TEMAT: Hosty "streaked" i "misted"

Hosty "streaked" i "misted" 04 Wrz 2018 18:10 #624098

• madzia
  • madzia's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 867
Eluniu hosty przysłał mi Ian Scroggy. Co za nowa moda obcinać liście :flower:
Boję się, że jak wsadzę je do gruntu zaczną wypuszczać liście i ciężko im będzie zakończyć wegetację. Miałam w tamtym roku taką sytuację z hostą The Sweetest Thing.

Mam nadzieję, że Ian nie ma nic wspólnego ze szkółką Naylor Creek w stanach.
Pozdrawiam
Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym

Hosty "streaked" i "misted" 04 Wrz 2018 20:24 #624110

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Otrzymane dziękuję: 4980
Ewuniu , ja też dziękuję za pasiaste hosty , bardzo szybko można się zarazić tą chorobą . Ja zaraziłam się od Madzi , a ode mnie i Madzi zaraziła się Gosia :).
Madziu z ręką lepiej , choć dalej napuchnięta . Wczoraj przyłożona cebula jakby pomogła . Dzisiaj kupiłam żel . Pszczoła użądliła mnie w malinach , bo siedzą na malinach i piją sok , minutę wcześniej szerszeń wyleciał z tego miejsca.
Elu odczulać się nie będę , bo u nas daleko do lekarzy . Przez pięć lat jeździłam z córką na odczulanie , więc jak się skończyło to odetchnęłam z ulgą .Ponieważ biorę tabletki na alergię , bo mam kaszel z niewiadomego pochodzenia i te tabletki mi pomagają to może też słabiej zadziałał jad
Źle robić w ogrodzie z taką ręką ,ale dzisiaj zrobiłam nową rabatkę przy oczku na 2 miskanty i posadziłam ostatnie hosty , a teraz jeszcze , prawie po ciemku posadziłam dwie nowe kokoryczki .
Dzieliłam też hostę Miss Poland i tak nieudolnie pociągnęłam ,że trzy odrosty urwałam przy samych korzeniach :jeez: . Dostałam ją rok temu z wymiany i miała jeden kieł , wiosną przybył jeden , a w lecie tak ją spaliło ,że wyrosły nowe śmieszne liście , a kłów chyba z sześć .

DSCN4866.jpg

Beata
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2018 23:43 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, madzia, Gosia352, dana581958, CHI, Carmen

Hosty "streaked" i "misted" 04 Wrz 2018 21:32 #624125

• Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1435
Beato wsadź te urwane fragmenty do wody, puszczą korzenie, mi też coś takiego się przydarzyło, urwane wsadziłam do wazonu z kwiatami, aby robiły za zielone tło, aż tu patrzę one puściły korzenie :flower2:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, beatazg

Hosty "streaked" i "misted" 04 Wrz 2018 21:45 #624130

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
Iwonko, wsadziłam je na ukorzeniaczu do ziemi w doniczce . Już tak wcześniej próbowałam z dobrym skutkiem . Zobaczymy co teraz wyjdzie . Do wody trochę się boję by nie zgniły , choć w ziemi też może im się to przydarzyć:)

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Hosty "streaked" i "misted" 01 Paź 2018 09:47 #626381

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
Moja nowa dziewczynka :)

'Brave Attempt '

DSCN53642.jpg

Beata