TEMAT: Hosta (funkia) Maraschino Cherry

Hosta (funkia) Maraschino Cherry 05 Gru 2017 21:43 #577707

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Hosta (funkia)

Maraschino Cherry

( M. Zilis / R. Solberg 1999 , sport H. Cherry Berry)

Wielkość - do 45cm
Liście - ciemnozielone , ogonki liściowe u nasady ciemne
Kwiaty -lawendowe na prawie czarnych wysokich łodyżkach
Wzrost - średni do szybkiego
Stanowisko - półcieniste

sadzonka kupiona w połowie czerwca , nie kwitła

30 lipca
Zdjcie6262.jpg


Zdjcie6263.jpg


Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia


Zielone okna z estimeble.pl

Hosta (funkia) Maraschino Cherry 15 Gru 2018 22:54 #633247

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Żurawki ją zachaszczyły ,ale już ich nie ma , prawie wszystkie wyrwałam jesienią . Na zdjęciu jeszcze ją trochę widać , bo jest koniec maja . Później jak zakwitły długimi wiechami i wyłożyły się na boki , to tej hosty już nie było wcale widać :)



Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, dana581958, Carmen

Hosta (funkia) Maraschino Cherry 16 Gru 2018 11:10 #633271

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Miałam wczoraj te zdjęcia jeszcze dodać,ale nie mogłam znaleźć . Tu hostę widać ledwo co , a jest dopiero 3 sierpnia . Żurawki te były z mojego siewu , ze 4 różne kolory , bo i ta zielona z czerwonymi żyłkami i cała jasnozielona i bordowa ,ale te w typie Palace Purple to terminatorki . Nie chciałam tu nic sadzić porządnego , bo dobrej ziemi tu nie ma tylko zlasowana cegła . Jesienią poprzedniego roku dosadziłam jeszcze paprocie ,jak zobaczyłam ,że żurawki w niej rosną , których też nie widać , ale obrywałam liście żurawkom , bo paprociom się to nie podobało i usychały im gałązki , jak były całkiem pod liśćmi żurawek . Teraz na środku za hostą rośnie podrzeń żebrowiec , a po lewej stronie zdjęcia bluszcz kolchidzki ,którego też nie widać było , a między nimi teraz jeszcze dosadziłam taki rosnący kolumnowo bluszcz . Żurawki ze 3 zostawiłam , ale one są też z drugiej strony drzewa i jeszcze dalej . Posadziłam tu dużo paproci , więc powoli żurawki będę wyrzucać . Problemem teraz w tym miejscu są setki maleńkich żurawkowych samosiejek , wysianych nawet na otulinie , bo jest kawałek dalej .



tu bluszcz ucieka z objęć żurawek , a właściwie to nawet go nie widać , tylko 2 listki :)


a tu od drugiej strony pnia ,żurawki tej dolnej bardziej z prawej też już nie ma , rośnie tu nowa hosta , a paproć rosnąca obok, ma być z tych większych


Beata
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2018 12:18 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958

Hosta (funkia) Maraschino Cherry 16 Gru 2018 14:16 #633294

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Fajny zakątek Dziewczyno stworzyłaś. Beatka, na drugim zdjęciu z prawej strony,na dole,widać końcówki dwóch liści jakiejś hosty,u której są ciekawie wyglądające żyłkowania.Jest to efekt zdjęcia, czy ta odmiana tak ma?
Pozdrawiam. Ewa.

Hosta (funkia) Maraschino Cherry 16 Gru 2018 14:37 #633299

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Ewuniu dziękuję :) , powyżej jest parking i brzydka skarpa i jakoś od lat nie mogę tu niczego wymyślić , a może po prostu już nie mam siły skakać tak po tej skarpie . Na dole po prawej hosta z grupy S&S 'Parhelion' , zdjęcia jej gdzieś mam to dodam , tyle ,że u mnie dopiero drugi sezon i duża jeszcze nie jest .

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.259 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum