TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 18 Mar 2012 19:50 #13059

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Tomku, i ja się cieszę, że mnie znalazłeś w Oazie :) Pewnie znasz powody, dla których musiałam opuścić FO...
Ale nie ma tego złego...Na naszym nowym forum czuję się świetnie - jest miło, bezpiecznie, kameralnie B)
Wszystko budujemy i tworzymy od początku i to też jest wielka frajda! Mam nadzieję, że i Ty założysz swój wątek ogrodowy, żebym mogła od czasu do czasu pospacerować po Twoim pięknym ogrodzie :bye:

Gosiu, po tych trzech, niemalże upalnych dniach, to pewnie i Twoje się wygramoliły z ziemi...Bo moje to już chyba niebawem będą przekwitać -22 stopnie to dla nich zdecydowanie za wysoka temperatura ;)
Ale w końcu zakwitły mi pierwsze ciemierniki; a już się bałam, że wszystkie wymarzły :angry:

Romuś, tak, kwitną już wrzośce - widoczne na fotce różowe i kilkanaście białych. A wokół nich uwijają się jak w ukropie pszczółki - uwielbiam ten widok i bzykando!

Elu, ja też trzy ostatnie dni spędziłam w ogrodzie, bo pogoda była boska! Troszkę podgoniłam robotę, ale całego ogrodu to nie doprowadzę do porządku chyba do lata :evil: Samych gałęzi zebrało się tyle, że najpierw rozdrobniliśmy w maszynie tyle tego, że zebrały się dwa duże zbiorniki, a potem paliliśmy ognisko przez trzy godziny :silly:
Wprawdzie nie miałam suchej zaprawy tak jak TY, ale jakoś przeżyłam i nawet się czuję nie najgorzej :blink:

Gosiu, jak jeszcze kilka dni będzie tak ciepło to i forsycje zakwitną! A bratki zawsze wspaniale rozweselają wiosenny ogród :lol:

Ula, na razie więcej fotek z ogrodu nie ma :( Ale zrobiłam kilka zdjęć mojego parapetowego przedszkola.
Pelargonie, powój gwiezdny, begonie:

P1040731_2012-03-18.JPG



P1040732_2012-03-18.JPG



P1040733_2012-03-18.JPG


Olu, w maju to Ty już zapomnisz, ze istnieją takie kwiatki jak pierwiosnki. Bo w maju to będzie się działo!
Uwielbiam maj :kiss:

Kochani, za mną trzy pracowite dni! Udało mi się trochę "odgruzować" ogród po zimie, ale jeszcze końca nie widać...Widać za to piękne, kwitnące ciemierniki, a już myślałam, że nic z nich nie będzie...Jutro dalszy ciąg. W planie m.in. rabata z paprociami, które trzeba ściąć, a potem wyczyścić rabatę z pozimowych resztek i liści. I znowu wór będzie pełny :sick: Acha, jeszcze zetnę maliny i doprowadzę do porządku zielnik i warzywnik :ouch:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 18 Mar 2012 20:32 #13095

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dalu, teraz same pracowite dni przed nami... U Ciebie ten rok to chyba taki wyjątkowy przez to przycinanie krzewów...bo zwykle to chyba tyle pracy wczesnowiosennej nie ma?
A cienmierniki to już kwitną? I nie pokazujesz nam? :(
U mnie nadal nawet krokusy...nic...prócz przebiśniegów...Ale tradycyjnie pocieszam się tym, że za to u mnie będą dłużej... ;)
Te różnice między ogrodami na wschodzie i zachodzie to tylko wiosną widać, potem wszystko się wyrównuje i nadganiamy! :) :garden:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Mar 2012 20:38 #13100

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- na taką wiosnę jaka jest u Ciebie, ja muszę poczekać jeszcze ok 2 tygodni :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Mar 2012 20:40 #13104

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No ja już pory i pietruszkę naciową wyautowałam z domu. Niech siedzą w altanie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Mar 2012 20:43 #13106

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martuś, oj, wcale on ci wyjątkowy nie jest, bo mój ogród dojrzały i pełen drzew i krzewów, więc naprawdę jest co robić. Samo wyczyszczenie rabat z liści, mimo że robię to częściowo jesienią, to wiele godzin pracy (niektóre muszę oczyszczać ręcznie, żeby nie wygrabić całej kory) i kilkanaście worów śmieci :evil: No, może trzeba by jeszcze dodać, że ja z urodzenia jestem wrocławianką, ale zacięcie do porządków mam ...poznańskie :oops: Lubię błysk :whistle:
Fotki ciemierników będą, bo dzisiaj nie zdążyłam :silly:

Geniu, ja prymulki traktuję od niechcenia, a one mi się rozsiewają w ogrodzie dosłownie wszędzie, nawet w szczelinach między kamieniami :) I kolorki też jakieś różne co roku się pojawiają!

Agatko, będzie dobrze! A kwitnienie Rh wynagradza wszelkie "fochy" z ich strony :unsure:

Romo, doczekasz się, doczekasz! Wiosna nierychliwa, ale sprawiedliwa :whistle:

Ulo, pewnie, niech się hartują!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2012 20:58 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Mar 2012 20:53 #13120

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Dalu to przy najbliższej okazji wszelkie nadwyżki spacerujących prymulek możesz wyautować do - Łęcznej :woohoo: :whistle:

No to i Tobie życzę wymarzonej pogody do dalszych prac ogrodowych. Ale i deszczyku gdy będzie nam potrzebny.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Mar 2012 16:38 #13423

  • AgaNet
  • AgaNet's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 19
Dalu, piękna wiosenka u Ciebie zagościła :bravo:
Czytam, że pogoda dopisuje i porządki idą pełną parą ! Piszesz że przesadzałaś większego już pierisa - jak one to znoszą ?
No i muszę Ci powiedzieć że na swoja rabatę pod płotem, tą na wprost tarasu,nad którą się tak zastanawiałam :blink: skusiłam się jednak na rhododendrony i chyba dosadzę tam jeszcze pierisa :whistle: Tylko zastanawiam się którego wybrać ....
ALe rabata ciągle w trakcie przerabiania i powiększania :ouch:
Agata
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Mar 2012 20:42 #13543

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aguś, pieris w Twoim klimacie będzie ładnie rósł i kwitł. Ja bym razem z Rh posadziła pierisa variegata - fajnie wyglądają jego pstre listki na tle ciemnej zieleni liści Rh. A jak mój zniósł przesadzanie to się dopiero okaże...Na razie wszystko wygląda OK ;)


Uleńko, bardzo chętnie!
Pogoda, niestety, dzisiaj się zepsuła - zrobiło się zimno i wiał nieprzyjemny wiatr :(
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2012 20:43 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 11:09 #13796

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
ło jak ślicznie młodziaki startują...będzie co podziwiać
słoneczka więcej i roboty więcej, ale za to jakoś cieplej na serduchu na wiosnę
dlaczego wiosna od zachodu musi do nas wędrować(głową w mur)tyle czekania :unsure:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 17:45 #13944

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
No dzieje sie u Ciebie dzieje :woohoo: , u mnie pierwiosnki dopiero sie gramolą.....ale pewnie jeszcze chwileczka , jeszcze momencik a wiosna buchnie jak szalona :bye: Czekam na fotki ciemierników :search:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 19:46 #14004

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Piękna już wiosna u Ciebie Dalu :) ...u mnie jeszcze nic nie kwitnie,dopiero roślinki leniwie zaczynają się z ziemi gramolic...
Wiosną pracy w ogrodzie mnóstwo,ale to przecież sama radośc móc już w ziemi pogrzebac ;) Też trochę popracowałam i mimo że mnie ręce bolą to czuję się świetnie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 20:45 #14034

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Grażynko, ja sobie muszę dozować pracę - codziennie porządkuję jedną lub dwie rabaty. Więcej nie dałabym rady, chociaż -masz absolutną rację, że to wielka frajda móc pogrzebać w ziemi po tej długiej zimie :)
A że od paru dni jest dosyć ciepło, to i oznak wiosenki coraz więcej. Dzisiaj zauważyłam, ze kwitną już moje ulubione iryski. Prawda, że ładne?

P1040748.JPG


Dorotko, u mnie pierwiosnki powoli przekwitają :( Na szczęście są jeszcze krokusiki, iryski i ...ciemierniki, choć te ostatnie jakieś biedne w tym roku. Jednemu udało mi się zrobić portrecik:

P1040745.JPG


Aguś, ja tam nie narzekam, że wiosna maszeruje od zachodu, bo mogę ją witać tak wcześnie B) Potem to się zazwyczaj wyrównuje i wszyscy sprawiedliwie mogą cieszyć się tą piękną porą roku.
Dla Ciebie dzisiejsze, oświetlone marcowym słoneczkiem, krokusy:

P1040747.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:08 #14051

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dalu, iryski reticulata powinny być w każdym szanującym się ogrodzie! Dlaczego zatem u mnie wciąż nie ma? ;) :lol:
Zawsze wiosną wiem, że muszę ten błąd naprawić...i tak do kolejnej wiosny! A potem narzekam, że wiosny u mnie nie ma... :hammer:
Ciemierniki równo chyba w tym roku ucierpiały i na wschodzie( co jest normą ;) ) i na zachodzie...A tak dla porównania ;) powiem, że moje dopiero się gramolą, trudno nawet ocenić, czy to pędy kwiatowe czy liście...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:11 #14054

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś iryski piękne :woohoo: czy sadziłam jesienią :whistle: nie pamiętam .... pamiętam tylko, że sadzić miałam :hammer:
Dal ciemierników u mnie jeszcze czasu trzeba, ale jak napisała Marta, nie dla wszystkich :dry: niektóre nie zakwitną :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:18 #14062

  • evluk
  • evluk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 27
Przecudne te irysy... :)
Koniecznie trzeba uzupełnić nimi rabaty, są piękne i "takie wczesne" :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:23 #14069

  • Poll
  • Poll's Avatar
Dalu, piszesz, że Twoje ciemierniki jakieś biedne w tym roku ... Wyobraź sobie, że u mnie także! W ubiegłym roku kwitły na potęgę a w tym .... Prawie wszystkie zrudziały, kwiaty słabe, albo wcale.... Fakt, że nie nawiozłam ich, jak to być powinno jesienią, wapnem. Czyżby to było przyczyną? Muszę zapisać w kajecie , żeby koniecznie wapnować je przed zimą!

:bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:30 #14075

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dziewczyny, ja też marudziłem na ciemierniki i zakładałem, że marnie będzie z nimi w tym roku, a widzę że zaczynają się ładnie zbierać więc może dajcie im szansę ;) jak nie przemarzły całkowicie to może coś jeszcze wyjdzie z ziemi ;) część pąków padła, ale teraz idą kolejne, kolejne, więc kwiaty będą :) może nie tak obfite jak w ubiegłym roku, ale co tam, każdy potrzebuję pauzy czasem ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:34 #14079

  • Poll
  • Poll's Avatar
Sylwku, zapewne masz rację. Wycinałam dziś zrudziałe liście i przy samej ziemi dostrzegłam zielone zawiązeczki, jest więc duże prawdopodobieństwo, że się zregenerują.
Jak sadzisz, można im jeszcze troszkę wapna podsypać, czy już za późno? :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.541 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum