TEMAT: Dwa ogródki

Dwa ogródki 23 Lut 2014 22:34 #227828

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Oj, biedne te nasze trawniki. Czem one tak zawiniły, że nie mamy dla nich litości?
A kawa z forumowych kubków smakuje wybornie. :coffe:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 24 Lut 2014 08:40 #227901

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Magdo, :)
fajnie i to jak!
Rzeczywiście te działki na Reja są klimatyczne, moja koleżanka kupiła tam kilka lat temu zagospodarowaną działkę w miejscu bliżej Al. Niepodległości. Ale najfajniejsze były tam w dolince, w lesie, jeździliśmy tam na rowerowe wycieczki.

Szkoda, że nie byłaś w naszym ROD, to zupełnie inna bajka, głównie z powodu ukształtowania terenu i wielkości ogrodów (mój ma ok 500 m kw., wiele ma powierzchnię nawet przeszło 600. Sama nie przepadam też za działkami na całkowicie płaskich powierzchniach. U mojej koleżanki co ma wspomnianą działkę w Sopocie dokuczała mi niewielka powierzchnia i brak intymności, działki mają pow. 200 m kw. i są długim wąskim paskiem gleby. Jeśli sąsiedzi są za płotkiem, to nawet niespecjalnie się da pogadać. No i dostęp do podlewania tylko w wyznaczonych godzinach bardzo ogranicza, choć radzą sobie z tym gromadząc wodę.
Nasz ROD ucierpiał z powodu kolei metropolitalnej, dużo pięknych działek zabrano i teren jest teraz bardzo zdewastowany, jakiś czas jeszcze to potrwa. Po wczorajszym myciu samochodu z gliny, na mojej posesji pozostała dobra taczka gliny, Tadeusz jest wściekły. Nie mamy jeszcze wytyczonej nowej drogi dojazdowej, obawiamy się że budowa przerwie dotychczasowy (tymczasowy) dojazd - zabierać ziemię to szybko potrafili (spec-ustawa itd.), ale zapewnić dojazd skoro się go zabrało to już im się nie spieszy. :think: :unsure:

Tak jak piszesz, my też wyjeżdżamy by się oderwać od cywilizacji, każde idzie do swojej pracy i spotykamy się tylko na kawę czy posiłek, ewentualnie jak się potrzebujemy do pomocy. :)

Marto, :)
sporo już przycinałam w obu ogródkach, potraktowałam dobrą pogodę i obecną pogodę wiosenną jako pozwolenie do działania. Trawy ścinał Tadeusz, bo ja mam problem nawet z używaniem sekatora. Także odcisków się nie nabawiłam. :laugh1: Zajmowałam się bylinami i drobniejszymi krzewami, robiłam cięcia przeglądowo-higieniczne. Cięłam już róże w Oliwie, natomiast tych na działce jeszcze nie, być może w tym tygodniu się zetnie. Całkiem nie zdążyłam z kopcami, więc poza terminatorkami róże na dole trawnika (na działce) wyglądają brązowo. :unsure: Najwyżej będą zaczynać od parteru.

Romku, :)
rzeczywiście biedne. Z pokazanego miejsca na trawniku wypadł już stary dereń biały, a jeszcze zostanie przeniesiony (widoczny na zdjęciu po lewej) żylistek. Trawy potrzebują miejsca do ekspozycji, poza tym spora kępa m. olbrzymiego przytłaczała wielkością pozostałe gatunki, dlatego postanowiliśmy rozbudować rabatę. I tu muszę oddać cały zaszczyt Tadziowi, bo to on wymyśłił :cool3: . Ja czasem nic nie mówię, że chcę kolejną rabatę, bo on jest przeciwnikiem tworzenia nowych bytów, woli kosiarką przejechać... :garden: Jednak lubi te trawy, nauczył się już nimi opiekować, więc pewnie to go zachęciło. A! i odróżnia już trawę zebrinusa! :P :bravo:
A kawka z oazowych kubeczków smakuje świetnie! :coffe:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Lut 2014 11:40 #227954

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Danielo myślisz, ze już pora ciąć trawy :think:
Muszę zajrzeć do swoich, czy tam nie startują.
Zazdroszczę porządków :hug:
A u mnie jeszcze bałagan i zdjęcia robię :silly: co tam :happy4:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Lut 2014 11:42 #227955

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Pamelko, :)
Zaryzykowaliśmy, Tadziu był chętny do tej pracy.
W ogródku w Oliwie cięłam już róże, ale tam zawsze cieplej. Jakoś jestem w tym roku optymistką wiosenną. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Lut 2014 11:47 #227957

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daniela wrote:
Jakoś jestem w tym roku optymistką wiosenną. :)
I tego się trzymajmy :wink4:

A kwitną już u Was forsycje może? U nas w pąkach, nawet nabrzmiałych, ale do kwitnienia jeszcze daleko.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Lut 2014 12:39 #227971

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
U mnie pąki, ale kwitnąć jeszcze nie kwitną. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Lut 2014 14:19 #227993

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
My w sobotę poprzycinaliśmy z M drzewka owocowe i rozpoczęłam cięcie traw i bylin. Czekała mnie wizyta gości, więc prace te nietrwały zbyt długo :dry: . Odcisków się nie dorobiła, za to w niedzielę wieczorem pojawiła się gorączka :angry: . Dziś posiedzę w domu, ale nie mogę być chora, bo strasznie ciągnie mnie do ogrodu :garden: .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 02 Mar 2014 21:24 #230294

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dziękuję wszystkim za odwiedziny i zapraszam na kolejny sezon.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.266 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum