TEMAT: Wierzba japońska Hakuro

Wierzba japońska Hakuro 02 Lip 2020 11:17 #718141

  • wjt.rod
  • wjt.rod's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam,
tydzień temu posadziłem wierzbę japońską Hakuro. Niestety mam z nią mały problem - na zielonych liściach są czarne plamki, natomiast rózowe usychaja.


Zielone okna z estimeble.pl

Wierzba japońska Hakuro 02 Lip 2020 19:59 #718187

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Zdjęcie potrzebne. Bez tego można zgadywać, wróżyć z fusów :) Do identyfikacji choroby potrzebne jest zdjęcie liścia od góry i od spodu.
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2020 20:01 przez Hiacynta.

Wierzba japońska Hakuro 21 Lis 2020 12:07 #735179

  • Rejczel
  • Rejczel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam. Mam w ogrodzie starszą już wierzbę hakuro, szczepioną na pniu. Już latem zaczęły zasychać liście, ale przyznam się, że nie przyjrzałam się dokładnie roślinie. Dziś nie ma już liści i zauważyłam, że gałęzie powyżej miejsca szczepienia zrobiły się czarne, wyglądają jak spalone.... Czy ktoś ma pomysł co to takiego? Da się od ratować, czy całość do wycięcia?
Załączniki:

Wierzba japońska Hakuro 21 Lis 2020 12:08 #735180

  • Rejczel
  • Rejczel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam. Mam w ogrodzie starszą już wierzbę hakuro, szczepioną na pniu. Już latem zaczęły zasychać liście, ale przyznam się, że nie przyjrzałam się dokładnie roślinie. Dziś nie ma już liści i zauważyłam, że gałęzie powyżej miejsca szczepienia zrobiły się czarne, wyglądają jak spalone.... Czy ktoś ma pomysł co to takiego? Da się odratować, czy całość do wycięcia?


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.266 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum