TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 10:33 #104979

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Sośnicę to tylko ewentualnie osłoń od wiatru, a przykrywać jej raczej nie trzeba :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 11:42 #104988

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu u mnie też przedwiośnie :dry: . Trawa zielona :blink: , listki na różach :fly: , słoneczko świeci :hearts: .
Ale chyba jednak bym wolała teraz ten śnieg :whistle: .

Wszystkiego najbardziej zielonego w Nowym Roku :woohoo: :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 12:04 #105000

  • Roma
  • Roma's Avatar
Trochę obawiam się tej zmiany pogodowej,nie zdążyłam w tym roku zabezpieczyć wrzosowiska i chyba w niedzielę zacznę okrywać igliwiem.Również nie wszystkie róże dostały kopczyki, jednak tu zaryzykuję i zostawię je nie okryte,zobaczę jak sobie poradzą bez kopczyków.Trudno ,najwyżej wiosną dokupię.
Jolu-w nadchodzącym Nowym Roku, życzę Ci tyle kwitnień ile nasadzeń :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 12:29 #105012

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Stary rok się dzisiaj kończy,nowy się zaczyna.
Niechaj radość trwa dziś wiecznie,
zdrowie nigdy nie opuszcza,
a sakiewka niech będzie zawsze pełna.
Szczęśliwego Nowego Roku 2013.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 13:41 #105030

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no pogoda to bardziej przypomina Wielkanoc hehe a wcale się nie zdziwię jak do święconki pójdziemy w zaspach bo jeden taki rok pamiętam......przed było ciepło a akurat na święta przyszło ochłodzenie i śnieg :rotfl1:
rany zaraz pewnie oberwę ale mam to gdzieś..... dziś mam dzień dokuczania :funnyface:
a jeszcze inny pamiętam jak się szło w klapkach, spodenkach i cieniutkich bluzeczkach :whistle:

u mnie też wszystko zielone i chyba zaczynają mi wyłazić krokusy......oszalały czy co? :crazy:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 16:03 #105062

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
pamelka wrote:
uratowany Picea omorica 'Silberzwerg' :) jak można było przeznaczać go do spalenia :blink:

Kto chciał spalić takie cudo :supr3: przepiękna jest.

U mnie też krokusy wystawiają noski spod ziemi, a ja je zasypuję korą.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 16:40 #105068

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Stanowczo za mały mam ogród na iglaki, poza tym iglaki są takie monotonne, a jednak dzięki temu wątkowi zastanawiam czy jakichś miniaturek nie upchnąć przy różach. No muszę to rozsądnie przemyśleć. :happy: Podobają mi się szczególnie te z czerwonymi szyszeczkami. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 17:35 #105081

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witaj Pamelko piękne te zdjęcia z tymi czerwonymi szyszkami jak dla mnie to taki kolor fuksji bardziej jest, no ale jak zwał tak zwał grunt że super. U mnie też zielono się zrobiło a tu straszą powrotem mrozów..... brrrrrrrrr.... aż ciarki przechodzą na sama myśl.... jutro spróbuję stelaże powbijać w ziemię to może co nie co okryję a resztę to gałązkami pookrywam o ile śniegu nie dopada.....
Chociaż chciałoby się już wiosny... wczoraj otrzymałam nowy katalog cebulowych na wiosnę :supr3: .... oj by się już zamawiało....a na razie przeglądam kalendarz ogrodniczy... i planuję, planuję....

A tak przy okazji udanego Sylwestra Ci życzę i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.....
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 21:02 #105193

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No proszę, jakie niespodzianki się pod śniegiem skrywały... A ponoć róże kwitną do pierwszych mrozów! ;) Żurawki jak nowe, no kulki to wiadomo! Nabieram ochoty, by się wybrać na działeczkę...
A Sylwka chciałam spytać, na co dokładnie liczy ze strony Zdzisława Mroza? ;) :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Gru 2012 22:47 #105246

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Ja lubię iglaczki, zwłaszcza w zimie mają tyle kolorków i są zielone, zresztą czego ja nie lubię :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 11:39 #105328

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Małgorzata124 wrote:
Ja lubię iglaczki, zwłaszcza w zimie mają tyle kolorków i są zielone, zresztą czego ja nie lubię :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .


:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 12:27 #105347

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Paweł sośnica w zasadzie rośnie w miejscu osłoniętym, z jednej strony ogrodzenie, z drugiej dom, za plecami kratka :think: Chyba zostawię jak jest :lev:
Dorcia prawda, że miniona zima :silly: nie zaszkodził zupełnie różanym krzakom? Zieloniutkie i u mnie, jakby tak miały do wiosny dociągnąć to cięcia tylko kosmetyczne by były :whistle: ale ... nie mówmy hop :happy-old:
I u mnie już prawie bezśnieżnie, ziemia wysuszył nieco wiatr, słońce świeci intensywnie, jednym słowem :cool3: przez okno wiosna, gorzej wyjść na zewnątrz :P
Romciu i ja nie wszystko osłoniłam, ale już się zbieram poprawić niedoróbki ;) Różyczki wszystkie w kopcach, szkoda byłoby stracić przez nieokrycie :( jednak z drogiej strony ... w ubiegłym roku nawet te okryte odeszły :cry3: Wrzosów nie okrywam, wrzośców podobnie, może źle robię :think: ale jak tu się wyrobić ze wszystkim pracując jednocześnie zawodowo :oops:
Grześ a mi wciąż nie daje spokoju Twoja brązowa sośnica :think: zerknij na moją zieloniutka B)
'... za życzenia dziękujemy, zdrowia szczęścia winszujemy ...' :hug:
Shiralciu będzie co ma być, na nikogo młoteczkiem się nie zamierzam :kiss3: Także pamiętam lata, kiedy w Wielkanoc krotka spódniczka i z koszyczkiem wśród zieleni, przez park podążałam ze święconką :funnyface: tylko kiedy to było :devil1:
Zima się dopiero zaczęła, poczekajmy na styczeń i luty :lol: a w lutym na narty, tam śniegu chyba nie zabraknie :happy4: no i sa baseny termalne :woohoo:
Iwonka może dla kontrastu pokażę fotkę z czasów nabycia tego pięknego świerczka ;)


jeszcze jakieś takie zdjęcie wynalazłam ...


Biedne to, to było, ale miało swój urok :think: Po 2 latach nareszcie zaczyna wyglądać, jak należy.
Wczorajszy spacer po działeczce nie nastraja źle, cebulowe generalnie jeszcze nie pchają się na powierzchnię :)
Gosiu za mały ogród to nie jest dobre tłumaczenie w obecnych czasach :teach:
Teraz są takie małe odmiany iglaczków, że zmieszczą się nawet na balkonowym ogrodzie :funnyface:
Czerwonoszyszkowe ... Push będzie niewielki, więc pomyśl ;) tylko czy przy różach :think:
Sylwia katalog cebulowych :woohoo: a z jakiego źródła? Dotychczas zupełnie nie rozglądam się z zakupami, może dlatego, że w ogrodzie już dosyć gęsto :silly: ale cebule się zawsze upchnie, prawda :funnyface:
U nas w nocy było -6 stopni, więc niezbyt mroźnie, ale i nie dosyć ciepło, zważywszy, że śnieżna okrywa już niknie w ostatnich zakątkach.
Marta róże i po mrozach kwitną :woohoo: te zahibernowane śnieżnych zaspach oczywiście :happy4:
Relacja z działeczki będzie? aparat spakowany chociaż :devil1: Poproszę o relację co tam w 'Martowym ogrodzie' słychać :)
Gosiu właśnie, właśnie :think: czy jest coś czego nie lubisz? U mnie to będą rh i azalie i nie dlatego bynajmniej, że mi się nie podobają, nie chcą u mnie rosnąć po prostu :unsure: Może kiedyś, gdy już iglaste zakątki podrosną, ocienią, kiedy podłoże bardziej kwaśne będzie ...
Sylwia i Ty lubisz wszystko :lol: zdaje się.

Kochani pozwólcie, że wszystkim zespołowo podziękuję serdecznie za noworoczne życzenia :hug:
Wam również życzę szampańskiej zabawy w doborowym towarzystwie :dance:
Oby nadchodzący rok obdarzył nas wszystkich zdrowiem i spokojem, oby ogrodowe zakątki cieszyły każdego dnia, a pogoda sprzyjała rozwijaniu naszych pasji :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Gosia, r-xxta

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 12:47 #105353

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jolu, u nas też po śniegu ani śladu a w nocy było -10 :angry:
Ogród wygląda jak na przedwiośniu, zieloniutko jeszcze, trawa wychynęla spod śniegu nie tknięta zimą.
Szkoda, że to nie marzec :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 12:51 #105355

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja też lubię iglaczki, żeby nie było, że nie ;-)
Ale najbardziej takie 7 metrowe :-)
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2012 12:52 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 13:20 #105363

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Jolu i właśnie te róże powstrzymują mnie przed nierozważnymi decyzjami. :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 14:33 #105385

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka u mnie podobnie, trawa zupełnie nie zimowa :( zielona znaczy. Śniegowa okrywa skutecznie ją zabezpieczyła. Poranne ostre słońce topi resztki śniegu.
Zauważyłam, że i różane pąki dobrze się mają, oby tylko dotrwały do wiosny :oops:
Szkoda, że nie marzec :cry3: ale jeszcze nart nie było w tym sezonie, więc szkoda jakby mniejsza :cool3:
Siberko 7 metrowe :whistle: ani to przykucnąć, ani pogłaskać :silly: a male kulki jak male zwierzątka :happy4: chce się na kolana wziąć :lol: Jak nie lubić iglaczków :happy-old:
Jest kilka takich odmian , które w tym wymiarze chciałabym już mieć na swojej działce, ale te są zdecydowanie w mniejszości :funnyface:
Gosiu jak róże to zapraszam do rózanych zakątków koniecznie: Roże, których miało nie być :happy3:
Da się :happy4:

Dzisiaj kolejna porcja zielonych kulek z sesyjki, którą zrobiłam 27 listopada.
Tylko, czy oby wszystkie iglaczki mam w komplecie :think:
Zimowa pora jest dobra na poszukiwanie ciekawych odmian, podejmowanie decyzji zakupowych a co najważniejsze poszukiwanie dostawców tychże :think:
Dlatego proponuję trzy ciekawe odmiany kosodrzewiny :)

Pinus mugo 'Koral' niesamowita kosodrzewinka, o dosyć wolnym przyroście i igłach zakończonych jaśniejszym odcieniem zieleni lub żółci /jesienią i zimą/.
Kształt korony i rozmiary w początkowym okresie typowe dla sosen górskich, jak będzie docelowo ... nie ma informacji w źródłach, ale mam nadzieję, że dorośnie do ok. 1 metra. Wiosenne przyrosty ok. 5 cm :think:





wiosennie


Pinus mugo 'Agnieszka'
Stosunkowo szybko rosnąca odmiana dorastająca do ... około 1 m wys. Igły krótkie, pędy rozłożyste.
Najpiękniejsza oczywiście wiosną, kiedy to pojawiają się młode, jasnożółte przyrosty.



wiosennie


Pinus mugo 'Frühlingsgold'
kolejna piękna odmiana kosodrzeiny o ciekawych młodocianych, wiosennych przyrostach w kolorze żółtym. powinna osiagnąć wymiary około 1 metra wysokości przy ok. 2 metrów szerokości. Rośnie stosunkowo wolni 5-8 cm rocznie :blink: jednak moje świeczki wskazują, ze u mnie ten wzrost jest zdecydowanie bardziej intensywny. Być może tak jest w młodym wieku, zobaczymy wiosną.


Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2012 15:16 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 22:58 #105562

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
pamelka wrote:
Siberko 7 metrowe :whistle: ani to przykucnąć, ani pogłaskać :silly: a male kulki jak male zwierzątka :happy4: chce się na kolana wziąć :lol:
Czasem to nawet nie ma wyjścia, trzeba wziąć! ;) Jak się jest pasażerem i wraca się z Krzywaczki! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 23:27 #105574

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
E tam, e tam kulek na kolanach nigdy nie było :funnyface:
Za to różyczki i owszem :rotfl1: Tylko droga powrotna duuużo krótsza :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.559 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum