ze zdjęć to faktycznie wayettii. Mam ją jako małą szczepkę, co mi kołkuje od 3 lat.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2015 19:17 przez Forumowa Żabula.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 10 Gru 2015 08:53 #417589

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
dobrze, dziewczyny...idę troszkę posprzątać parapety ;) i popstrykam zdjęcia! tylko ja hojami nie mogę się pochwalić, bo mam tylko dwie, fiołeczki jakieś kwitną, to się pochwalę,a jeszcze są storaski....a co tam, pokażę co mam!
Asiu, ta hojka co ją oglądałam ma takie bardzo ciemno zielone chude, długie liście, a ta co pokazałaś....oj...piękna jest!

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 10 Gru 2015 12:42 #417609

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Serdecznie witam imienniczkę

Wspaniale, że trafiłaś na forum, bo radą każdy tutaj służy chętnie. Ja kupiłam działkę w podobnym stanie jak Twoja. Gruz, kamienie i chwasty do tego duża powierzchnia działki. Uporaliśmy się z tym wszystkim dość szybko, ale z pomocą maszyn. Potem to już nasadzenia robiłam bardzo powoli, dobierając rośliny do stanowiska. Bardzo to ważne dla roślin a i dla mnie, bo na działkę jeżdżę co 2 tygodnie, niczego nie podlewam. Zapraszam w odwiedziny.


miłego dnia

Gosia

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 10 Gru 2015 17:16 #417627

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
gogi_s wrote:
dobrze, dziewczyny...idę troszkę posprzątać parapety ;) i popstrykam zdjęcia! tylko ja hojami nie mogę się pochwalić, bo mam tylko dwie, fiołeczki jakieś kwitną, to się pochwalę,a jeszcze są storaski....a co tam, pokażę co mam!
To fajnie, czekam więc na fotki parapetowe. A tym, że masz tylko dwie hojki, to się nie przejmuj. Ja też zaczynałam od dwóch, a dziś mam to, co mam.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 10 Gru 2015 21:27 #417682

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Gosiu, z przyjemnością zgaduję dalej, co to za hoya.
Teraz strzelam tak:
a) Minibelle:

minibelle.jpg



b) Rosita:

HoyacvRosita13.jpg



c) Sheperdii:

DSC_2263.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 11 Gru 2015 15:07 #417744

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
moje Kochane dziewczynki :hearts:
wczoraj miałam się odezwać, ale dzień tak mi się potoczył expresowym tempem, że ok 20 nie wiedziałam gdzie jestem...a zaczęło się niewinnie od ryneczku, na którym jakiś wariat nie bacząc na przejście dla pieszych wjechał w starszą panią wracającą z zakupami do domku (najprawdopodobniej) ... potem poszło błyskawicznie i zanim uporałam się z urzędami, sprawami rodzinnymi i sąsiedzkimi, była już noc i zapomniałam o zdjęciach, ale już się poprawiam!
Małgosiu-imienniczko, już jestem pod wrażeniem Twojej działeczki, oj będę podpatrywać co się u Ciebie dzieje, bo widzę, że mamy podobny gust, a Ty posiadasz z ukorzenienia piękne hortensje :whistle:
Krysiu- uśmiałam się, że Ty miałaś na początku tylko 2 hoje, bo jest to nie do pomyślenia, gdy się wchodzi do Twojego hojowego królestwa! wiesz, policzyłam, że mam 45 storasków :oops: i dużo innych zielonych też ;) mąż mówi - dżungla :crazy: i że trzeba mnie leczyć na głowę
Asieńko, Ty to czytasz w moich myślach: odp poz. 1 (Minibelle) albo 3 (Sheperdii), ale pojęcia nie mam która :whistle:
dziewczyny wrzucam, najwyżej Roma pogrozi mi srogim palcem, trudno, ryzykuję!

skrtnik.jpg

skrętniczek, jedyny i ulubiony


fioekr.jpg

fiołeczek


fioki.jpg

a tu takie fiołki kwitnące


falek_kameleon.jpg

falek kameleon

falek_old.jpg

mój najstarszy falek z dzidzią kwitnącą

drzewko.jpg

grubosz


hojka_nn.jpg

hoja carnosa

difenbacha.jpg

diffenbacha
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 11 Gru 2015 18:13 #417771

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Gosiu, dziękujemy za zdjęcia! Spodobały mi się storczysie i jestem pod wrażeniem , że aż 45 ich masz! Miałam kiedyś łącznie naraz 19 bodajże...
Powiedz mężowi, że inne forumowiczki to mają dopiero fisia! Hoy miałam chyba 60 jednocześnie, teraz o połowę mniej, bo przerzuciłam się na fiołki, których mam 63 odmiany (kubeczków i doniczek znacznie więcej). Na bodajże 33 metrach kwadratowych! Są oczywiście lepsze zawodniczki ode mnie :)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 11 Gru 2015 18:31 #417776

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Asiu, niekiedy z M wspominamy jak mieszkałam w Łodzi w kawalerce na 17m2 i jak sobie radziłam mając ok 40 kwiatków :) sąsiadka mieszkająca pode mną, nadużywająca pewnych % stwierdziła, że kwiaty to oznaka wiochy i prostactwa i ona zabrałaby mi kilka, bo u niej jest pusto ;) dlatego tak dobrze rozumiem, że potrzebujesz gumowych, szalejących parapetów, prawda? a Twój M. podziela pasję kwiatową?
wow 60 hojek - zazdroszczę! a hojki nie należą do tanich, niestety ... a i ciężko skubnąć choćby kawałek do ukorzenienia ;) za to za fiołeczkową kolekcję :hug: jest cudna!

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 11 Gru 2015 19:00 #417779

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Gosiaczku, mój Prawie-Mąż nie kocha moich kwiatków, czasem zrzędzi, że "nie mieszka w szklarni" tzn, nie chce tak mieszkać...
Hoje nauczyły mnie jednego .... umiaru. Nie brzmi to może przekonująco, skoro teraz fiołków mam też 60, ale mi chodzi o umiar związany z wydatkami na to hobby. Przestałam odkupować gatunki hoy, które mi padły (choć wciąż miałabym na to ochotę), ponieważ wydałam na hoye tyle, że jak pomyślę, to aż mnie wszystko boli. Gdyby rosły, pal licho koszty, satysfakcja by wystarczyła. Ale tak nie jest. Odhojowałam finansowo.
Fiołki są tańsze, łatwiej zwracają się ich koszty i rosną, zaczynają kwitnąć. Obdarowałam małymi sadzonkami odmianowych fiołków mnóstwo znajomych i to samo w sobie jest bardzo przyjemne w tym hobby :)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 11 Gru 2015 19:42 #417787

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
tak to już jest z tymi naszymi chłopami, mój też nie lubi, ale...przy dobrych znajomych...to się chwali jakby to on był typowym zapaleńcem roślinnym ;)
niestety ja też tak mam ze storaskami...vandy u mnie mają za zimno i nawet za 15zł się już nie skuszę...dendrobia-przystosowały się! a reszcie odpowiada u mnie klimat i rosną! ale Asiu jak ten mój znajomy zaczął mi mówić o hojkach i ich cenach...to mnie troszkę głowa rozbolała...są dużo droższe od moich storków! ;)a fiołeczki-kochane są, nie dość, że pięknie się przyjmują, to potem kwitną pięknie! nie spotkałam się z fiołkami zapachowymi, tymi domowymi (te ogrodowe, pięknie mi pachną, moja niunia-psina, zawsze stoi i wącha i wącha, a potem kicha...i tak od maleńkiego szczeniaczka ma!!) przyznaję jednak, że na tak niewielkim metrażu masz prawdziwą kolekcję!! jestem pod wrażeniem!

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 12 Gru 2015 10:03 #417846

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kiedyś swego czasu i ja kupowałam każdą hoję ''jak leci''. Leciałam bardziej na ilość niż na jakość. Dziś, podobnie - jak Selinka - mam dystans do hoi, czyli jak nie chce ze mną panna współpracować, to macham jej na do widzenia i już takowej panny nie kupuję, choćby nie wiem jak mi się podobała. :teach: Obecnie raczej idę w jakość, a nie w ilość. Ale wszystko przychodzi z czasem.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 12 Gru 2015 11:24 #417856

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Krysiu, to prawda, ja już odpuściłam....będąc ostatnio u mego znajomego...oglądałam vandy za 15 zł, nawet za 10zł by mi sprzedał (przekwitnięte i naprawdę ładne)...ale ja im ciepełka nie zapewnię i wolę mieć takie rośliny, którym u mnie odpowiada , podobnie jak Ty i Asia :) jednak kiedyś w przyszłości chciałabym mieć hojkę o czerwonych i żółtych kwiatach, jednak na razie sobie muszę odpuścić, bo są za drogie dla mnie (o różowych i białych posiadam), ale i Ty Kochana masz nietuzinkową kolekcję...nie tylko hojek ! u Ciebie prawie wszystko pięknie rośnie :bravo:

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 12 Gru 2015 12:12 #417866

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Incrassata kwitnie na żółto. Przypomnij się wiosną, to ci ciachnę kawałek. :idea1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 12 Gru 2015 20:34 #417937

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Skończyły się prace ogrodowe i zaczęły rozmowy parapetowe. U mnie skromnie w tym względzie popodziwiam więc sobie nieco.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 12 Gru 2015 21:19 #417949

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Wiesiu, zapraszam Cię serdecznie na parapetowe wątki! :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.254 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum