TEMAT: Tutaj próbujemy identyfikować hosty...

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 28 Sty 2013 17:53 #116372

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Marzenko, to Fire Island :)
pozdrawiam
Ela


Zielone okna z estimeble.pl

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 28 Sty 2013 18:44 #116392

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
Elu,dzięki :hug:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 29 Sty 2013 20:00 #116810

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
mag wrote:
Oleńko, ta pierwsza nijak nie wygląda na S&S :(

A ta wyglada na S&S ?
Rośnie sobie taka u męża na działce .

hostanastarejdziace.jpg
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 29 Sty 2013 20:54 #116828

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Ta tak.

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 29 Sty 2013 21:35 #116851

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Romku , wielkie dzięki !!!!
Nie masz pojęcia jak ja się cieszę , że moje stare NN otrzymują imiona .
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 30 Sty 2013 18:03 #117126

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
P6230050.JPG

Proszę o identyfikację mojej najstarszej hosty-rośnie u mnie już kilkanaście lat,nie zliczę,ile razy ją dzieliłam,wszyscy moi chętni znajomi ją dostali ,w moim ogrodzie występuje chyba w 20 egzemplarzach. Wszystko z jednego egzemplarza zakupionego dawno temu.Mam do niej szczególny sentyment,bo to od niej zaczęłam bardziej interesować się funkiami :) Rozrasta się tak szybko,że niebawem chyba będę ją sadzić za płotem,bo wyrzucać szkoda ;) Ta rabata powstała jesienią 2011 r z dzielenia zbyt rozrośnietych egzemplarzy i już jest na niej za gęsto :dry: Rzeczona n/n jest w środku rabaty,ta jabardziej rozrośnięta,białoobrzeżona.Kwiaty w kolorze lawendowym.

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 30 Sty 2013 18:22 #117131

  • Poll
  • Poll's Avatar
Witaj Elu, po porównaniu z wielkością innych host, myśle,że to: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...dulata-albomarginata :flower1:

Polecam też filmik z naszej oazowej bazy, gdzie zobaczysz w jego dalszej części więcej fotek tej hosty ( także z kwiatami) i będziesz mogła porównać ze swoją:
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2013 18:23 przez Poll.

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 30 Sty 2013 19:18 #117162

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Bingo ! Tak to ona! :dance: Dziękuję bardzo Poll :kiss3: Swietny filmik-już dodałam do zakładek :thanks:
Widzę,ze mam więcej undulat ;) w swojej kolekcji.Te wszystkie zielone "kapuchy" to też undulaty. :evil:

Aaa i też witam serdecznie :flower1:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 30 Sty 2013 19:38 #117172

  • Poll
  • Poll's Avatar
To zapraszam z fotkami i refleksjami do bazy forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...ny-spis-odmian#24175 :hug:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 13 Lut 2013 21:30 #123338

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Zastój w temacie,trzeba go wydobyć na pierwszą stronę :evil: Pozwolę sobie zatem zaserwować kolejne zagadki:

P6200021.JPG



P6200027.JPG


Pierwsza hosta średniej wielkości,może ciut mniejsza od undulat,na początku sezonu liście mają żółty margines,potem staje sie on biały.
Druga mała,niebieska,szybko się rozrasta.Liście o dobrej substancji.

Pomóżcie ,proszę :)

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 13 Lut 2013 21:41 #123348

  • Poll
  • Poll's Avatar
Myslę,ze pierwsza , to : forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...unkia-so-sweet#58546

Druga, to większy problem, przydałyby się fotki kwiatów, ale stawiałabym na Blue Edger , lub mniejsza Blue Belle a to ze względu na szybkie tempo wzrostu, o którym piszesz. Ale poczekajmy na lato, na kwitnienie. :flower1:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2013 21:43 przez Poll.

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 13 Lut 2013 22:04 #123359

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Dziękuję Poll za szybką odpowiedź-jesteż niezawodna :kiss3: Muszę się lepiej przyjrzeć moim ulubienicom w tym sezonie.Mam kiepską pamięć wzrokową ,ale mam wrażenie,ze ta domniemana So Sweet nie ma błyszczących liści,jak przedstawia ją Dawid,ani też nie rzucił mi się w nos jej zapach... :) Nie mam jej zdjęcia z kwiatami,ale tak coś mi się wydaje,ze są chyba białe? Ech... zdaję sobie sprawę,że przy takiej mnogości odmian ,podobnych do siebie identyfikacja nie jest prostą sprawą.. :garden1:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 13 Lut 2013 22:19 #123368

  • Poll
  • Poll's Avatar
Elu, foć od wiosny, od kłów a potem kwiaty...Dojdziemy,co to jest. :hug:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 13 Lut 2013 23:15 #123406

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Pierwsza na 100% So Sweet. Druga może też być Pacific Blue Edger.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Ela

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 14 Lut 2013 01:09 #123421

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Skoro pewne na 100% to pewnie ona :) Pooglądałam więcej zdjęć w necie i przyznaję Wam rację :thanks: Na Funkia.pl piszą ,że ma białe kwiaty.Jeszcze ją obwącham dobrze w sezonie ;)
Z niebieską pewnie też macie rację,przy czym po obejrzeniu fotek skłaniałabym się raczej w stronę Pacific Blue Edger,bo ona jest chyba mniejsza i bardziej zwarta niż BE.I z tego co pamietam,późno kwitnie,zresztą mozna to wydedukować ze zdjecia ;)
Pool,m27-wielkie dzięki ! :flower1:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 14 Lut 2013 10:47 #123474

  • Poll
  • Poll's Avatar
Ela wrote:
Na Funkia.pl piszą ,że ma białe kwiaty.Jeszcze ją obwącham dobrze w sezonie ;)
Elu, w Funkia.pl, niczego nie ujmując, bo to polecany przez nas dostawca dobrej jakości host, nieco poszli na skróty.Zazwyczaj kolor kwiatu określa sie jako bladolawendowe ( co dobrze widać na fotkach Dawida w naszej bazie), Fransen idzie nawet dalej i pisze,ze są lawendowe.
Proponowałabym nie kierować się - zwłaszcza kupując na Allegro :jeez: - fotkami i opisami sprzedawców ( foty często są mylne, podbarwiane a opisy 'podkręcane'), lecz innymi, bardziej wiarygodnymi źródłami, do których zaliczam przede wszystkim polskojęzyczną encyklopedię host , współtworzoną przez polskich hostamaniaków a także nasza bazę , w której zawarte informacje są wielokrotnie sprawdzane m.in. w 'Hostapedia' Zilisa i innych najbardziej wiarygodnych źródłach. Otwarta formuła bazy, pozwala na dzielenie się spostrzeżeniami , uwagami, które nabywane są latami uprawy tych pięknych roślin. Pozwala tez w wielu przypadkach ,na obserwacje i porównywanie rozwoju host w kolejnych latach uprawy. :)

Dodam tylko,ze niebieska hosta na Twojej fotce, nie wydaje się być kilkunastocentymetrowym ( ok.10-12 ) maluszkiem a takie rozmiary osiąga PBE. :flower1:
.
.
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2013 12:31 przez Poll.

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 16 Lut 2013 19:15 #124652

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
[/quote]
Fransen idzie nawet dalej i pisze,ze są lawendowe.

.
.[/quote]
Poll,jeśli to są kwiaty lawendowe:

P7290049.JPG


I to są kwiaty lawendowe:


P7020070.JPG


A lawenda kwitnie tak:

P7020139.JPG


To wygląda na to,że" hościane" autorytety też czasami idą na skróty :evil:

Lubię sprawdzać informacje w różnych źródłach,nie tylko tych " autoryzowanych " ,bo jak widać punk widzenia może być bardzo różny.(nic nie ujmując autorytetom). Z mojego punktu widzenia kolor kwiatów So Sweet jest bliższy białemu niż lawendowemu. I o ile mogę się zgodzić z określeniem "bladolawendowy" ,to z "lawendowy" już nie.

Ps.Bardzo sobie cenię "Encyklopedię Host" i "Bazę Host" na tym forum .Doceniam ogrom pracy ,jaką ich twórcy włożyli w ich powstanie i cieszę się,że mogę z niej korzystać. :thanks: :flower1:

Tutaj próbujemy identyfikować hosty... 16 Lut 2013 19:47 #124669

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Elu, zwróć uwagę na pąki kwiatowe, a zwłaszcza ich końcówki - są jasnolawendowe, a w zależności od stanowiska nasycenie koloru może ulec jeszcze wahaniom. W przypadku host, jeśli występuje określenie 'kwiaty białe', to są one rzeczywiście, począwszy od pąka, a skończywszy na rozwiniętym kwiatostanie śnieżnobiałe.

P7290049.JPG
Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum