TEMAT: Poszukując piękna- Ogród Łukasza

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 16:45 #99045

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Twoja Ice Breaker też już okazała , do tego ładnie wyeksponowana na tle tej tawuły .
Może za kilka lat roślinność w moim ogrodzie też stworzy taki fajny klimat , jednak na razie potrzeba na to przede wszystkim trochę czasu i zrealizowania jeszcze kilku pomysłow , tkwiących w mojej głowie ;) :wink4: . Chciałabym , żeby i u mnie było kiedyś tak efektownie , jak u Ciebie.
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 17:50 #99083

  • Pawel_K
  • Pawel_K's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 23
Kolejny piękny i inspirujący ogród na forum. Jest wszystko co lubię-iglaki, hortensje, trawy. I to w takich pięknych kompozycjach. Brawa dla właściciela. Praca w takim dojrzałym ogrodzie to chyba sama przyjemność. Będę często odwiedzać

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 18:20 #99098

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
luki wrote:
ELU, bo ze mnie taka romantyczna dusza ;)
ogrd098.jpg

To tak Cię wyczułam? Ale to widać w tych łagodnych liniach trawnika , rabat.A że trawnika z biegiem czasu ubywa na korzyść tych drugich - to normalka

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 18:49 #99122

  • peonia
  • peonia's Avatar
Witaj Łukasz, jestem początkującą w zbieraniu hortensji, moze zaprezentujesz swoje, i cos podpatrzę. Bardzo pięknie skomponowany ogród.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 19:03 #99132

  • Roma
  • Roma's Avatar
Z przyjemnością i ciekawością spaceruję po Twoim ogrodzie i będę robić to nadal jeśli tylko mi to udostępnisz :)
Od jesieni ubiegłego roku ja również rozpoczęłam swoją przygodę z hortensjami, mam ich dopiero 7 ale jeszcze nie powiedziałam ostatniego zdania.Twoje informacje na temat odmian i uprawy będą bardzo cenne.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 20:03 #99166

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
O matulu :woohoo: ,piękny kawałek zielonego stworzony twoimi rękoma.Fajne klimaty wyczarowałeś-iglaki,krzewy,trawy wszystko pięknie się prezentuje a hortensje w szczególności-to takie wisienki na torcie ;) .Na początku twojej foto relacji jest dość sporych rozmiarów iglak w kształcie stożka czy jest to sosna tylko skrupulatnie cięta :garden: czy jakaś jej odmiana, a może to świerk :bad-idea: .

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 22:06 #99255

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
DOROTA U Ciebie już jest efektownie, a czas płynie szybko i zanim się obejrzysz zabraknie Ci miejsca :) A tak mój icebreaker prezentował się latem wśród goryczek
IMG_3226.JPG

PAWEŁ Dziękuję i oczywiście zapraszam :)

ELU Mam nadzieję że mój trawnik przetrwa moje pomysły. Wiosną planuje małą rewolucje

ROMA,PEONIA. Chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat hortensji. W dziale hortensjowym można już zobaczyć
trochę moich piekności

CHESTER Fajnie że mój ogród przypadł Ci do gustu. Ten iglak to zwykła sosna przyniesiona 15 lat temu jako mała siewka z lasu. Jest regularnie cięta i to bardzo mocno :wink4:
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 22:21 #99269

  • Pawel_K
  • Pawel_K's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 23
Koniecznie musisz bliżej tą sosnę pokazać-jakiej jest wysokości?
Chodziło mi o odwiedziny wirtualne ;) Choć kiedyś może uda mi się pozwiedzać Wasze ogrody w realu.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 22:56 #99288

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
PAWLE Sosna ma ok. 4m. Mam wielki problem z przycinaniem jej wierzchołka :jeez:
046.jpg
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 08 Gru 2012 23:12 #99295

  • Pawel_K
  • Pawel_K's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 23
Gratuluję zatem wytrwałości. Jest imponująca. Ja w tym roku przyciąłem wierzchołek swojego świerka srebrnego-też ma ze 4 metry. Trochę za późno zacząłem cięcie, bo dopiero od 3 lat. I nie jest jeszcze tak gęsty, jak by się chciało.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 10:29 #99392

  • Roma
  • Roma's Avatar
Łukaszu! a możesz pochwalić się jakimś skalniakiem? jestem właśnie w trakcie planowania skalniaka o pow. ok 30m2.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 11:57 #99443

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Uaa , cudowny kawałek ogrodu pokazałeś nam na tym zdjęciu :eek3:

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 15:03 #99497

  • Przemek
  • Przemek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 49
Zima przywiodła mnie na forum i od razu trafiłem do takiego pięknego ogrodu :) Iglaki trawki, hortensje to ulubione moje grupy roślin choć w sumie mało mam nieulubionych :lol: . A takiej "zwykłej" sosny tylko pozazdrościć, niejednej odmianie o regularnym wzroście daleko do takiego pokroju.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 15:19 #99501

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Witaj Łukasz
No i mamy kolejnego maniaka ogrodowego
Bo jak już widzę znaczniki do roślin....to znaczy że jesteś już nasz OAZOWY :drink1:
Ja też lubię takie "krzywizny" ogrodowe...ale u Ciebie to wszystko jest w większym formacie, a tym samym masz więcej pracy.
Bardzo ładne zdjęcia, piękny, zadbany ogród,
i świetne połączenie iglaczka z goryczkami :bravo:

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 16:23 #99519

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Witam wszystkich.
PAWEŁ dzięki, mam nadzieję że wystarczy tej wytrwałości na przyszły sezon. Moja drabina robi się za krótka a wokół sosny jest tyle roślin, że nie ma jej gdzie postawić :jeez:

ROMA mam tylko jedną skalną rabatę (pokazałem ją wcześniej).Skalniak 30m to już prawie alpinarium :)

ELU dziękuję, kolejna porcja zdjęć za chwilkę

PRZEMKU mam podobnie jak Ty, mało jest roślin, których nie lubię. U mnie jest wszystkiego po trochu.

GRZESIU Żebyś wiedział że maniak. Normalni ludzie w moim wieku, w wolnym czasie idą na piwo a ja ... w moje krzaki :happy:

010-1.jpg


014-1.jpg


049.jpg
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 16:38 #99525

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
luki wrote:
GRZESIU Żebyś wiedział że maniak. Normalni ludzie w moim wieku, w wolnym czasie idą na piwo a ja ... w moje krzaki :happy:

No to przemysł browarniczy na Tobie nie zarobi. :rotfl1: U nas też podobnie, choć piwo w upalny letni dzień po pracy, czemu nie. ;)
Śliczne mroźne ujęcia.

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 16:44 #99527

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Lukasz , nie dość , że ogród masz piękny , to jeszcze robisz tak cudne zdjęcia , że napatrzyć się nie mogę :search: Gdyby nie obce było mi uczucie zazdrości - to bym Ci pozazdrościła :wink4:

Odp: Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Gru 2012 17:31 #99550

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
DANIELA W upalny dzionek podlewając swoje kwiatki mógłbym się przewrócić gdybym nie napoił i siebie :wink4:
Żeby utrzymać taki metraż ogrodu nie mogę pozwolić sobie na zbyt wiele odpoczynku. wszystko robię sam, nie pozwalam nikomu sobie pomóc, taki pomocnik może narobić więcej szkody niż korzyści. Wiecie jak to jest gdy ma się fioła :crazy:

ELU Dziękuję :)
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.614 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum