TEMAT: Podlewanie drzewek - problem

Podlewanie drzewek - problem 11 Wrz 2020 10:06 #728344

  • Kaktus1
  • Kaktus1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Dzień dobry mam problem z podlewaniem drzewek u siebie na ogródku. Chodzi o to że drzewek mam dosyć sporo 42 dokładnie i trzeba je regularnie podlewać bo świeżo co zasadzone a ziemia strasznie sucha (nie ja wybierałem miejsce zasadzenia żeby nie było że nie sprawdziłem wcześniej) i się zastanawiam co zrobić żeby te drzewka jakoś z sensem podlewać zastanawiam się między systemem zraszaczy albo takimi workami na drzewa sąsiad ma i sobie chwali ale ja się nie znam czy to ma sens za to pytam bardziej doświadczonych :) Pozdrawiam
PS. Nie mam na tyle czasu żeby samemu z wężem latać, a to takie rozwiązania dla leniwych chyba
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2020 01:26 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego linku


Zielone okna z estimeble.pl

Podlewanie drzewek - problem 11 Wrz 2020 12:51 #728356

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Powinno się podlewać rzadko ale dużą iloscią wody, wtedy drzewka rozbudowuja głęboki system korzeniowy w poszukiwaniu wody. Zraszacze powodują nadmierny rozwój korzeni powierzchniowych , które w razie suszy są tylko obciążeniem dla rosliny. ;.

Podlewanie drzewek - problem 13 Wrz 2020 12:40 #728513

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Pomijając że to reklama, to jak się ma węża lepiej go podpiąć do linii kroplującej, odpalić na kilka godzin co da kilkanaście-kilkadziesiąt litrów na drzewo i zakręcić.
Z tym podlewaniem dużo, ale rzadko ma sens jeśli drzewa nie mają karłowych podkładek i/lub piaszczystej gleby. Wtedy woda znika momentalnie i drzewu brakuje możliwości by choć trochę rozbudować system korzeniowy.

Podlewanie drzewek - problem 13 Wrz 2020 12:45 #728514

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Też racja.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.299 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum