TEMAT: Umierające iglagi w różnych częściach ogrodu.

Umierające iglagi w różnych częściach ogrodu. 26 Wrz 2022 21:33 #814598

  • WiolaN
  • WiolaN's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam, moje rośliny zaczęły w tym samym czasie umierać ( żółknąć) mimo tego, że są od siebie oddalone. Co to może być?
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Umierające iglagi w różnych częściach ogrodu. 27 Wrz 2022 13:19 #814620

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9226
Może letnie upały i susza. Objawy zwykle bywają przesunięte w czasie.
Jeśli to nie młode nasadzenia, to jest szansa, że nie umrą, tylko nieco wyłysieją.
Pozdrawiam. Jola

Umierające iglagi w różnych częściach ogrodu. 27 Wrz 2022 23:36 #814659

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Susza. Stare drzewa mają większą szansę na przeżycie ponieważ są już ukorzenione, dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych młode czyli nawet dwu trzy letnie niestety nie. Potrzeba deszczu nic innego. Sytuacja w całej Europie jest katastrofalna. Wysychają potężne zbiorniki wodne, nawet jak popada to miejscami za mało, a w innym miejscu zaleje, ziemia jest zbita, twarda i zanim nasiąknie to też musi trochę czasu upłynąć. U mnie jak popadało to woda stała całą noc nad ranem dopiero zaczęły kałuże wsiąkać. Ja swoje iglaki podlewam nawet te duże. Kwestia taka tylko czy mamy wodę/ wodociąg czy działka jest bez dostępu wody i czy lokalne władze nie ograniczają wodę do podlewania/ użytkowania w innych celach niż wyższej potrzeby ( cokolwiek to znaczy) oraz oczywiście ostatni wymiar ekonomiczny. Rachunki przyszły za wodę.......ale cóż trzeba płacić i wodę dalej lać.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.261 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum