Witamy w naszej ogrodniczej społeczności

• Pokaż światu swój ogród i rośliny
  • Pytaj o porady ekspertów
  • Rozmawiaj i baw się w dobrym towarzystwie

Dołącz do nas na Facebooku:

TEMAT: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 02 Sty 2013 18:08 #106845

• Poll
  • Poll Avatar
  • Moderator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
Zapraszam do zapoznania sie z oferta naszej koleżanki forumowej goni@k:http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/26-sprzedam-oddam/105783-rekonesans-oferta-host-na-sezon-2013#105783

:flower2:

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 02 Sty 2013 18:13 #106849

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platinum Boarder
Hostki wysyła śliczne :flower2: :flower2: :flower2:
Pozdrawiam..... najwiosenniej..... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 02 Sty 2013 22:46 #107026

Po raz kolejny przeraża mnie ilość host po 2-4 PLN sprzedanych na allegro. :hammer: Na szczęście Oazowicze potrafią przejrzeć na oczy, ale co z resztą kupujących? :evil: Czy jest jakaś szansa na to, że wyeliminujemy HVX z polskich ogrodów? Że posiadacze chorych egzemplarzy nie rozniosą tego świństwa po sąsiadach i przyjaciołach? :jeez: No bo oczywiście ich hosty są stracone - jakoś nie chce mi się wierzyć, że stosują profilaktykę HVX... :think:
Czarno to widzę.... :cry3: Pozostaje nam tylko wałkowanie tematu na okrągło i uświadamianie komu się da, co grozi naszym kolekcjom. :teach:
Niezgodność odmianowa zakupionych host to pikuś w porównaniu z zagrożeniem letalnym wirusem.... :jeez:
pozdrawiam
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): mag, Poll, Tomasz23

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 09:56 #107092

• promyk
  • promyk Avatar
  • Expert Boarder
Witam bardzo Wam wszystkim dziękuję za tak pouczającą dyskusję.... no tak już teraz wiem dlaczego jedni sprzedają Hosty za 4 zł a inni za 20... :wink2: Ja sama jako osoba dopiero zaczynająca przygodę z ogrodem chętniej kupowałabym te za 4 zł ponieważ potrzeb dużo a kasy nie za wiele i pewnie tym się większość osób sugeruję.... Pocieszające jest to że u mnie na razie wszędzie jak na patelni bo wszystko małe więc nie wpadłam jeszcze w manię kupowania host chociaż marzy mi się takie hostowisko..... :dazed:
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 10:37 #107102

• Poll
  • Poll Avatar
  • Moderator
Promyku ...wszyscy chcielibyśmy jak najtańszych host, ale niestety, realia sa , jakie są.Lepiej dokupić 2 zdrowe hosty, ze sprawdzonego źródła, niż 10 x 4 zł , bo z góry można założyć,że to pieniądze wyrzucone w błoto. :cry3:

Mnie w tym wszystkim zasmuca fakt - o czym wielokrotnie pisałam - bezkarności sprzedawców na All.Świetnie opisała to Mireczka "Dostajemy hosty z Holandii i nie odpowiadamy za zgodność odmianową"...hehe...to w takim razie za co odpowiada sprzedawca? Za posiadanie dobrego konta bankowego? :jeez:

Moim zdaniem , mając za postawę słowa z aukcji p.Marka :"Kupujac na naszych aukcjach,mają Państwo w 100% pewności co do czystości odmiany danego produktu jak i jego jakości.", wszystkie czujące sie pokrzywdzone osoby , winny skrzyknąć się na PW i zbiorowo załączając dokumentacje fotograficzną, zażądać zwrotu pieniędzy. :flower1:
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 10:38 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 10:45 #107106

Polu, masz całkowitą słuszność. :teach: Myślę, że tylko straty finansowe (oby jak największe! :evil: ) wynikające ze zwrotu kosztów poniesionych przez kupujących za chore i niezgodne odmianowo rośliny są w stanie zmusić sprzedających do odpowiedzialności i weryfikacji tego, co i w jakim stanie sprzedają :idea1:
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 10:45 przez muchazezlotym.

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:10 #107114

• Siberia
  • Siberia Avatar
  • Platinum Boarder
  • 5b
Widać każdy musi raz się naciąć :club2:

Polu, masz rację, ja, w razie kłopotów z hostami, będę nękać sprzedającego i dochodzić swoich praw. Na razie nie wpadam w panikę, bo to nie w moim stylu, żeby histeryzować i martwić się na zapas.
Trzeba mieć oczy i uszy otwarte. Robić zdjęcia, zachować korespondencję, mieć wynik testu potwierdzającego wynik i najlepiej świadka badań :teach:

Rozsądek mi podpowiada, że nie każda tania hosta to hosta chora :hammer:

Jak zajmę się wysiewami na masową skale, też będę sprzedawać nadwyżki po 4 zł w Internecie :idea1: Co tam po 4, po 3,50 nawet ;-) Trzeba być konkurencyjnym :-)

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:20 #107123

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platinum Boarder
............ a mnie juz szkoda i 4 zł i szkoda nadziei związanych z daną hostą ( bo kupując malutka sadzonke widzimy piękną dorodna hostę , którą się stanie a na to trzeba czasu)............ i nie chcę się rozczarować widząc kolejną undulatę

........... a takie hostki rozsyła goni@k

............... z zeszłego roku z maja

Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 11:21 przez mirdem.

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:23 #107125

• Siberia
  • Siberia Avatar
  • Platinum Boarder
  • 5b
Wodzisz na pokuszenie :club2:
:rotfl1:

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:25 #107127

• Poll
  • Poll Avatar
  • Moderator
Siberia napisał:

Jak zajmę się wysiewami na masową skale, też będę sprzedawać nadwyżki po 4 zł w Internecie :idea1: Co tam po 4, po 3,50 nawet ;-) Trzeba być konkurencyjnym :-)

:lol: :lol: :lol: :lol: Siberko...i pod jakimi nazwami będziesz je sprzedawać, te wysiane? Pod takimi, jak pewien pan z All "Błyszcząca Królowa z mojego ogrodu" , "Lodowa Pieknośc z mojego ogrodu"? :lol:

Czekam niecierpliwie na odpowiedź p.Marka a tak na marginesie, dodam tylko,ze bardzo mi szkoda,ze tak wiele osób 'nacięło sie' na zakupionych hostach a nikt nie odezwał sie ani słowem. Zupełnie przypadkowo dowiedziałam się,że 'Mewa cos tam wspominała' i poprosiłam ja przez PW o informacje na ten temat.Okazało sie,ze sprawa Mewy, to czubek góry lodowej.
Dlaczego milczycie? Mamy watek o HVX, mamy watek o problemach w uprawie host, mamy watek zakupowy ....Nie milczcie w razie kłopotów, dajcie sygnał,ze coś nie tak , po to , by inni nie popadli w takie bezsensowne zakupowe kłopoty. :flower1:
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 11:26 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, mewa

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:25 #107128

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platinum Boarder
............... a co mi tam :rotfl1: :rotfl1: ............ nastepna też od tego samego dostawcy

Poll z mety zakupiłabym cos co się nazywa Lodowa Piekność z Mojego Ogrodu , a sprzedawałaby to Siberia :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 11:29 przez mirdem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:31 #107131

• Siberia
  • Siberia Avatar
  • Platinum Boarder
  • 5b
Poll napisał:
"Błyszcząca Królowa z mojego ogrodu" , "Lodowa Piekność z mojego ogrodu"? :lol:

Mam dużo czasu do namysłu :rotfl1:
Wczoraj oglądałam zdjęcia 'Lafiryndy' :happy4:

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:37 #107133

• dodad
  • dodad Avatar
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
Chyba się zdecyduję na korespondencję z p.Markiem. Kupiłam co prawda u niego tylko tą jedną hostę przy okazji zakupów bylinowych z których jestem bardzo zadowolona, ale co tam. Za 11 zeta można cos innego nabyć ;)
Zdam relacje z przebiegu negocjacji.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
Ogród Doroty'2014****Ogród Doroty'2013****W ogrodzie Doroty

moje oczko *** azalie

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 11:49 #107138

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platinum Boarder
................... no to czekam na relacje ............. bo tak patrząc po Waszych to ten mój Kapitan Przygoda wcale może nie byc tym za kogo sie podaje ........ i może na dodatek kryc w sobie różne niemiłe niespodzianki. :( :(

a tak swoja drogą "Świat Cebul" wystawił wiosenną ofertę ............ ceny np "Big Daddy"-9,20 , "June"- 5,10 :supr3: ............. tylko , ze to może byc cokolwiek ................. bo oni za zgodnosć odmianowa nie odpowiadją .......... a w ofercie sa jeżówki za ponad 20 zł i piwonie nawet po 80 zł :think: :think:

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 15:37 #107212

• Tomasz23
  • Tomasz23 Avatar
  • Platinum Boarder
:screem: o "swiecie cebul " juz były opinie na forum :mad2: ,po przeczytaniu ich cięzko było by mi tam cos zamówić..
a ceny tych host to ostateczne , czy mozna by cos negocjować ?:happy4: :happy4: bo taką June, ale za 3 zł to bym wział :happy: :happy: :happy: ,
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 15:37 przez Tomasz23.

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 16:11 #107224

Jak zamówisz ze 100 sztuk June, to może Ci zajdą z ceny... :happy2: :happy2:
pozdrawiam
Ela

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 16:59 #107240

• Tomasz23
  • Tomasz23 Avatar
  • Platinum Boarder
:screem: a teraz sobie przeczytajcie dokładnie regulamin sklepu :supr3: :supr3: ...Swiat cebul moze pozbawić klienta prawa do korzystania ze sklepu jak i ograniczyć i jego dostep jesli... min dopusci sie zachowań godzacych w dobre imię sklepu..
dalej
- klient pozbawiony praw do korzystania ze sklepu nie moze dokonać powtórnej rejestracji
- Klient zobowiazany jest w szczególnosci do ;....korzystania z wszelkich tresci zamieszczonych w ramach sklepu jedynie w zakresie własnego użytku osobistego
bo inaczej :club2: ,z tego co widze juz duzo osób złamało ten regulamin/istne'kuriozum'/ :happy2:
A jeśli chodzi o ceny piwoni ITOH ,to własciciel bardzo do serca wział sobie nasza dyskusje na temat" niskich cen"
i prawie dwukrotnie przebił ofertę PM..

Odp: ZAKUP HOST ... POLECANI/NIEPOLECANI SPRZEDAWCY 03 Sty 2013 17:16 #107247

• Poll
  • Poll Avatar
  • Moderator
Proponuje, by najpierw firmy zadbały o swoje zachowania niegodzące we własne dobre imię. Cnota sama sie obroni, tak, jak broni się Jan, mimo,że nie ma promocji i darmowej wysyłki.Wielkość, zgodność odmianowa z tym, za co płacimy i stan zdrowotny, to wszystko czego chcemy, wymagamy i czego bedziemy wymagać.Amen.
:bye:
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 17:44 przez Poll.

Moderatorzy: mag, Poll
Wygenerowano w 1.035 sekundy
Polityka Prywatności | Regulamin | Zgłoś problem lub naruszenie zasad | Reklama