• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mała architektura w naszych ogrodach

Mała architektura w naszych ogrodach 11 Lis 2012 15:11 #86796

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Opadające liście odkrywają to, czego w sezonie często nie widać, a bez czego trudno wyobrazić sobie hodowlę wielu roślin - wszelkie kratki, donice, podpórki, trejaże i inne ogrodowe konstrukcje stanowiące jego integralną część. Ta mała architektura to także udogodnienia dla nas - ścieżki, podesty, tarasy, ławki, latarnie i inne ozdóbki przyjemne dla oka. Zapraszam Was do dzielenia się swoimi pomysłami na 'nieożywioną' część ogrodu. Może dla niektórych wątek będzie inspiracją do wprowadzenia nowych rzeczy u siebie?
Na początek kilka zdjęć ode mnie. Moim ulubionym materiałem w ogrodzie jest drewno. Pomimo jego ograniczeń to bardzo wdzięczny i przy odpowiedniej pielęgnacji całkiem trwały materiał.

DSC_0101.JPG

Łuk z kratkami osłaniający śmietnik. W głębi zasadzony jest winobluszcz, który w ciągu trzech lat całkowicie pokrył konstrukcję i płot widoczny w tle. W donicy na pierwszym planie rósł już dwukrotnie powojnik, ale warunki dla niego okazały się zbyt mizerne i szukam pomysłu co tam posadzić
Podobny łuk znajduje się nad wejściem na posesję. Swego czasu potrafił wyglądać tak:


Kolejne zimy skutecznie spacyfikowały róże i w tej chwili staram się prowadzić na kratkach buka Purpurea Pendula. Ten nie powinien wymarzać.

DSC_0107.JPG

Na skrzyżowaniu ogrodowych alejek powstała konstrukcja, po której pnie się glicynia. Docelowo ma utworzyć 'dach' nad przejściem. Kratki, oprócz stabilizowania całości, służą jako podpora dla powojników. Nawet dobrze im w takim miejscu

DSC_0106.JPG

Przedłużeniem konstrukcji jest trejaż biegnący do altany. Ciągle próbuję rozciągać na nim róże, ale z roku na rok z coraz mniejszym zapałem. Może jak iglaki w tle trochę podrosną tu nie będzie tak wiało i zima okaże się łaskawsza dla nich. Gdy trafiło się kilka w miarę przyjaznych zim to ów trejaż wyglądał tak:



Kolejne nasze 'drewniane miejsce' to pomost nad oczkiem wodnym
DSC_0110.JPG

Świetne miejsce na wypoczynek. Póki co za cień musi nam wystarczyć parasol z ogródka piwnego, ale już z boku rośnie tulipanowiec, który za jedyne 15 lat dostarczy nam wystarczająco dużo cienia :devil1: Całość wykonana jest ze zwykłych sosnowych desek, co ma zaletę w postaci ceny, ale wadę w postaci wyciekającej żywicy :mad2:

Kolejna ogrodowa konstrukcja to stelaż mający zasłonić drewutnię

DSC_0122.JPG

Z jednej strony atakuje ją kokornak wielkolistny, a ze środka rdest. Taka roślinna zasłona powoduje, że drewno nie zamaka nawet przy zacinającym deszczu

Kolejną 'pomocnikiem' dla roślin jest płotek dla malin.
DSC_0115.JPG

Skończyły się wreszcie czasy, gdy mocne wiatry (a u nas sa tylko takie) wykładały je na trawnik. A teraz przy okazji jest miejsce, gdzie można postawić miskę podczas zbierania :)

Nietrafionym pomysłem w naszym ogrodzie są zdecydowanie drewniane palisady
DSC_0114.JPG

Pomysł na co najwyżej 2-3 sezony. Imałem się różnych sposobów zabezpieczenia części będącej w gruncie i po takim okresie wyciągałem próchno, bądź zgniliznę. Do wilgotnych miejsc oraz gliniastej gleby nie nadają się. Ten kawałeczek jeszcze się ostał, ale na wiosnę już go nie będzie.

No i prawie na koniec donice
DSC_0126.JPG

Przy wejściu do domu najpierw rosły pelargonie, ale w końcu zostały funkie. Mają tu trochę cienia, żeby w pełni się rozwinąć. No i każdy je widzi :) Jako odbojnik do drzwi służy metalowa noga do mebli :devil1: Dzięki niej drzwi nie niszczą hostowych liści.

Jako bonus naturalistyczna podpora pod glicynię :devil1:
DSC_0113_2012-11-11.JPG

Przygoda z katalpą skończyła się niepowodzeniem, ale nie znaczy to, że zniknęła ona z naszego ogrodu. Otrzymała drugie życie jako właśnie element architektury ogrodowej. Glicynia szybko drewnieje i gdy katalpa w końcu spróchnieje to będzie już miała siłę samej się podpierać. Jeśli nie, to postawimy jej słupek :)
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2014 23:30 przez Igor.
Za tę wiadomość podziękował(a): mag, r-xxta, waldek727, Norka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 11 Lis 2012 16:18 #86811

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Drugim moim ulubionym materiałem w ogrodzie jest kamień. Glebę mam taką, że niekiedy wydaje mi się wymieszana w połowie z najróżniejszymi głazami, przy czym słowo "najróżniejsze" ma takie samo znaczenie jak kolor w Fordzie T i oznacza otoczaki. Wszelkie trochę ambitniejsze przedsięwzięcia oznaczają więc konieczność 'zdobywania' budulca. No można jeszcze kupić, ale ... no właśnie. Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają :devil1:

Obramowania ścieżek
DSC_0104.JPG

Swego czasu miałem możliwość zdobycia bruku z rozbieranej starej drogi. Dukt był solidny, jeszcze z czasów pruskich, więc i kamienie są solidne. U mnie służą jako obwódka do podwyższonych rabatek i ...

DSC_0105.JPG

... jako murek oddzielający rabatę od części 'leśnej'


DSC_0109.JPG

Kiedyś cały teren przed altaną wyłożony był takimi płytami. Ich były właściciel mówił, że to bazalt. Ja się nie znam, więc przyjmuję, że miał rację. Nawierzchnia praktycznie niezniszczalna, ale bardzo trudno zachować 'czysztość' w szczelinach. Całość położona jest na geowłókninie i kiedyś w szparach rósł karmnik. W pierwszym sezonie wyglądał fenomenalnie, ale później było juz tylko gorzej. Okazal się bardzo ekspansywny i praktycznie pochłonął te wielkie płyty. Do tego przerastał niemożliwie chwastami, których nijak nie można było usunąć. Skończyło się na żwirze, ale to jak widać też nie daje gwarancji, że coś tam nie wyrośnie.

DSC_0127.JPG

Część płyt poszła na kaskadę do oczka, a reszta posłużyła za ścieżki wśród iglakowych rabatek. Stąpając po nich ma się gwarancję, że nic nie rozdepczemy :devil1:

Skoro były drewniane donice to i można takie
DSC_0111.JPG

To nie naturalny kamień, ale kształtka z komina pozostała po budowie. Nie chcieli przyjąć zwrotu w hurtowni to została z nami służąc jako donica dla cyprysika i 'płotek' w altance :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 13:48 #105683

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ja odkryłam dopiero dzisiaj ten arcyciekawy temat, więc chyba coś jest na rzeczy, że niewiele osób interesuje się małą architekturą ogrodową, a także wszelakimi instalacjami w ogrodzie, ale -i tu ma rację Waldek, że temat powinien być bardziej wyeksponowany.
Większość z nas bowiem popełnia ten sam błąd zakładając swój ogród - chcielibyśmy, żeby zaraz, natychmiast był piękny, a efekty naszej pracy i marzeń - od razu widoczne :)
A zaczynać niestety trzeba od zaprojektowania i wykonania instalacji, ścieżek, donic, murków, trejaży, bramek...Pewnie, że potem, w trakcie tworzenia ogrodu, niektóre rzeczy można, a nawet trzeba zmieniać i modyfikować, ale na niektóre jest już za późno :(
Ja sama popełniłam w tym względzie wiele błędów; po pierwsze - obejmowałam już istniejący, dojrzały ogród, a po drugie wtedy nie wiedziałam, że jak nie zrobię n.p. instalacji do podlewania ogrodu ZANIM na nowo założę trawnik, to już jej NIGDY nie będę miała :evil: No, chyba że rozkopię cały ogród na nowo...
A poza tym dużo przyjemniejsze i spektakularne jest kupowanie i sadzenie roślinek, niż walka z fachowcami lub własnym M. w kwestii zrobienia fajnego płotu, ścieżki czy altany (niektórzy M. pewnie to robią sami i z wielką radością, co widać w ogrodzie Dorotki, ale tacy chyba stanowią mniejszość...). No i są to też rzeczy dużo droższe niż same roślinki, a to też może być przeszkodą...
Ale wracając do tematu - Paweł i Dorotka pokazali już świetne elementy swojej małej architektury, głównie z drewna i kamienia. Przyznam, że to również moje ukochane materiały; lubię też dekoracje ogrodowe wykonane z ładnie kuteho metalu.
Parę fotek.
Ścieżki, placyk pod stół i podjazd zastałam już, był wykonany przez poprzednich właścicieli z takich to betonowych płytek - nie przepadam za takim materiałem w ogrodzie, ale tutaj chyba nieźle wpasował się w mój ogród i z upływem czasu porósł mchem jak na rasowy kamień przystało:

P1010396.JPG



P1010395.JPG


Jedna ze ścieżek prowadzi do utwardzonego placyku, tzw. kącika wypoczynkowego cienistego, który znajduje się obok domku ogrodnika, spełniającego wiele funkcji - jest tam pomieszczenie, w którym można biesiadować w razie niepogody, a także składzik na narzędzia, maszyny i inne niezbędniki ogrodnika:

P1010497.JPG


Płot jest u mnie wykonany ze zwykłych sztachetek, pomalowanych na ciemno zieloną bejcą; ale bramka wejściowa, poręcze schodów, podpory pod drewniane donice są metalowe. Na bramkę próbowałam już puścić różne pnącza, ale nic nie chce tam rosnąc z dwóch powodów - to jest strona północna i dodatkowo trasa moich psiaków, które obszczekują wszystko, co się rusza:

00713.JPG


W drugiej, słonecznej części ogrodu pozostała po poprzednich właścicielach paskudna buda, którą kazałam rozebrać. Zawahałam się, gdy robotnicy zabrali się za usuwanie podłogi; wpadłam na pomysł,żeby tak powstały teren przystosować na kącik 'słoneczny' i miejsce dla ciepło- i słońcolubnych roślin tarasowych. Całość wysypałam żwirkiem granitowym i powstało coś takiego:

P1020760.JPG



P1020761.JPG


...i jeszcze ścieżki z luźno ułożonych płyt granitowych w mniej uczęszczanych częściach ogrodu:

P1010592.JPG



P1010596-Kopia.JPG


Drobniejsze elementy i ozdoby ogrodu pokażę w następnym poście :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, dodad, r-xxta, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 14:39 #105696

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Powiem konkretnie, raz i dobitnie, pokazujcie jeszcze zdjęcia. Ja właśnie dziś zobaczyłam, że naprawdę kombinując dobrze co mogę wykorzystać z nastanych elementów ale we własny sposób. Po usunięciu niestety zbędnych 2 drzew otworzyła się przede mną dość szeroka droga na pomysły i rozwiązania, a ze do wiosny mam trochę czasu więc poszukuję ciekawszych pomysłów. Owszem, nie jest możliwe wykorzystanie pomysłu w sposób identyczny, wzorcowy, ale służą inspiracją.
Przy okazji utwierdziłam się w zamiarze wykorzystania otoczaków z pola.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 15:05 #105706

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dalu, placyk cienisty mimo, że wykonany z betonu, tak wspaniale wrósł w otoczenie, że nawet tan materiał wydaje się szlachetny :)
Ja preferuje kamień ze względu na możliwość wlaściwie darmowego pozyskania tego budulca (nie licząc oczywiście bólu pleców i kosztów paliwa)
Dlatego u mnie wszystkie ścieżki, placyki, dojścia wykonane sa własnie z tego materiału. Choć mam tez kilka miejsc gdzie za budulec poslużyły plastry dębowe.
Placyk przy oczku wodnym latem służący do leżakowania ;)


placyk pod hustawką - połączeniu żwiru i płaskich kamieni


Dojście do małego oczka przy szklarni


I fragment wspomnialej scieżki z plastrów dębowych. Tutaj bezpośrednio po ulożeniu w 2011r. teraz wygląda znacznie lepiej ;)


ścieżka prowadząca do ławki po różanym łukiem


ale tez z kamienia wykonana jest miniaturowa kaskada przy tarasie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2012 15:06 przez dodad.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, dala, ulakonie, Gosia, r-xxta, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 16:45 #105765

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Myślę, że teraz, gdy temat o małej architekturze jest przyklejony u góry strony, każdy go już znajdzie.
Dzięki, Alinko!
Fajne jest to, że ten temat, tak jak napisała Ula, może stanowić dla wielu z nas inspirację, a także jest to jedna z niewielu okazji, kiedy można obejrzeć większe fragmenty ogrodów, a nie tylko same portrety roślin. Jak dla mnie - bezcenne przy projektowaniu ogrodów, a także pojedynczych ich fragmentów :)

Np. ta ścieżka z plastrów dębowych w ogrodzie Dorotki...Czy one z czasem 'osiadają' w gruncie? A jak z wytrzymałością takiego drewna?

Jeszcze kilka 'ruchomych' ozdóbek z mojego ogrodu.

Tu stary wózek dziecięcy wyszperany w piwnicy, zmienił nieco swą funkcję:

0352.JPG


Stół z kącika cienistego - jedyny, niepowtarzalny egzemplarz. Podstawa robiona z kutego metalu, blat to mozaika kafelkowa:


035_2012-12-30.JPG


Różne lampki i latarenki:


065_2012-12-30.JPG



067.JPG



068_2012-12-30.JPG


Tunezyjskie kafle, które wkomponowałam w ścianę domku ogrodnika:


0132.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2012 16:47 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, dodad, Gosia, r-xxta, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 17:07 #105780

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dalu, plastry rzeczywiście osiadły, dodatkow zasypane są żwirem.
Z pewnością nie jest to podłoże na długie lata, ale myślę, że klka z pewnościa wytrzyma, drewno jest zabezpieczone olejem. Jak na razie nie widac na nim żadnej zmiany.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 17:38 #105799

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Trejaż, który musiał zmienić swoją funkcję. Miały tam rosnąć trzy glicynie prowadzone na dwa sznury, ale u mnie glicynie nie żyją :cry2: Teraz będą tam wielkie róże, które mają się owinąć wokół słupów, do tego mniejsze róże pnące i powojniki. Pozostałe budowle za siatką należą do sąsiada :)

Między trejażem a siatką jest dróżka do warzywnika. Klęska w tym roku :( Błoto-nic nie urosło, nic prócz fasoli.

Podpory z metalu zrobił M :) Rosną przy nich 3 róże i 3 powojniki. Jeśli nic się nie stanie, będzie ładnie w tym roku. To tegoroczne nasadzenie.

Kratki na ścianie zrobił M :)

Kratkę dla powojników zrobił M :)

Przy wejściu do domu klatka dla gości, zachodnia strona.

Są tam porządne ławki i stół. Nie tylko my ich używamy :) Kot mój, Łasica, rośliny sobie kupiłam ;)

Podporę dla powojników zrobił M :)
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2012 17:45 przez ewamaj66.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, r-xxta, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 17:49 #105805

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dorotko, a mogłabyś się bardziej mebelkami pochwalić? Może parę fotek z bliska zainspiruje mojego męża :happy: :happy:

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 18:17 #105815

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Alinko, ze zdjęciami z bliska jest pewnien problem bo ....zawsze ktoś na tych meblach siedzi :rotfl1:
Znalazłam jedynie takie


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2012 18:17 przez dodad.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 19:32 #105842

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
To i ja dołożę małą cegiełkę do tego wątku :)
Altana zaprojektowana i wykonana przez mojego tatę, zdobi mój ogród od dziesięciu lat.



Kamienne schody wykonane przez mojego męża przy moim, skromnym udziale ;)



Sekretne przejście wykonane prze męża z kamieni, łaczy ozdobną część ogrodu z częścią użytkową.



Pergola z ławeczką wykonana przez męża

Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, waldek727

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 30 Gru 2012 19:57 #105852

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ode mnie – takie fotki, może komuś coś dadzą. Nasza działka nie jest pozioma, mamy spory spadek terenu i dlatego w ogrodzie jest trochę schodków i kilka murków. Do budowy tychże wykorzystywany był okoliczny piaskowiec, głownie pochodzący z Podkarpacia, ale też ze Smerdyny.
Kilka zdjęć – widok z tarasu domu z jednej strony murek i schodki - tu ich nie widać ;) ( na murku donice z pelargonią)



Takie same murki są wokół oczka I tworzą obramowanie altany, która powstała w tym roku - projekt własny. Na pierwszym zdjęciu, lipiec – jeszcze jej nie ma.




Edit: Pokażę jeszcze elementy, na które pewnie nie zwróciliście uwagi, bo altana nowa i jeszcze nie „wrosła” w ogród ( w tle grill – też zaprojektowany przez M.). Otóż według mnie ciekawym pomysłem są te poprzeczne listwy – belki altanki. Służyć one będą jako uchwyt na skrzynki balkonowe, podobnie jak już wcześniej istniejące przy schodkach do drewutni.






Zdjęcia robione dzisiaj, więc i kwiaty grudniowe :rotfl1:

Ścieżki są wykonane z ułożonej na betonowej podmurówce kostki granitowej i wysypane dolomitowym grysem ( kopalnia dolomitu jest w pobliżu). Mamy je już kilka lat i poza tym, że zarastają, niestety :evil: , spisują się znakomicie jako ciągi komunikacyjne.



pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2012 21:14 przez olibabka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, dodad, Gosia, waldek727, CHI

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 01 Sty 2013 18:21 #106531

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
waldek727 wrote:
...
Czyż dla takich fotek nie warto było wyciągnąć wątku z szuflady aby ujrzał światło dzienne. ...
5)-Place zabaw, piaskownice, huśtawki, hamaki, trampoliny, zjeżdżalnie...
...
12)-Kompostowniki, pryzmy, miejsca składowania odpadów
13)Budy, kojce, karmniki, budki lęgowe, pasieki...

Ad. 5.Nasz plac zabaw był budowany według zdjęcia pokazanego w którymś piśmie ogrodniczym, ale trochę został zmieniony w trakcie budowy







Ad.12.Kompostownik wkopany jest częściowo w skarpę, którą zabezpiecza kolejny murek...



Ad.13. Buda naszych psów jest poza kojcem, aby miały więcej miejsca ;) Jest ona wyjątkowo duża, ale wciśnięta w świerki jest prawie niewidoczna. Poza tym jest w całkowitym cieniu i latem psom jest chłodno.



pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, CHI

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 03 Sty 2013 22:46 #107403

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dodałam budowę wodnika, co tam kropla... ;)

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...e-czyli-ozdobny-kran


kran-wodnik.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2013 13:21 przez Hiacynta. Powód: dodanie linku i zdjęcia

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 03 Sty 2013 23:45 #107446

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Kurcze, całkiem ciekawie to wygląda. Tak inaczej i w tym cała zaleta.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Odp: Mała architektura w naszych ogrodach 24 Lis 2020 12:30 #735643

  • Sojka
  • Sojka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Ja pod swoim domem chce zamontować stojaki ala z architektury miejskiej jak na tej stronie [***] Jest to bardzo ładne i powszechne nawet rozwiazanie. Mam nadzieję że uda mi sie to szybko zrobić bo rowery u nas to główny środek transportu.
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2020 13:17 przez Adasiowa. Powód: USUNIĘCIE LINKU REKLAMOWEGO

Mała architektura w naszych ogrodach 15 Kwi 2021 15:50 #757835

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Odkurzam temat, bo znalazłam coś takiego:


Ktoś może ma takie kamyki :devil1: ?
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mała architektura w naszych ogrodach 24 Maj 2021 15:39 #763222

  • Tamarika
  • Tamarika's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 13
Jakie piękne te wasze ogrody! Aż żałuję, że sama takiego nie mam, żeby się pobawić... Na balkonie nie mam zbyt wielu opcji, ale przynajmniej mogę podziwiać wasze! Może czymś się zainspiruję i zrobię u siebie jakąś mini wersję ozdób albo kwietników :)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.419 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum