TEMAT: Krzewy/rośliny o prawie pełnym cieniu?

Krzewy/rośliny o prawie pełnym cieniu? 17 Sie 2021 15:14 #774154

  • SiyonKart
  • SiyonKart's Avatar
Obecnie zmieniamy krajobraz naszych klombów na naszym podwórku. Mieszkam w strefie 6A-B, a łóżka są skierowane na wschód.

Problem polega na tym, że na podwórku przed domem znajdują się dwa masywne dęby, które blokują prawie całe poranne słońce. Rano zobaczę słońce wyglądające przez okna, ale nigdy tak naprawdę nie sprawdziłem, ile słońca faktycznie dociera do klombów.

Potem była gleba. To było okropne. Nie rosły nawet chwasty. Naprawiliśmy to, uprawiając ziemię i dodając kompost do gleby. Gdy kompost osiądzie w istniejącej glebie, dodamy warstwę wierzchniej warstwy gleby.

Więc w końcu moje pytanie. Jakie krzewy i rośliny dobrze sobie radzą w niewielkim słońcu? Moja żona chce dodać kolor z przodu, ale większość czerwonych liści wymaga pełnego słońca lub pełnego/częściowego słońca.

Brak hostów. Nie musimy karmić jelenia, a dodatkowo oboje naprawdę nie dbamy o nie.

Jakieś sugestie?


Zielone okna z estimeble.pl

Krzewy/rośliny o prawie pełnym cieniu? 22 Sie 2021 17:15 #774742

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
U mnie pod orzechem włoskim z braku miejsca posadziłem hortnesje Limelight.


1-36.jpg


2-37.jpg


W moim akurat przypadku wyszło im to najlepiej jak mogło. Różanecznik też rośnie często pod drzewami w cieniu bądź półcieniu. I tutaj zerknij na dział w którym się znajdują. Nie kupuj na chybił trafił, tylko jeżeli już zdecydujesz się na posadzenie różanecznika to na odpowiednie jego odmiany które będą dobrze rosnąć w twoich warunkach. W arboretach przeważnie z tego co ja widzę rosną stare ich odmiany, duże, nie żadne tam nowe wynalazki, czy mikrusy wolno rosnące.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.189 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum