TEMAT: Ogród Dali

Ogród Dali 04 Lut 2013 21:05 #119477

  • Roma
  • Roma's Avatar
Moim sposobem na zimową chandrę jest obecnie planowanie warzywnika,tak jestem zajęta, że na nic nie mam czasu :P Depresja? a co to jest? :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali 04 Lut 2013 21:50 #119504

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Depresja to jest stan, kiedy niemożność działania zostaje na dłużej i utrzymuje się, kiedy warunki na działanie już pozwalają! ;) Głęboko wierzę, że wszystkim uda się zauważyć ten moment, kiedy już będzie można siać, sadzić i nikogo nie trzeba będzie z depresji wyciągać! ;)
Dalu, pięknie zajrzałaś w słupek ;) naparstnicy!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 08:58 #119561

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To był strzał w słupek! Jeśli użyć sportowej terminologii! :rotfl1:
Teraz jest dołująco... a kiedy przyjdzie wreszcie wiosna... dopadnie nas zmęczenie wiosenne...
I jak tu żyć? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 12:38 #119640

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Dalu Twoje żonkile przetrwały poprzednia zimę ? u mnie wszystkie wymarzły.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 13:03 #119646

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Geniu, nie wszystkie, ale niektóre przetrwały:

P1020384.JPG



P1020385.JPG



P1020300.JPG



P1020346.JPG



P1020386.JPG


Gosiu, ponieważ nie jestem premierem, ciężko mi odpowiedzieć na pytanie: jak żyć???
Ale myślę, że zmęczenie to nas dopadnie na przedwiośniu i będzie to tzw. przesilenie ;)
A jak już zacznie się prawdziwa wiosenka, czyli gdzieś w kwietniu, to dostaniemy niezłego kopa i energia nas będzie roznosić :garden:

Martusiu, jakoś tak teraz nie najciekawiej się czuję, a przeglądając forum widzę, że nie tylko ja :ohmy:
Ale 'w kupie' zawsze raźniej :happy:
Ten słupek naparstnicowy to czysty przypadek; fotograf ze mnie nietęgi, aparat mocno średniawy, a czasem uda się nam (mnie i aparatowi) coś ładnego i ciekawego cyknąć B)

Romuś, ja też coś tam planuję, ale chwilowo jakoś to nie wystarcza na poprawę nastroju :( Depresja to może za duże słowo, ale wielkim szczęściem i radością też jakoś nie jestem ogarnięta :silly: Ale będzie lepiej!
dzisiaj znowu świeci słoneczko i pokazały się pierwsze pączki przebiśniegów:

Attachment 00210.JPG not found



Ewelinko, musi się udać! Rączniki są łatwe w uprawie :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2013 13:15 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Ogród Dali 05 Lut 2013 14:02 #119659

  • Roma
  • Roma's Avatar
W naszych stronach nadal zima, to znaczy normalnie :P bo kto to widział aby w lutym, teoretycznie najmroźniejszym miesiącu, mieć pretensje do wiosny,że jeszcze jej nie ma :P
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 15:06 #119670

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś już przebiśniegi :blink: szalona pogoda na zachodzie ... południowym :silly:
U nas jeszcze śniegu, a śniegu :lol: Jednak tam, gdzie zszedł cebule już kiełkują B)
Oby nam pogoda łaskawą była, to tegoroczną zimę zaliczymy do łagodnych :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 16:35 #119695

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pierwsze kwiatki tej wiosny :woohoo:
I to prawdziwe, tegoroczne, a nie wspomnieniowe :woohoo:
Dwa lata sadziłam przebiśniegi i nie doczekałam się ani jednego kwiatka :( , powiem więcej, nawet listka się nie doczekałam :( . Ale tulipany, narcyzy i krokusy już się u mnie pchają na świat :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 20:48 #119799

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Martuś, bo ponoć żelazna zasada dotycząca przebiśniegów mówi, że sadzimy i przesadzamy zawsze i tylko w stanie 'listnym' ;)

Dalu, jeszcze raz przyszłam zerknąć na Twoje kwiatuchy. Moje dopiero dzisiaj wystawiły listki, czyli niby niedużo kilometrów nas dzieli, ale wegetacyjnie to tak koło tygodnia :think:
Jeszcze parę takich dni, jak dzisiejszy i będzie dobrze, miną wszelkie zmory, doły i chandry :flower1:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2013 20:49 przez mag.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 20:50 #119801

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Przebiśniegi!!! To już coś! :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 05 Lut 2013 21:52 #119833

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
mag wrote:
Martuś, bo ponoć żelazna zasada dotycząca przebiśniegów mówi, że sadzimy i przesadzamy zawsze i tylko w stanie 'listnym' ;)

Nigdy o tym nie słyszałam :think: :think: ( jak zresztą pewnie o wielu innych ważnych rzeczach :happy3: ).
A jak to się ma do sprzedawanych jesienią cebulek przebiśniegów? Bo takie właśnie sadziłam.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 07 Lut 2013 18:19 #120368

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Dzięki Dalu za te promienne fotki i słowa otuchy. Trzeba nam tego bardzo.
Gdyby tak u nas przebiśniegi juz kwitły...ech!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 07 Lut 2013 18:56 #120396

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Vitalisku, nie narzekaj. Przyńdzie wiosna, przyńdzie! :silly: We właściwym terminie. Ha, krótki karnawał wczesna wiosna ( nie wiem czy to prawda, to mogą być jakieś wymysły naszego Tatusia, on lubi tworzyć tzw. mądrości ludowe ). Teraz w każdym razie pada śnieg ( no dobra, w Łodzi wyrób śniegopodobny :blink: ), do połowy lutego jeszcze trochę więc nie poganiajmy aury za bardzo bo się zemści przymrozkami w kwietniu i to wtedy gdy w Giardino Vita będą kwitły w najlepsze czosnki. :cry3: Nie prowokować "mocy niebiewskich". :wink4: :devil1: :rotfl1:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 07 Lut 2013 19:43 #120414

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Słusznie, Tabi prawisz, pewnie, że przyńdzie wiosna. Przyńdzie.
Tylko z roku na rok cierpliwość mi się coraz bardziej wyczerpuje. I na nic mądre argumenty, zdroworozsądkowe myślenie i mądrości ludowe, o! Pozdrówczanki.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 07 Lut 2013 21:52 #120490

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
U nas są śniegi, jest co przebić, a przebiśniegów nie ma...
Krótki karnawał, wczesna wiosna! Tego się nam trzymać trzeba! Dzięki, Kasiu! Rodzic słusznie prawi, prawdy objawione tak miłe obwieszczając! Była Barbara po lodzie, a Boże Narodzenie po wodzie? Była, było! :rotfl1: Nie wiem, co tam mędrcy od pogody mówią, ale do mnie czucie i wiara silniej mówi, niż ich satelity i barometry! :rotfl1: Czy co tam jeszcze mają... :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 07 Lut 2013 22:14 #120500

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta w marcu jak w ... :silly: a kwiecień plecień :lol: Więcej nie piszę, aby ... czucie i wiara więcej miały głosu :lol:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 07 Lut 2013 22:52 #120535

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Cudne przebiśniegi Dalu, wczoraj szukałam swoich i wygląda na to, ze mi jakoś dziwnie znikają, z każdym rokiem coraz mniej, z kilkunastu cebul posadzonych dwa lata temu zostały dwie sztuki :( , ale też już tak ładnie kwiatki widac , jak u Twoich .
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 08 Lut 2013 11:40 #120642

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dalu u mnie też przebiśniegi zakwitają, tyle, że jakieś takie zmarnowane, natomiast pięknie wychodzą z ziemi narcyzy i tulipany, a to znaczy, że je nornice ominęły, ciekawe czy lilie też miały tyle szczęścia. :lol: Piękne zdjęcia robisz Dalu, takie energetyczne są. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.424 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum