TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 11:49 #92034

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witam wszystkich serdecznie w mojej zielonej oazie. Kilka dni zastanawiałam się od czego zacząć. Pomyślałam, że może od początku powstawania ogrodu. Uświadomiłam sobie jednak, że 22 lata ogrodowania to szmat czasu, i takiej opowieści nawet najwytrwalsi forowicze mogliby nie znieść, tym bardziej, że gadane to ja mam jak mało kto. :happy:
Postanowiłam więc, że pokażę coś z teraźniejszości i w miarę upływu czasu będę odkrywać Wam kolejne zakątki mojego ogrodu i odsłaniać tajniki jego powstawania. A droga była i nadal jest kręta i żmudna. Jest, bo ogród nadal jest w nieustającej budowie. Tytułem wstępu powiem tylko, że moim marzeniem jest ogród w starym angielskim, stylu, ze starymi odmianami róż, liliami, mnóstwem bylin i pnączy. Jak będzie widać ze zdjęć, do ideału jeszcze bardzo daleeeeka droga, ale uparcie po niej dążę do celu. To może dość gadania, by nie zniechęcić od razu forowiczów do swojej paplaniny :wink4: lepiej pokażę kawałek ogrodu. :lol:

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 11:50 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, marzenaF, waldek727, beataogrodniczka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 11:55 #92039

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Gosiu ;) ... kolorowa, sprytna fotka ;)
Tak aby uchylić rąbeczka tajemnicy zaledwie :lol:
Różyczki słusznej wyskości widzę :search:
Teraz z niecierpliwością czekam na dalsze szczegóły :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 11:59 #92042

  • tulipan363
  • tulipan363's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 30
Witaj Gosiu!

Ja też czekam na ciąg dalszy!

KASIA
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 12:20 #92046

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
A ja tam byłam, miód i wino piłam... Ech, jak tęsknię! :)

Gosiu, jesteś niczym Mata Hari ogrodnictwa! Pokazać tak "wiele", a zarazem pozostawić intrygującą ciekawość co dalej i tajemniczość? ;)
:dance:

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 12:36 #92051

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cała Gosia :P ale przynajmniej zapewni nam lekturę na długie zimowe miesiące :wink4:
Gosiu-nie mogę sobie przypomnieć kto miał taki bardzo ciekawy wątek o skrzacie,czy to aby nie Ty?

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 13:26 #92066

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, zaczynasz swoją ogrodową opowieść bardzo zachęcająco :)
Tym bardziej, że masz podobne do moich upodobania ogrodowe; styl angielski, lilie, byliny, pnącza - to klimaty bardzo mi bliskie :hearts:
Fotka śliczna, będę czekać na więcej!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 14:00 #92073

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ciekawy, dojrzały ogród się zapowiada :) Tym bardziej, że preferencje ogrodowe mam podobne :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 14:28 #92082

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie wiem jak inni, ale ja tam lubię "paplanie" ;) :rotfl1: . Uwielbiam czytać opowieści ogrodowe, a jeszcze u osoby z tak dużym doświadczeniem - tym bardziej :woohoo: . Tak więc oprócz fotek, ja czekam na więcej informacji o ogrodzie :P
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 15:18 #92088

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Pamelko miło mi Cię pierwszą gościć. Niestety jedynie takimi "rąbkami" mogę Was poczęstować. Do tej pory rzadko robiłam zdjęcia perspektywiczne, raczej skupiałam się na detalach, portretując poszczególne rośliny. obiecuję to nadrobić w kolejnym sezonie. :wink4:
Danielo ja też tęsknie i za Tobą i za Twoim ogrodem. :flower2:
Romciu, napisałam, że mam gadane, a nie że potrafię pisać. :rotfl1: Autorką cudownych tekstów o Szamroku jest Daniela. :wink4:
Dalu witam Cię serdecznie, Twój ogród już odwiedziłam, nawet jako pierwszy na tym forum. Klimaty bardzo mi bliskie, i tylko klimaty, bo z całą resztą, to znaczy z założeniem ogrodowym to mi jeszcze daleka droga do Ciebie. Jestem zachwycona Twoim ogrodem. :flower2:
Kasiu- tulipanku, Katju, Markito dziękuję, że zechciałyście wstąpić w moje skromne progi. Zapraszam częściej, jeśli tylko uznacie, że klimat mojego ogrodu Wam odpowiada. :lol:
Poniżej przedstawicielka jednej z ukochanych grup roślin.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 15:23 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe, beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 15:52 #92096

  • peonia
  • peonia's Avatar
Gosiu, piękna lilia a i kawałek ogrodu widać , np. pysznogłówka dumnie stojąca, pokazuj nam swoje roślinki i to dobre, a widać ze dbasz o swój ogród.
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 15:52 przez peonia.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 16:40 #92106

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Witaj Gosiu w swojej zielonej oazie. Podkreślam to, bo chciałbym do Twojego opisu dodać, że ogród ten a więc i cała zawarta w nim roślinność żyją w zgodzie z naturą.

Skoro już Gosieńko zaznaczyłem tę charakterystyczną cechę Twojego ogrodu, to mam do Ciebie prośbę. Na glebie zasilanej tylko kompostem i rosahumusem wyrosły w Twoim ogrodzie ujmujące pięknem ,,miniaturowe" ostróżki :supr3: . Czy mogłabyś przy najbliższej nadarzającej się okazji wstawić również i ich fotkę tu na forum? Pośród wszystkich Twoich pięknych i zdrowych roślin akurat one wywarły na mnie duże wrażenie.

Dziękuję i pozdrawiam.
Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 17:23 przez waldek727.
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 17:01 #92113

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Beatko to prawda, że dbam, poświęcam mu każdą wolną chwilę. :wink4: A czasu i poświęcenia wymaga, bo jak wspomniał Waldek, prowadzę ogród bez stosowania chemii, ale o tym innym razem. :)
Waldku, skoro prosisz... Zaznaczam tylko, że zdjęcie nie jest najlepszej jakości.
Delphinium ‘Black Knight’ w całej okazałości. :flower2:

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 17:02 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 17:27 #92120

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
To jest właśnie ta ,,pełnia życia" płynąca z mojego motto i Twojego Gosiu ogrodu.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 20:35 przez waldek727.
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 17:54 #92135

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Okazała ostróżka :bravo: . Moje ostróżki po raz pierwszy w tym roku złapały mączniaka, radziłam sobie opryskami roztworem sody lub mleka. Gosiu, masz jakieś swoje sposoby?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 18:44 #92155

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wiedziałam,że o skrzata Szamroka należy podejrzewać jedną z Was.Oj będę dusić Danielę :P

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 19:35 #92202

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witaj Gosiu, zaciekawił mnie bardzo wstęp, który napisałaś. Uwielbiam klimat angielskich ogrodów, te przenikajace sie rośliny, kwiaty.
Niestety takie ogrody wymagaja przestrzeni więc mój ma inny charakter, ale może... kiedyś...
Ostróżka oszałamiająca :eek3: prawdziwy gigant. A ja cieszyłam się t tym roku moimu mikrusami :rotfl1:
Czekam z niecierpliwościa na dalsze odslony ogrodu :) Tym bardziej, że lilie i róże należą tez do moich ulubieńców :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 19:36 #92203

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Gosiu , cudowne połączenie, wspaniale prezentuje się lilia na tym tle. Zresztą każde zdjęcie to barwny skrawek Twojego pięknego ogrodu.
Fajnie , że znowu czekają mnie spacery po jego ścieżkach , zakamarkach :wink2:
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 19:37 #92204

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Oj długo będziesz dusić Romko. :P ;) :lev:

Żeby nie był OFFtopic... Gosiu, te ostróżki to mogą się śnić po nocach. Ja mam pecha i jakoś u mnie nie ma kępy ostróżek (ciągle, powtarzalnie, ustawicznie = fatum). :fly:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.645 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum