• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dobry hosting zdjęć

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 15:08 #211812

• Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2391
Ponieważ powoli zapełnia mi się dotychczasowy darmowy hosting zdjęć mam pytanie jaki polecacie. Obecnie mam photobuket. Poprzednio miałam bezpłatny a później płatny fotosik. Niestety nie byłam z niego zadowolona.Miał ograniczenia transferu i blokowali zdjęcia. Używałam również "garnek" Ciekawa jestem , jakie używacie i czy jesteście z nich zadowoleni?
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2014 15:09 przez Bozi.

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 15:40 #211824

• piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1229
Ja po fotosiku przeniosłem się na Picasa Googla i jak na razie jestem zadowolony, choć ostatnio się trochę zmienił i jest trochę zbyt natarczywy z nowościami, które chce koniecznie na siłę wcisnąć użytkownikowi. Ale zdjęcia łatwo się wysyła i obrabia i nie trzeba specjalnie samemu zmieniać rozmiaru zdjęć do wysłania. Program robi to automatycznie po wybraniu właściwej opcji przed wysłaniem. Później już też dość prosto zarządza się albumami ze zdjęciami i bez trudu pobiera się linki do wystawienia zdjęć na forum.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2014 21:47 przez piotrek_ns.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 16:50 #211862

• Roma
  • Roma's Avatar
Moje fotki trzymam na picasa3 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Fotosik to porażka :( większość fotek znika z postów po jakimś czasie.

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 16:56 #211866

• Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Platinum Boarder
Jak do tej pory Picasa3 używałam tylko do obróbki zdjęć . Mam go w komputerze. Nawet nie byłam świadoma że jest do tego hosting. Po prostu się tym nie interesowałam.
Moja próbka z nowego hostingu :)
lh5.googleusercontent.com/YXRU_qU9f7fSjG...T_LDA=w317-h211-p-no

Muszę jeszcze doczytać jak skopiować to do innej witryny.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2014 18:49 przez Bozi.

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 17:35 #211879

• Roma
  • Roma's Avatar
Szczerze mówiąc to ja nie wiem co to hosting, mam na picasie i tyle a co to jest hosting to może mi koś rozjaśni horyzonty? Wiekowa kobieta jestem i nie wszystko ogrniam :jeez:

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 18:05 #211889

• olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Otrzymane dziękuję: 2900
Ja też jestem zadowolona z Picasa, chociaż czasami nie nadążam za zmianami :oops: :rotfl1:
Wpisujesz img w nawiasach kwadratowych i kopiujesz link pomiędzy ( przed drugim img - ukośnik [/img]. I nie może być spacji w środku.
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 18:37 #211902

• Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Platinum Boarder
Chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłam. Nie chodzi mi o pokazanie linka do zdjęcia lecz o to aby otwierało się zdjęcie w wiadomości. Do tej pory korzystałam z gotowych adresów do zdjęcia. Teraz tego nie widzę.
Podobno są również możliwe miniatury.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2014 18:56 przez Bozi.

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 19:28 #211916

• olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Otrzymane dziękuję: 2900
Ja wysyłam na serwer z programu Picasa tworząc albumy. Jak już mam w google album, to najeżdżam na zdjęcie i klikam myszą. Wybieram kopiuj adres URL i wklejam pomiędzy img w nawiasach jak pisałam o tak:

pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2014 09:46 przez olibabka.

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 22:26 #211969

• Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Platinum Boarder
Będę musiała przeinstalować Picasę. Jest coś nie tak z tym programem.

Dobry hosting zdjęć 01 Sty 2014 23:35 #211983

• Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3368
:flower1:
Mam pytanie w tej sprawie.
Też jestem trochę wiekowy i pytam po co to robicie? :jeez:
Ten hosting oczywiście.
Jeśli chodzi o miejsce na kompie to chyba łatwiej i prościej zgrać fotki na płytę.
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Dobry hosting zdjęć 02 Sty 2014 00:10 #211989

• piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Platinum Boarder
Hosting jest po to między innymi aby móc wstawiać zdjęcia do postów nie obciążając postów ich wagą (rozmiarem) a przez to zaoszczędzenie miejsca na serwerze forum. Pozwala też na wstawienie większych zdjęć wymiarowo niż to można zrobić wstawiając zdjęcie bezpośrednio do postu. Ma się dostęp do swoich zdjęć w każdym miejscu gdzie jest dostęp do hostingu czyli komputer z siecią. I można się pochwalić swoimi zdjęciami przed szerszą publicznością :)

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Dobry hosting zdjęć 02 Sty 2014 00:36 #211992

• Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Platinum Boarder
:flower1: Dzięki za pdpowiedź :thanks:
Co do dostępności to zdjęcia zgrane na płytę są bardziej dostępne bo można je ogladnąć niemal wszędzie:
dowolny odtwarzacz dvd, komp bez sieci, itd.
A jak mi się wydaje to już nie są oryginały tylko dużo pomniejszone fotki. :(
Nieposiadajace tych walorów co oryginał.
Owszem nadają się do "obrotu" w necie i tylko w necie.
Za przykład konkurs kubkowy:
Zamiast oryginałów było sporo fotek jak sądzę z hostingów (nienadających się do drukowania)
A poza tym to tak jak sadzenie moich kwiatów w publicznym parku :jeez:
Wszyscy wiemy jak "bezpieczne" :rotfl1: są nasze zdjecia w necie.
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Dobry hosting zdjęć 18 Sty 2014 23:09 #216199

• Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 122
Amarant wrote:
A jak mi się wydaje to już nie są oryginały tylko dużo pomniejszone fotki. :(
Nieposiadajace tych walorów co oryginał.
Owszem nadają się do "obrotu" w necie i tylko w necie.
To w jakim rozmiarze będą zdjęcia - zależy od ciebie - jak dasz duże - będzie ono duże , (tylko w nawiasie zamiast standardu/800/ trzeba wpisać odpowiednią liczbę - choć nie wszystkie fora przyjmą większe zdjęcia. Takie albumy można przeglądać mając odpowiedni link - np. znajomemu czy rodzinie za granicą czy w innym miejscu , bez konieczności wysyłania płyty czy innego nośnika, co trwa dłużej niż wrzucenie do sieci.
Wszyscy wiemy jak "bezpieczne" :rotfl1: są nasze zdjecia w necie.
Właśnie dlatego najczęściej ogranicza się je do wielkości 800 pikseli.

Bożenko - na żółto zaznaczyłem miejsca z których można wygenerować obrazek na stronę.

picasa.JPG
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2014 20:05 przez Roma.

Dobry hosting zdjęć 19 Sty 2014 00:56 #216209

• piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Platinum Boarder
olibabka wrote:
Ja też jestem zadowolona z Picasa, chociaż czasami nie nadążam za zmianami :oops: :rotfl1:
Wpisujesz img w nawiasach kwadratowych i kopiujesz link pomiędzy ( przed drugim img - ukośnik [/img]. I nie może być spacji w środku.

Mamy w naszym oknie odpowiedzi prostszy sposób na wstawianie zdjęć - ikonka "Link obrazu". Po jej kliknięciu pojawia się okienko gdzie wklejamy adres URL zdjęcia a następnie przycisk wstaw i mamy gotowy link ze zdjęciem w poście. Oczywiście pojawi się w nim w miejscu gdzie ostatnio był kursor.
WSTAWKA1.jpg

Amarant wrote:
Co do dostępności to zdjęcia zgrane na płytę są bardziej dostępne bo można je ogladnąć niemal wszędzie:
dowolny odtwarzacz dvd, komp bez sieci, itd.

Możliwe ale nie powiesz mi, że zawsze i wszędzie zabierasz ze sobą segregator płyt ze zdjęciami. Jak już to w tej kwestii ja wolę mały dysk przenośny z dużo większą pojemnością. Jak wspomniał Andrzej na hostingu można trzymać zdjęcia i w oryginalnym rozmiarze ale powoduje szybkie zapchanie dostępnego miejsca na darmowym koncie. A jak chce się go mieć więcej to trzeba płacić. Ja na "Googlach" mam już ponad 70 albumów a w nich ok 9500 zdjęć a dzięki przesyłaniu mniejszych zdjęć wykorzystałem dopiero 2% jego pojemności :) A często zdjęcia z hostingu przydały się, by komuś nieoczekiwanie je pokazać.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Dobry hosting zdjęć 19 Sty 2014 12:40 #216271

• Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Platinum Boarder
:flower1:
Oczywiście macie rację ale tylko gdy osoba zna tajniki obsługi np. Picassa :teach:
Wie jak ustawić aby miec oryginał.
Gorzej jest jeśli się tylko "korzysta" z Picassa :happy4:
Przesyła sie komuś fotkę a odbierający dostaje miniaturkę :placze:
Nie znam dokładnie Picassa, ale wydaje mi się że fotki zgrane z aparatu przy "pomocy" Picassa nie są już oryginalnej wielkości a tylko miniaturkami (zależnie chyba od ustawień Picassa?) :jeez:
Miałem takie przypadki, że wysyłający twierdził że wysłał mi oryginały (przy pomocy Picassa) a ja dostawałem fotki kilkukrotnie zmniejszone :placze:
A problem przechowywania oryginałów nie jest wielki przy obecnych cenach nośników :drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Dobry hosting zdjęć 19 Sty 2014 13:35 #216289

• piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Platinum Boarder
Picassa to dla mnie program tylko do zarządzania i przesyłania zdjęć, czasem też do obróbki np. robienia kolaży i to w bardzo dobrej jakości. Można też wstawiać opisy i robić sporo różnych ciekawych efektów. Nie używam go do ściągania zdjęć z aparatu, kopiuję je w oryginale z karty aparatu. Następnie kopiuję sobie oryginały do innego folderu i dopiero takie zdjęcia poddaję jakiejkolwiek obróbce, najczęściej jest to kadrowanie i rozjaśnianie/przyciemnianie. Dopiero takie zdjęcia wysyłam na hosting. A używanie samego programu Picassa jest banalnie proste i jest też sporo w sieci informacji z filmami włącznie na temat: Jak korzystać z Picassa.

A jak ktoś wysłał zdjęcia i dostałeś zdjęcia mniejsze to wysyłający nie przestawił opcji rozmiar zdjęcia z "Najlepsze do udostępniania w internecie" na "Rozmiar oryginalny". Chyba, że używał jeszcze starszej wersji Picassa to tam ustawiało się rozmiar zdjęcia: "mały, średni, duży".

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Dobry hosting zdjęć 19 Sty 2014 14:17 #216294

• TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 898
Ja korzystam z flickr.com
Nie ma żadnych limitów.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Dobry hosting zdjęć 21 Sty 2014 17:56 #216717

• Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 122
Amarant wrote:
Wie jak ustawić aby miec oryginał.
Kolego szanowny , a kto przy zdrowych zmysłach oryginał w sieci zostawia???
To się trzyma w archiwum - na płycie lub dysku! Nawet nie w komputerze, bo żaden jeszcze takiej pojemności nie ma żeby wszystko udźwignął ( i filmy i zdjęcia i całą resztę...).

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 0.139 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum