TEMAT: Dostępność rzadkich odmian (Picea abies hillside upright / hage)

Dostępność rzadkich odmian (Picea abies hillside upright / hage) 27 Mar 2019 20:16 #650448

  • berkel
  • berkel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam, jestem tu nowy. Planuję ogród i jestem na etapie poszukiwania sadzonek ciekawych iglaków, które będą stanowiły około 80% nasadzeń niemal 30ar działki. Wiele iglaków mnie zauroczyło i wkrótce zasilą rosnącą kolekcję. Nic jednak nie zachwyciło mnie tak jak Picea abies hillside upright i Picea abies hage (może mój gust jest równie skrzywiony jak owe iglaki). Problem w tym, że nie mogę naleźć szkółki w której są dostępne (poza USA). Czy mógłby mi ktoś pomóc i doradzić, gdzie dostanę sadzonki ?
Jeśli są niedostępne, czy istnieją podobne odmiany (widziałem w okolicy u właściciela dużego zakładu coś podobnego).
Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc


Zielone okna z estimeble.pl

Dostępność rzadkich odmian (Picea abies hillside upright / hage) 29 Mar 2019 22:23 #650776

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Berkel , jest kilka szkółek w Polsce , które rozmnażają ciekawe odmiany . Pierwszy z Twoich świerków jest raczej normalnym drzewem , trochę kolumnowym i trochę Virgata , czyli przyrostów jest mniej i różnie rozłożone , drugi świerk jest ciekawszy i widziałam zdjęcie z Hanutkowa i z Ogrodu Rozmaitości pod Dębem , więc możesz do nich napisać . Ale tak naprawdę to znajdziesz podobnie wyglądające iglaki ,jak dobrze poszukasz , chociażby w tych dwóch szkółkach .Fajne iglaki ma też P. Mariusz Lewandowski z Poznania , czy często zaglądam do szkółki Konieczka , jak coś chcę zobaczyć a i kupowałam u nich . Szczepione iglaki przeważnie kosztują od 20 do 30 zł , szczepy jednoroczne , jak są większe to dużo droższe . Popatrz jeszcze do Daglezjaryki . Nieraz trzeba poczekać z rok , by jakaś fajna odmiana pokazała się w sieci . W stacjonarnych sklepach też można nieraz coś fajnego wynaleźć i jeszcze tanio , jak natrafi się na producenta , choć niekoniecznie . Jesienią kupiłam odmianowego cyprysika na ponad metr za 48 zł , w innym sklepie w tamtej okolicy , czyli Rzeszowa tego samego widziałam wtedy drożej i mniejsze były . W sklepach internetowych nie sprzedają dużych roślin , przeważnie jedno , dwu lub trzyletnie , więc trochę trzeba poczekać na efekty . Ostatnio byłam w szkółce , iglaki były śliczne ,ale ceny nie schodziły poniżej 70 zł . Kupiłam u nich jesienią klonika palmowego , to tylko jeden z tej odmiany kosztował 70 zł , a reszta powyżej stówy .
Tu na forum jest baza z iglakami ,więc możesz popatrzeć , bo wiele odmian jest bardzo ciekawych , a później rozglądać się po sklepach :) . Ja na przykład poszukuję teraz cyprysika Gloria Polonica i najchętniej kupiłabym w szkółce , by móc sobie wybrać sadzonkę , która mnie się podoba , ale to niemożliwe , bo pytałam w kilku i nawet o niej nie słyszeli . W internetowym jednym sklepie jest , i nie chodzi nawet o cenę , ale boję się ,że przyślą jakiegoś krzywaka .

Beata
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2019 22:28 przez beatazg.

Dostępność rzadkich odmian (Picea abies hillside upright / hage) 31 Mar 2019 22:56 #651050

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Gloria Polonica kupisz bez problemu u Państwa Szewczyk w Krzywaczce
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Dostępność rzadkich odmian (Picea abies hillside upright / hage) 01 Kwi 2019 00:19 #651054

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Słyszałam ,że w tej szkółce mają fajne rośliny ,ale nie wysyłają . A ja mam ponad 250 km :)

Beata

Dostępność rzadkich odmian (Picea abies hillside upright / hage) 18 Kwi 2019 16:11 #653541

  • oskmik
  • oskmik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 31
Pan Lewandowski też nie wysyła. Mam długą listę życzeń z jego szkółki
Oskar

Ogród w parku przy dworze na kopcu z XVIII wieku


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.269 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum