TEMAT: Jak wybierać aparat?

Jak wybierać aparat? 15 Lis 2013 16:40 #204560

• ZbigniewG
  • ZbigniewG's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 345
barashka specjaliści odpowiedzą prędzej lub później ale mimo ze jestem zieloniutki to myślę że jeżeli się chcesz przesiąść na lustrzankę to teraz w podobnej cenie(ok 400) znajdziesz canona z ręcznymi nastawami do potrenowania

mam nadzieje że ktoś nam podpowie -bo też czekam na "pomocną dłoń" :bye:
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2013 16:44 przez ZbigniewG.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Jak wybierać aparat? 10 Gru 2013 13:30 #208972

• Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 122
Witam wszystkich i od razu przepraszam że rzadko bywam - nawał obowiązków.
ZbigniewG wrote:
bo wisząc na łańcuchu ciężko jest posługiwać się czymś innym niż płaski kompakt,
No nie wiem , w kwestii kompaktów - to bliżej mi do Fujifilm X10/X20 albo X100(X100s) czy bezlusterkowców w rodzaju XE-1 niż do zwykłych kompaktów z malutkimi matrycami. Na wyprawy górskie często polecam lustrzankę w rodzaju Pentax k-50 - bo uszczelniana i genialnie obrazująca, a sporo lżejsza od uszczelnionych konkurentów spod znaku C i N. Do tego posiada system uszczelnianych malutkich i lekkich obiektywów w limitowanej serii. Jaki daje obraz - polecam lekturę listy na tej stronie- jeśli jakiegoś aparatu nie ma to albo ma za kiepski obraz albo jest to absolutna nowość (trzecia możliwość że jest jego starszy lub młodszy "brat" o podobnym obrazku i go nie umieszczono). Zatem w kwestii kompaktów polecam lekturę i cały "ranking" obrazowania. Co jest wyżej - lepsze, co niżej nieco gorsze.
W kwestii lustrzanek - jest ich też sporo w różnych cenach , dają zwykle dużo lepszy obrazek (nawet te kilkuletnie) od kompaktów z malutką matrycą.
taki Fuji XF1 choć dobry jako kompakt, czy Pentax MX-1 nie mogą się równać nawet ze staruszkiem Canonem 10D... Ale do zdjęć w sieci czy odbitek 10x15 z pewnością się nadadzą. I będą zawsze pod ręką.
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M. :-)
IAPLC 2010/ Moje Zdjęcia / Fotografie i porady. / Mój podwodny ogród / Moje obrazki w oazie
moje kamienie
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Jak wybierać aparat? 10 Gru 2013 19:02 #209002

• ZbigniewG
  • ZbigniewG's Avatar
  • Platinum Boarder
Andrzej od czwartku jestem posiadaczem kompaktu Sony HX20V, przyspieszyła mnie okazyjna cena -900zł przy wywoławczej na ceneo.pl średnio 1500, wyprzedaż ostatniej sztuki w sklepie Media....-nówka nie ruszana -w innych sklepach były okazje ale z wadami (z wystawek), był na liście poszukiwanych(sensowne opinie)wiec wyrwałem, jak się sprawdzi w górach zobaczymy , w wątku wycieczkowym jakąś panoramę tatrzańską podrzucę B) i świstaka (jak upoluję) :P

może z czasem syn znudzi się swoja lustrzanką skrzenie ukrywaną :think:
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2013 19:11 przez ZbigniewG.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Jak wybierać aparat? 10 Gru 2013 20:21 #209020

• dodad
  • dodad's Avatar
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Otrzymane dziękuję: 2528
Andrzeju a co myślisz o Sony Alpha 57?
Przyznam, ze bardzo mnie kusi, ale czy warto?
A jeżeli nie to co? w granicach 2500pln
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Jak wybierać aparat? 11 Gru 2013 17:33 #209125

• Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Platinum Boarder
Dorotko, w tej cenie polecam Pentax k-30 lub k-50 - zasadniczo różnią się głównie wyglądem i trochę ceną. Powinno trochę zostać więc możesz pomyśleć o karcie SDHC 10klasy. Obiektyw obowiązkowo ma mieć literki WR na końcu. Taki zestaw "kitowy" da ci gwarancję że jak położysz aparat na mokrej trawie, czy wystawisz na deszcz - to będzie dalej dobrze działał, a ubrudzony ziemią/piachem da się nawet spłukać wodą. Bo i korpus i obiektyw będą tworzyć szczelną całość. No i jakość obrazu będzie odrobinę lepsza niż w wymienionym sony , a na wysokich czułościach nawet przy księżycu zdjęcie zrobisz (może nie będzie naj... ale będzie coś widać). Co zostanie zainwestuj w statyw i może koszyczek na baterie R6 (AA)- warto mieć jako dodatkowe zasilanie (jak byś ładowarki zapomniała na urlop zabrać).
ZbigniewG wrote:
jakąś panoramę tatrzańską podrzucę
Zbyszku, jak się będziesz wybierał w tatry - daj znać , może i mnie się uda wyrwać - a panorama tatr marzy mi się po nocach... ;)
Pozdrawiam słonecznie
IAPLC 2010/ Moje Zdjęcia / Fotografie i porady. / Mój podwodny ogród / Moje obrazki w oazie
moje kamienie

Jak wybierać aparat? 11 Gru 2013 18:43 #209137

• ZbigniewG
  • ZbigniewG's Avatar
  • Platinum Boarder
Andrzej OK :)

Jak wybierać aparat? 13 Gru 2013 12:41 #209384

• Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Platinum Boarder
To super!
Pozdrawiam słonecznie
moje kamienie

Jak wybierać aparat? 13 Kwi 2017 19:13 #534972

• Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Platinum Boarder
Sporo czasu minęło, o wypadzie w góry już niemal zapomniałem - oczywiście panoramę zrobiłem , a jakże tyle że nie było kiedy jej złożyć...
Ale na mojej stronie fejsbukowej cały album jest... :)
Pozdrawiam słonecznie
moje kamienie

Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 0.123 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum