TEMAT: Wysiew nasion klonu .

Wysiew nasion klonu . 12 Wrz 2016 12:51 #501221

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Nazbierała nasion klonu i mam pytanie czy ktoś wie jak je należy wysiać i kiedy ?
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Wysiew nasion klonu . 12 Wrz 2016 23:02 #501334

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Renatko ,czy u Ciebie nie ma przydrożnych klonowych drzew . Wiosną cała masa nasionek kiełkuje w różnych miejscach ,gdzie oczywiście poniosą je skrzydełka . Nie muszą być nawet zakopane w ziemi ,wystarczy ,że tylko leżą .U nas klony jawory i brzozy to są wszędzie , buczki zresztą też sieją się bez umiaru .A jakiego klona masz nasionka . Ja siałam już kilka gatunków i najlepiej jesienią do ziemi ,lekko tylko przykryte ziemią .

Beata :flower2:

Wysiew nasion klonu . 13 Wrz 2016 11:42 #501375

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Beatko mam klona ciapatego rośnie u mnie 4 rok i w tym wydała nasionka,
chciała spróbować może tez coś ciapatego wyrośnie :hearts:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)

Wysiew nasion klonu . 13 Wrz 2016 12:08 #501384

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Renatko , siałam klona Royal Red i większa część siewek jest zielona ,ale bordowe też były . A pierwszy raz ,że właśnie sieją się same zobaczyłam kilka lat temu jak w trawie wiosną pokazały się bordowe siewki . Klon palmowy Atropurpureum u mnie sieje się na bordowo. Nie wiem jak to się stało ,że w tym roku też wysiał mi się jakiś zwykły klon i liście ma ciapate ,ale miałam też nie swoje nasiona . Natomiast klony jesionolistne nawet jak mają nasiona to są puste , bo jest to gatunek dwupienny i potrzebuje dwóch różnych osobników .
Oczywiście z wysianych 40 nasion kiełkuje 20 , a z klona palmowego mogą przeleżeć rok w ziemi i skiełkować w następnym roku ..Nie wiem czy przetrzymanie ich w lodówce do wiosny nie dało by lepszych wschodów ,chociaż tak zrobiłam w którymś roku ,ale nie pamiętam ,jakie były efekty . Nie wiem też kiedy należy zbierać nasiona z klona palmowego , bo ja robię to późną jesienią a słyszałam ,że pod koniec sierpnia .

Beata :flower2:

Wysiew nasion klonu . 13 Wrz 2016 13:42 #501401

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Beatko aż googlowałam co to jest klon jesionolistny :whistle: normalnie aż wstyd ....
Ale mój to prawdopodobnie Klon jawor 'Aureovariegata' ale zrobię fotkę to ....
Beatko ja do wysiewów podchodzę tylko dlatego że jestem uparta :whistle:
W ubiegłym roku wysiałam igłę Kleopatry nie wzeszło mi nic a samosiewów mam masę ..
Ja nawet jak sieje koper czy sałatę to się zastanawiam czy mi wyrosną :tongue2:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)

Wysiew nasion klonu . 13 Wrz 2016 20:53 #501474

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
To ze mną jest podobnie . Marchewkę mam taką ,że każdy by mnie wyśmiał , pietruszkę też . Ale na grządkach rosną za to różne cyprysiki ,klony ,siewki host , żurawek ,nawet lilaki z siewu domowego .Gdzie się też coś samo wysiało przenoszę właśnie na grządki ,bo dawniej upychałam między inne rośliny a później nie mogłam wykopać ,żeby innych roślin nie uszkodzić.

Beata :flower2:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.268 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum