TEMAT: Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:)

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 03 Kwi 2017 11:59 #532860

  • mikeska7
  • mikeska7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
Zaczęliśmy projektować nasz ogródek przed domem a raczej tworzyć. Na początku głowa pełna pomysłów, mniej więcej było wiadomo gdzie co będzie. Ale teraz jakoś nam już nie idzie tak jak na początku. Nie mamy pomysłu co posadzić pomiędzy iglakami na pniu które rosną pod ogrodzeniem. Myślałam o żywotniku wschodnim aurora nana, ale będzie chyba za ubogo:)
Może jakieś pomysły mi podeślecie. Przesyłam zdjecie.
20170402_185436.jpg


20170402_185436-1.jpg

jak to wygląda


Zielone okna z estimeble.pl

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 03 Kwi 2017 12:01 #532861

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj.Napisz proszę co to za iglaki na pniu i jakie będą ich średnie wymiary.Myślę, że to ułatwi nam pomoc. ;)

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 03 Kwi 2017 14:14 #532878

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Na tym kwadracie też będzie coś posadzone?

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 03 Kwi 2017 14:23 #532881

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Aniu mi sie wydaje ,że tak skoro taka obwódka jest zrobiona ;)
Ja jestem na takim etapie,że wszędzie bym sadziła :silly: rodki,hortensje,żurawki i hosty,ale nie wiem czy wysokie hortensje będą dobrze wyglądać przy tych szczepionych drzewkach-mogą je przyćmić ...
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 03 Kwi 2017 21:17 #532966

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Wydaje mi się, że iglaczki w donicach mogłabyś lekko rozsunąć tak, aby zrobić miejsce na 3 niskie żółte berberysy, które dobrze by wyglądały przycinane w kulistą kopułkę. Jeśli nie lubisz ostro żółtego koloru, to wybierz berberysy czerwonopomarańczowe, np. Berberis thunbergii 'Admiration' :)

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...eris-thunbergii#4580
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2017 21:17 przez Hiacynta.

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 04 Kwi 2017 13:46 #533080

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witam ...
Jeżeli chodzi o mnie to...
wzdłuż ogrodzenia dałbym prostą linię a nie falistą tak jak jest teraz...
( nie wiem czy dobrze widzę ale tam posadzone są jakieś swierczki szczepione czy coś w ten deseń...?)
jeżeli już zastosowane zostały thujki kuliste to bym trzymał sie tej roślinki i zamiast tych szczepionych dokupiłbym thuje smaragdowe i posadził w ich miejscu... jako pojedyńcze wyższe elementy a pomiędzy nimi można było by uzupełnić również takimi thujkami które w póxniejszym czasie można było by przystrzyc na odpowiedniej wysokości w sześciany....
Gdyż bardzo formalny jest układ tego przedgródka... a na środku właśnie tego ziemnego kwadratu dałbym coś co jest szczepione aby podkreślić jego walory...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 04 Kwi 2017 13:48 #533081

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Hiacynta wrote:
Wydaje mi się, że iglaczki w donicach mogłabyś lekko rozsunąć tak, aby zrobić miejsce na 3 niskie żółte berberysy, które dobrze by wyglądały przycinane w kulistą kopułkę. Jeśli nie lubisz ostro żółtego koloru, to wybierz berberysy czerwonopomarańczowe, np. Berberis thunbergii 'Admiration' :)

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...eris-thunbergii#4580

Hiacynto... nie wiem czy admiration to dobry wybór... jest ładny i nie duży a tu wydaje mi się, że by zginął... ale wszystko zależy jeszcze od tego jak by go zastosował... czy idziemy w kolor czy w kształt...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 04 Kwi 2017 20:52 #533166

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Pewnie Michale masz rację :teach: Podobają mi się rośliny o mocnych kolorach, z daleka krzyczące "tutaj jestem' :)

Ale w jednym się z Tobą zgadzam, jakiś strzyżony iglak w stylu bonsai na kwadracie byłby piękny :) Niekoniecznie 'Wintergold', zielony też mógłby być :)

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 07 Kwi 2017 06:43 #533637

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Ja widzę tu oczami wyobraźni nowoczesny przedogródek .Są linie proste.Tak ,bonsai oraz strzyżone bukszpany.
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 12 Kwi 2017 19:00 #534777

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Ausiek dokładnie tak jak ja...
Początek już został nadany teraz tylko dobrać ładne rośliny i będzie bardzo ładnie...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Projektowanie ogródka... czyli pomału zaczynamy tworzyć:) 10 Lut 2018 22:08 #588725

  • mikeska7
  • mikeska7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
Przed domem teraz wygląda tak
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.234 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum