TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:40 #14088

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Slicznie i radośnie u Ciebie Dalu :bye:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 21:58 #14102

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
U Ciebie już tyle kwitnie. A u mnie jeszcze nic.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 22:04 #14110

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Polu, ja wapna nigdy nie stosowałem i nawet trudno mi powiedzieć, czy to coś pomoże, czy nie :oops: prawda jest taka, że popalić dały im mrozy i brak śniegu, zdolność regeneracji mają w mojej opinii bardzo dużą, więc życzyć mi pozostaje, by Wasze rośliny szybko nadrobiły straty :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Mar 2012 23:18 #14152

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Dalu fajny kolor irysa, ja miałem dwa kolory...i nic, :search: mróz zrobił swoje. U Ciebie chyba zimy nie było :coffe:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Mar 2012 09:34 #14227

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Iryski prześliczne, koniecznie i ja muszę posadzić sobie te kwiatuszki, mam tylko granatowe, ale muszę je przesadzić, bo rosną w zbyt zacienionym miejscu i słabo kwitną...U Ciebie już kolorowo i pięknie u mnie szarzyzna, jedynie malutka kępka ranników robi wiosnę.....a zimno jest nadal......jedynie weekend był cieplutki i piękny, a od poniedziałku znów zimnica :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Mar 2012 19:45 #14435

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, rzeczywiście, po ciepłym weekendzie znowu zrobiło się zimno i nieprzyjemnie. Na szczęście pod koniec tygodnia pogoda znowu się poprawi, więc będzie można podziałać w ogrodzie :)
Mam dwie odmiany irysków żyłkowanych - granatowe rosną w bardzo słonecznym miejscu i od paru lat zakwitają mi dokładnie 1 marca! A pieguski mają trochę mniej słońca, więc zdecydowały się na kwity dopiero teraz...

Pawle, oj, była zima, była :evil: Widać to na wielu roślinkach, ale akurat iryski się uchowały ;)

Polu, ja swoich ciemierników nigdy nie wapnowałam, a miałam lata, że wspaniale mi kwitły:


P1020365.JPG


Sylwuś, życzę Tobie tego samego, czyli jak najmniej strat pozimowych!

Uleńko, "wiosna nierychliwa, ale sprawiedliwa" - i Ty się doczekasz pierwszych kwiatków :kiss:

Zosiu, a mnie się wydaje, ze marcowy ogród jest taki mało ciekawy...Jeszcze szary, jeszcze smutny, mimo tych paru kwiatków...Prawdziwa wiosna zaczyna się dla mnie z chwilą pojawienia się listków na drzewach :lol:

Ewo, Marto, Jolu, te pierwsze kwiatuszki-maluszki cieszą, chociaż w ogrodzie prawie ich nie widać. Co roku dosadzam kilkadziesiąt krokusów, żeby były widoczne barwne plamy, ale to ciągle mało :silly:

Jutro chyba nastąpi powrót pięknej pogody, więc znowu ruszymy do ogrodów :) Już się cieszę, tym bardziej, że ciągle jest sporo do zrobienia!
Oprócz krokusów, ciemierników, irysów, przebiśniegów, kwitną też wrzośce,a forsycje potrzebują do zakwitnięcia kilku chwil :search: Mój malutki pierisek wygląda nadspodziewanie dobrze, więc chyba zakwitnie:

P1040746.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Mar 2012 22:24 #14562

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dala wrote:
Mój malutki pierisek wygląda nadspodziewanie dobrze, więc chyba zakwitnie
A jeszcze nie kwitnie? ;) Bo dla mnie wygląda jakby kwitł! :) Wiesz, Dalu, to jest roślina, która w fazie kwitnienia, jest mi znana tylko ze zdjęć! :)
Rzeczywiście, pole ciemierników imponujące!
Masz rację, Dalu, z tymi cebulowymi, to taka mała ;) radość wiosną, ale dla ogólnego wyglądu ogrodu znaczenie takie sobie...Dlatego ja dokupuję tylko to, co tam na wyprzedaży się trafi :) Ale chyba dla tych irysków zrobię wyjątek!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 14:08 #14796

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Iryski w pięknym kolorze blue Dalu . Ciemiernikowa rabatka mnie zauroczyła i kwitnący Pieris i wrzosy . Cebulowe są ładne, tylko potem te brzydkie liście tulipanów mnie drażnią . W tym roku jak tylko zaczną więdnąć powyciągam wszystkie koszyczki i ustawię w mniej widocznym miejscu na odpoczynek . Miło było mi zwiedzić Twoją przystań
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 14:59 #14825

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Skoro takie wyraźne oznaki wiosny u Ciebie, Dalu, jest nadzieja, że wkrótce i po przekątnej się mocniej zawiośni ;-)
Choć w tym roku właściwie nie mam powodu do narzekań :-)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 17:25 #14871

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Ale u Ciebie wiosenka Daluś :bravo: u mnie usiałam dosadzic pierwiosnki....bo oprócz 2 przebiśniegów nic nie kwitło :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 21:03 #14976

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, od jutro znowu ma wrócić ciepełko, więc i do Ciebie wiosenka na pewno zawita :)

Siberko, u mnie zaczynają kwitnąć forsycje! Właśnie dzisiaj przyuważyłam, że niektóre pąki zaczynają się żółcić :lol: A więc jestem przekonana, że i na polską Syberię lada momencik przybieży wiosna ze swoimi kwiatuchami B)

Jagódko, witam Cię bardzo serdecznie w moim ogrodzie!
Ja nie mam problemów z nornicami, więc tulipanki rosną u mnie bezpośrednio w gruncie i - masz rację - ich zasychające liście nie wyglądają najlepiej :blink: Ja radzę sobie w ten sposób, że sadzę je wśród dosyć wysokich bylin, tak żeby one zasłaniały tulipanowe listki.

Marto, ponieważ pierisy zawiązują pąki już jesienią, to w naszym klimacie tak naprawdę rzadko kwitną, bo i zimowe mrozy, i wiosenne przymrozki łatwo je niszczą :(
Dzisiaj spojrzałam na ogród trochę łaskawszym okiem, chyba dlatego, że udało mi się mniej więcej połowę "odgruzować" ;) Nadal czekam jednak na pierwsze zielone listki i pierwsze "porządne" kwiaty...

Oj, dzisiaj to sobie dałam! M. wertykulował trawnik, a ja biegałam za nim i grabiłam resztki suchej trawy :garden: Posprzątałam też następnych kilka rabat, m.in. tę z hortensjami ogrodowymi. Jak na razie to czarno widzę ich kwitnienie :evil: Cieszą za to pękające pąki forsycji, zieleniąca się brzoza i lilak Meyera, śliczne cebulice niebieszczące się gdzieś pod drzewami...


DSCF4542.JPG



DSCF4533.JPG



Attachment 0046.JPG not found

Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 21:44 #15004

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Co mi po porządku jak nie mam takich widoków ? :P

mam kilka cebulic, u Ciebie ze 100, kilka krokusów mi wyszło, u Ciebie całe plagi i na dodatek z owadami w środku :oops:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 22:37 #15026

  • Roma
  • Roma's Avatar
Oglądając Twój ogród i te wszystkie piękne kwiaty, można nabawić się depresji :( ja chcę też mieć tak pięknie :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 23:03 #15041

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Już kwitną Ci irysy? :woohoo:
Ja nawet nie mam kiedy wyjśc do ogrodu sprawdzić, czy cokolwiek nowego zakwitło.
Może jutro się uda.
Ale żeby już irysy, naprawdę chyba masz u siebie najcieplejsze miejsce w Polsce.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Mar 2012 23:15 #15047

  • lora
  • lora's Avatar
Dalu powtórzę masz najcieplejsze miejsce...iryski, ciemierniki no nie to jest fantastyczne....
u mnie ciemierniki przemarzły...dziś prawie z lupą szukałam jakiś odznak i nic...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Mar 2012 10:23 #15148

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Dala jejciu jak kolorowo , u mnie dopiero zaczynają wyłazić z ziemi , jedynie krokusiki kwitną.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Mar 2012 20:19 #15306

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danusiu, znowu zrobiło się ciepło i przebiśniegi już przekwitły, a krokusy są w apogeum rozkwitu :) Tak to wszystko szybko się dzieje, że aż troszeczkę żal...

Loro, też się bałam, że ciemierniki przemarzły, ale -na szczęście- zaczynają kwitnąć! Mniej bujnie, niż w zeszłym roku, ale i tak cieszą :lol:

Gosiu, to są iryski żyłkowane, które kwitną w marcu. U mnie rzeczywiście dosyć wcześnie, bo ten granatowy zakwita mi zawsze na 1 marca! Ale jest posadzony w bardzo słonecznym miejscu i na tle jasnej ściany, która się nagrzewa i oddaje ciepło...

Romo, te wczesne kwiatuchy cebulowe mają to do siebie, że nie trzeba ich wykopywać, a dodatkowo co roku jest ich więcej! Więc jak raz posadzisz krokusy, cebulice, przebiśniegi, to będą Ci się w cudowny sposób rozmnażać :whistle:

Pawle, za kilka lat będziesz miał kilkaset krokusów i innych cebulowych! A owadów mam zawsze dużo w ogrodzie, bo staram się żeby był dla nich przyjazny - sadzę kwiaty, które przyciągają motyle i pszczoły, a także nie używam chemii B)

Dzisiaj znowu było pięknie i słonecznie! Prawie cały dzień spędziłam w ogrodzie. Między innymi posadziłam cebulki mieczyków abisyńskich - na fotce ślicznie wyglądały, ale ja nigdy nie miałam ich w ogrodzie i nie mam żadnych doświadczeń :huh: Ktoś je sadził? Czy w ogóle warto?
A skoro jesteśmy przy białych kwiatach, to kilka białych aktualnie kwitnących:


DSCF4526.JPG



DSCF4523.JPG



DSCF4545.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Mar 2012 20:26 #15313

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Pięknie Dalu, kiedy do mnie się przyczlapie Ta wiosna!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.358 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum