TEMAT: Dwa ogródki

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 21:18 #99226

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ten owad z długimi nogami to prawdopodobnie komarnica ;)
A co do aparatu, to masz rację pod warunkiem, że ma on przynajmniej namiastkę funkcji makro :whistle: , moja głupawka jej nie posiada i nie wychodzi mi żadne zdjęcie z odległości mniejszej niż 30 cm :jeez:

Ta osa tyłem :eek3: mistrzowskie ujęcie :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 21:34 #99233

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
markita wrote:
Ta osa tyłem :eek3:

Miała "swój obiektyw" wcelowany we mnie. :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 09:12 #99348

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Danielo - :hug: Myślałam, że to jeżówki są niekoronowanymi władczyniami motyli a tu przetacznik widzę ma na nie równie hipnotyczny wpływ.Podobno budleje też tak na motylki działają ;)
Piękne zdjęcia - cudownie je robisz :flower1:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 15:26 #99504

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko,
tak się mówi, że budleja to motyli krzew, dlatego mam budleje. Jednak życie pokazało, że gdy na budlei siedzi jeden motyl, w tym samym czasie na przetaczniku może siedzieć przeszło 30. Kiedyś jak przyjechaliśmy na działkę cała roślina "ruszała się" jakby, a to właśnie motyle się karmiły poruszając skrzydłami. Tego tłumu nie oddaje nawet to zdjęcie, które pokazałam wcześniej. Teraz zbieram różne odmiany przetaczników i sprawdzam czy im smakuje.

Zdecydowanie preferują te przetaczniki o niebieskich kwiatach - rusałki pawiki, przetaczniki, osetniki i pokrzywniki. Natomiast na przetaczniku kłosowym Erica, który jest bladoróżowy i niski siadają bielinki i nieco drobniejsze motyle.

Z kwiatów na których lubią siadać motyle i owady są jeszcze mikołajki, smotrawa, wspomniane jeżówki, także rudbekie i gailardie.
:garden1:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 16:30 #99522

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Bardzo ładne zdjęcia, też lubię fotografować owady i zwierzęta, szególnie pszczoły. :wink2: :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 16:58 #99537

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
A u mnie motyle upodobały sobie liatrę
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 17:10 #99541

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
kwiaty637.jpg


kwiaty638.jpg


kwiaty639.jpg


kwiaty640.jpg

A u mnie upodobały sobie motyle świeczncę .
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 17:34 #99552

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Karol,
ja właśnie też mam świecznicę na liście chciejstw. I od razu mam pytanie, czy ona u Ciebie rośnie na słonecznym stanowisku?
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 18:01 #99565

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
WITAJ DANIELO
Wspaniałe ogródki! Wszystko takie ładne i wypielęgnowane, a mąż jaki utalentowany :)
Powalające zdjęcia :supr3:
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 19:58 #99653

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danielo, powtórzę się, ale Twoje fotki makro są niesamowite :bravo: Pięknie fotografujesz naturę :)
Te wszystkie motylki, ważki, ślimaczki, pszczoły to miód na moją duszę B) Widać, że Twój ogród żyje, że panuje w nim równowaga biologiczna...
A co do mężczyzn w ogrodzie, to -słusznie prawisz- na każdego można znaleźć sposób! Mój, niezbyt chętnie, ale regularnie kosi trawnik i pomaga mi w pracach wymagających większej siły fizycznej. A potem z dumą oprowadza gości po ogrodzie i chwali się a to tym, a to tamtym :whistle:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 21:45 #99767

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Świecznica nie lubi słońca,u mnie nie chciała rosnąć dopóki nie przesadziłem jej w zacienione i wilgotne podłoże.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 21:48 #99771

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Luki,
witaj w moich maleńkich ogródeczkach. Cieszę się, że Ci się spodobały, choć mnie - po obejrzeniu Twojego ogrodu - trochę mniej. :P
No, ale ponieważ jesteśmy podobnie "nakręceni" (znaczy :crazy: ), to pewnie to i owo podejrzę. Nie mam tylko wpływu na wielkość swojego ogrodu, ale wszystko inne można zmienić. :thanks:

Dalu,
miło czytać, że zdjęcia się podobają. To taka moja kolejna pasja poza ogrodniczeniem, uzupełniająca. :hug:
Mój mąż podobnie dumny jest, choć chwalić się i oprowadzać to mniej, ma inny charakter. Zresztą od public relations to ma mnie. ;)

Karolu,
tak myślałam. Posadzę ją za domkiem w strefie cienia. :)

Dzisiaj pierwsze lekko "zimowe" widoki z działki. Są tak ponure, że miałam nawet ochotę wsadzić w czarne ramki... ale dałam spokój. :bad-idea:











Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2012 21:50 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 22:01 #99789

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Danielo w białe ramki było włożyć :) Czarne zupełnie do tej bieli nie pasują ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 09 Gru 2012 22:54 #99830

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Danielo może jestem w mniejszości ale mnie te widoki się podobają. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 10 Gru 2012 08:22 #99880

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Danielo - czy to derenie pod płotkiem?Jak się nazywa ten przebarwiający gałązki na pomarańczowo?
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 10 Gru 2012 09:25 #99904

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Danielo , Twoje ogródki , a szczególnie japoński, o każdej porze roku wyglądają atrakcyjnie :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 10 Gru 2012 09:30 #99906

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Podzielam zdanie co do motyli na budlei i na przetacznikach. też to zaobserwowałam.
Ale ta osa z wypiętym zadkiem powaliła mnie na kolana :supr3: . Ja wymiękam przy Twoich zdjęciach Danielo :hearts: :hearts: .
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 10 Gru 2012 10:01 #99917

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Pozachwycałam się i ja Twoimi ogrodowymi bywalcami Danielo :) . Ujęcie osy i mnie przypadło do gustu - oryginalne ;) Ale dla mnie bezkonkurencyjne jest zdjęcie parki na zielonym liściu :bravo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.326 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum