• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Gingko biloba (miłorząb dwuklapowy)

Odp: Ginkgo Biloba (miłorząb dwuklapowy) 04 Mar 2014 16:14 #230818

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122

Attachment Aachenmajowka094.JPG not found


Hiacynto dobrze, że wtedy miałaś katar bo rzeczywiście owoce miłorzębu nieładnie pachną szczególnie jeżeli leżą w dużej ilości pod drzewem. Próbować bym się nie odważyła. :yummi: Pozdrawiam serdecznie Elżbieta
Pozdrawiam Elżbieta
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2014 16:25 przez elzbieta1.


Zielone okna z estimeble.pl

Gingko biloba (miłorząb dwuklapowy) 14 Maj 2014 11:34 #258816

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Pytanie do osób posiadających szczepione formy miłorzębu: czy podcinacie, kształtujecie koronę drzewka? Jak miłorząb znosi cięcie i kiedy ew. należy go przycinać?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Gingko biloba (miłorząb dwuklapowy) 27 Gru 2014 15:55 #322811

  • Domnik
  • Domnik's Avatar
mosewa wrote:
To u mnie w kuj-pomie może być jednak dla niego za zimno :placze:

Stwierdzenie nieco archiwalne, ale warte sprostowania. Bardzo lubię miłorzęby, uprawiam je od 15 lat. Największe drzewo jakie mam u siebie w ogrodzie ma ok 8 metrów. Miłorzęby jak najbardziej mogą rosnąć w województwie kujawsko-pomorskim. Średnią temperaturę sezonu wegetacyjnego macie wyższą niż w Trójmieście, a tutaj rośnie przynajmniej kilka wiekowych roślin tego gatunku, a więc na pewno można. Jedyne na co zwracam uwagę to fakt, że w chłodnych rejonach należy kompletnie zrezygnować z barwnych podgatunków, bo są one z zasady bardziej wrażliwe na mróz. Decydując się więc na posadzenie miłorzębu czy innego szlachetnego roślinnego przybysza z dalekich krajów najlepiej wybrać sadzonki uzyskane z drzew już rosnących w Polsce. Jeszcze jedna kwestia - miłorząb nie lubi wysokiego poziomu wód gruntowych i na takich stanowiskach może zamierać. W takim przypadku lepiej posadzić coś innego (np cypryśnik albo metasekwoję które są równie unikalne co miłorzęby). Tutaj lista największych miłorzębów w woj. pomorskim i kuj-pomorskim: xxxxxxxxx Przy okazji proszę o informację o tych i podobnych drzewach. Takie spisy są wartościowym źródłem informacji dla wielu pasjonatów i przy odrobinie szczęścia można stać się posiadaczem drzewka z własnych nasion za darmo. Bardzo wiele materiału (nasion) marnuje się co roku w parkach zamiast dać początek wielu nowym drzewom które mogą upiększać nasze miasta!
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2014 15:36 przez Orszulkaa. Powód: usunięcie linku

Gingko biloba (miłorząb dwuklapowy) 22 Cze 2015 10:38 #382159

  • Ani
  • Ani's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 9
Zdecydowałam się na zakup tego drzewka.W planie było szczepione ale niestety nie było ,zdecydowałam się na zakup normalnego.I zastanawiam się czy to był dobry pomysł.Ogród mój nie jest duży a ponoć normalne miłorzęby rosną duże.Czyli ciąć,ciąć,ciąć a jeśli ciąć to kiedy? Wiosną czy na jesień w sierpniu? Czy tylko boczne gałązki czy czubek też?

Gingko biloba (miłorząb dwuklapowy) 19 Lip 2015 09:48 #389323

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
na duże drzewo sporo poczekasz więc na razie proponowałbym zostawić go w spokoju
:) najwyżej boczne gałązki jeśli będą Ci przeszkadzały

pozdrawiam ;)

Odp: Ginkgo Biloba (miłorząb dwuklapowy) 01 Lis 2015 02:02 #411417

  • Araukar
  • Araukar's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 47
  • Otrzymane dziękuję: 33
Araukar wrote:
Tak wyglądam na tle swojego ginko
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, beatazg, minohiki

Odp: Ginkgo Biloba (miłorząb dwuklapowy) 27 Paź 2016 23:39 #508057

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo ciekawą odmianą miłorzębu dwuklapowego o walorach użytkowych jest ‘Hipokrates’. Odmiana ta została
wyselekcjonowana w Katedrze Dendrologii i Szkółkarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przez prof. dr hab. Stanisławę Korszun. W liściach tego miłorzębu znajduje się podwyższona zawartość ginkgoflawonoglikozydów, które mają działanie lecznicze. Wyciąg z liści miłorzębu 'Hipokrates' stosuje się w leczeniu zaburzeń krążenia mózgowego i obwodowego oraz w miażdżycy naczyń.

Gingko biloba (miłorząb dwuklapowy) 20 Mar 2018 17:02 #596621

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
Mariken

DSC00247.jpg
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.226 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum