TEMAT: Ogródek Robaczka

Odp: Ogródek Robaczka 12 Lip 2012 11:41 #54174

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku jak fajnie - dzięki kochana :kiss3: :hug:
glicynia śliczna, jak zobaczyłam te truskawki w doniczce to normalnie aż mi się oczy zaświeciły.....mniam mniam :drool:
no i róże......jejku........ :hearts:
no i ten motyl.......rany jak ja kocham takie zdjęcia! :hearts: :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogródek Robaczka 12 Lip 2012 16:12 #54215

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Jolu :bye: Wisteria jest u mnie ponad 2 metrowym drzewem, całośc jest zapleciona na konstrukcji metalowej w kształcie parasola i korona oplata tą część. Wiem, co potrafi ta roślina, widziałam w naturalnym żywiole ;) Teraz została dodatkowo wzmocniona palikami o długości 2 metrów i dużej średnicy, taka wielka pała :happy: Nie chcę dopuścić żeby wlazła na garaż, bo płytki może zrywać, ale jak będzie bardzo chciała to pewnie nie będzie rady... :whistle:
Marta, dziękuję :hug: W tej kompozycji liliowej roży - Indigolette miały być dwa powojniki Jackmanii, filetowe, ale jeden okazał się Janem Pawłem II :wink2: U dołu tej róży jest rabata róż czerwonych, Amadeuszy. MI też się zdarzają, jak każdemu, spontaniczne zakupy a potem myślenie, gdzie ja to posadzę.. :think:
Martuś, truskawki pyszne, smakują trochę poziomkowo - dzisiaj wylądują na serniku :silly:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 12 Lip 2012 16:30 #54218

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, glicynia Ci zakwitła teraz, w lipcu? To jakaś indywidualistka :eek3:
Widoczki, to jest to, co tygryski lubią najbardziej ;) A u Ciebie w szerszym ujęciu to widać jeszcze pola i łąki za płotem...Zawsze będzie tak fajnie, czy już zaczynają się budować i zamkną Ci perspektywę?
Pozdrowionka ciepło-deszczowe-lipcowe :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 12 Lip 2012 17:33 #54227

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Super Wisteria :bravo: Też mam taki pomysł, na drzewko, tylko ja puszcze na słupkach metalowych :) Problem w tym, że dopiero w tym roku wsadziłem :cry2: zanim się doczekam, to pewnie umrę :cry2:

Między tymi kamieniami na ścieżce to jakieś skalniaki posadzone ? czy chwasty rosną ?
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 12 Lip 2012 18:13 #54237

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, witaj! :kiss3: Wiesteria powtarza kwitnienie na przełomie lipca i sierpnia, może Twoja tez zakwitnie! Moja, jak wiesz, wiosną niestety nie kwitła. Myślę, że pąki kwiatowe przemarzły pomimo okrycia. Trudno to nazwać kwitnieniem, bo to zaledwie 2 kwiatki, ale cieszą i to bardzo :dance: Za ogrodzeniem widać pola uprawne i las - wg planu zagospodarowania przestrzennego nie planowane są tutaj żadne inwestycje, w pobliżu biegną linie wysokiego napięcia. Wzdłuż ściany lasu budują się domki, ale jak dotąd nie zasłaniają kojącego widoku zielonej ściany lasu..
Cześć Paweł! Moja wisteria ma zapleciony pień w warkocz z trzech posadzonych razem, a wokół jest konstrukcja metalowa z trzech prętów, która prowadzi do samej korony na wysokości ok. 2 metrów, U góry jest metalowy okrąg, wokół którego zaplatam pędy aby uzyskać kształt parasola. Pomimo solidnej konstrukcji, podczas silnej burzy z wichurą wygięło ją mocno do ziemii i chociaż glicynia się nie złamała (uffff....) to pień który ją trzymał tak, a konstrukcja metalowa się pogięła. Dlatego wbiliśmy te pale wokół (50cm jest w ziemii, 150m nad ziemią) żeby ją wzmocnić. Przy konstrukcji posadziłam pnącą różę i powojnik, a u dołu króluje lawenda prowansalska :) Między kamieniami na ścieżce posiałam portulakę,przypołudnik i floksy, teraz zaczynają kwitnąć :P Ale jakieś chwasty też by się pewnie znalazły... :whistle: :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 14 Lip 2012 01:16 #54550

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
W ten sposób :) A ja mam metalowe rury wbetonowane w ziemię ;) Tego wiatr nie rusza :wink4: A jest przetestowane bo dotychczas służyły do trzymania płaskiego metalu na górze jako banner. Wprost narażony na podmuchy wiatru centralnie w niego od kilku lat. Zdejmę go i pozwolę rosnąć roślince. Powinno być ok, o ile Wisteria nie zawiedzie bo na razie marnie jej idzie :cry2: Ile lat już ma Twoja roślina ?
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 21:58 #56061

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Paweł, moja glicynia była sadzona w ubiegłym roku, ale ma ok. 7-8 lat :) Niestety wiatr i deszcz nie służą jej kwiatom i ...już po kwiatach.. :cry3:
Dobrze, że kwitną róże.. :bravo:





Kilka świeżych fotek, po deszczu i ...tuż przed deszczem...

Lobelia z własnego siewu



The President


Rooguchi


Princess Diana


Rosanna


Krakowiak


Budleia Davidi


Vanilla Fraise







Pięciornik


Rozwar




Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2012 22:02 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 22:58 #56103

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy lobelię w gruncie czymś zasilasz?
Ja też posadziłam 10 sadzonek ( kupnych niestety) do gruntu i po okresie ładnego kwitnienia teraz marnieją :(
A może Twoim te ciągłe deszcze służą :think: . U mnie niestety susza, więc tylko je podlewam :blink:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 23:08 #56110

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Robaczku dopiero skojarzyłam, że swoją alejkę chcę zmienić w oparciu o pomysł zainspirowany Twoim rozwiązaniem:) I pięknie to teraz wygląda
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 23:11 #56111

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Kasiu pięknie wygląda ta alejkowa ósemka czyli różyczki +lobelie .Z daleka to tak wygląda Fajny powojnik Princess Diana
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 23:22 #56117

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markita, lobelia siana wygląda u mnie znacznie lepiej niż ta kupowana w sadzonkach. Wprawdzie zaczęła kwitnąć nieco później, ale znacznie lepiej znosi zarówno upały jak i nadmiar deszczu, może ma lepsze ukorzenienie? Nie podlewam jej nawozem, rośnie sama. Ta kupowaną najlepiej zasilić nawozem do kwitnących i troszkę przyciąć, powinna odbić :hug2: A w przyszłym roku polecam wysiewy - ja wysiałam dwie paczki nasionek na krążkach torfowych, nie musiałam pikować i gotowe krązki wsadzałam do doniczek, a pod koniec kwietnia do gruntu. Miały wielkość pięści, teraz sama widzisz :oops:



Ula, miło mi, że ścieżka Cię inspiruje :oops: Będziesz sadzić róże? masz już wybrane odmiany?

Jagódko, na tych rabatch jest jeszcze sporo lawendy, a na środkowej rabatce z białymi różami dodatkowo Mini budleje Blue Chip - widzę jednak, że już jest za gęsto, choć ścieżka dopiero powstała, jesienią czeka mnie przesadzanie.. :flower2: Princess Diana jest bardzo wdzięczny, kwitnie całe lato, polecam :kiss3:

No to jeszcze kilka fotek na dobranoc :bye:

Pomponella



Piano




Passiflora


Krakowiak & Royalty


Soeur Emmanuelle




Przypołudnik wysiany między kamieniami na ścieżce


Chopin


Aphrodite


Louis Odier


The President


Senteur Royale


Casanova


Climbing Rosa


Courtyard Kolo


Annabelle
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2012 23:27 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 23:27 #56120

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Kasiu bajecznie wygląda lobelia w połączeniu z różowymi różyczkami. Wspaniały duet, efekt znakomity :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 19 Lip 2012 23:37 #56125

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no to na przyszły rok, sieje lobelię i to różne kolorki właśnie w krążkach torfowych :woohoo: bo marzy mi się ścieżka obsadzona trzema kolorami - biała, różowa i niebieska :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 20 Lip 2012 08:44 #56165

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu, jakie u Ciebie bogactwo róż :ohmy: . Nie wiem, która najładniejsza :oops: . Niezmiennie zachwycają mnie u Ciebie dodatki w ogrodzie - metaloplastyka pięknie się prezentuje i te donice, latarenki :woohoo: . Piękny klimat stworzyłaś :bravo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 20 Lip 2012 09:36 #56174

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Spróbuję w przyszłym roku z lobelią "po Twojemu" :P , efekty same za siebie mówią :lol:
A Princess Dianę też sobie nabyłam :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 20 Lip 2012 10:40 #56186

  • MALGOS
  • MALGOS's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witaj Kasiu. Bardzo spodobał mi się rozwar zarówno fioletowy jak i biały. Czy kupowałaś sadzonki czy siałaś? Wyglądają bardzo ładnie.Lobelie wśród róż komponują się idealnie. Rabaty są eleganckie. :flower2:
Pozdrawiam Małgosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 20 Lip 2012 12:57 #56234

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kasik rewelacyjna ta Twoja lobelia :bravo: czy przypołudniuk siałaś wprost do gruntu? Kiedy? BArdzo lubu tę wdzięczną, malutką roślinką :lol:
Spodobał mi się Kolo :whistle: super kolor.
Clematis Princess Diana u mnie zupełnie nie kwitnie :whistle: Kupiony bez kwiatów tak też trwa, moze trzeba mu magicznej siły dla powojników :think:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogródek Robaczka 06 Gru 2012 16:44 #98141

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Kasiu,pukpuk,nie zagladasz tu?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.700 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum