TEMAT: Szczepienie iglaków - praktyczny poradnik.

Szczepienie iglaków - praktyczny poradnik. 23 Lis 2015 18:49 #414987

• Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 714
Bardzo proszę wszystkie osoby które szczepią iglaki by podzieliły się swoją fachową i niefachową wiedzą na ten temat. Wszystkie informacje - co na czym kiedy i jak było szczepione, jak potem pielęgnowane, itp. - wielce porządane.
Chciałbym spróbować zaszczepić kilka iglaków żeby mieć satysfakcję, zwłaszcza że niedaleko mnie można znaleźć piękne czarcie miotły na sośnie:

p1080713.jpg

Akurat ta jest sucha - bynajmniej tak teraz wygląda, ale niedaleko są bardzo podobne, tyle że dużo mniejsze.
Na świerku też widziałem czarcie miotły, tyle że teraz nie pamiętam gdzie to było :think:

Wiem że w necie jest sporo informacji, ale myślę że na forum też są osoby które próbują swoich sił w szczepieniu iglaków.
Ostatnio zmieniany: 26 Gru 2017 18:55 przez Emalia112.

Szczepienie iglaków - praktyczny poradnik. 30 Sty 2016 17:59 #430083

• intercom
  • intercom's Avatar
Zacznijmy od terminu szczepienia iglaków, który przypada mniej więcej w grudniu i trwa u mnie do stycznia włącznie.
Podstawowa zasada szczepienia sosen:
- sosny dwuigielne szczepimy na podkładkach dwuigielnych
- trój-igielne - na trój-igielnych itd.

Sposób:
- przystawka boczna

Co do reszty iglaków to terminy oscylują od grudnia do lutego, w zależności od gatunku.

Postępowanie po szczepieniu:

- iglaki nie lubią zbyt wysokiej temperatury po szczepieniu,
- zaszczepione układam w nieogrzewanym tunelu foliowym, pilnując aby temperatura za bardzo nie wzrosła,
- podlewamy jeśli nie ma mrozów.

Szczepienie iglaków - praktyczny poradnik. 15 Gru 2017 16:20 #578768

Szczepienie iglaków,najlepszy sposób przez ablaktację wczesną wiosną lub póznym latem,w gruncie bez tunelu foliowego 90%przyjęcia,potrzebna jest roślina mateczna i roślina na której chcemy szczepić,u siebie to szczepienie już wykonałem,z pomyślnym skutkiem.

Szczepienie iglaków - praktyczny poradnik. 15 Gru 2017 18:03 #578776

• Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1484
Daj zdjęcie.
Pozdrawiam Andrzej

Wygenerowano w 0.084 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum