TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 18 Mar 2016 23:22 #446663

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Ja mogę z czystym sumieniem polecić sklep e-clematis.com/ . Kupuję tam od 3 lat. W tym roku zamówiłem dwa razy więcej niż w poprzednim, bo taki byłem zadowolony z zakupów. Wszystkie sadzonki z poprzedniego sezonu zakwitły!!! i miały mnóstwo kwiatów. Teraz patrzyłem przy pielęgnacji i już listki rosną, czyli wszystkie przetrwały. Kontakt miły, pakowanie super, same sadzonki idealne! Wyrośnięte, dobrze ukorzenione, po kilka pędów. Zaletą są też etykiety, trwałe- bo mam 3 letnie i się dobrze trzymają, a są dużą podpowiedzią (informacje kiedy i na jaką wysokość ciąć oraz jak sadzić i pielęgnować daną odmianę)


942253_999576503445917_3545077501943118140_n.jpg


886071_999576493445918_3699573560532870743_o.jpg


12140964_999576506779250_892462900981127754_o.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2016 23:25 przez Igor.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Zuza, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 08:09 #446695

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
edulkot wrote:
W Świecie Cebul kupowałam kiedyś tam cebulki i tylko cebulki, niektóre się nawet zgadzały, a niektóre mam nawet do dzisiaj czyli nie tak źle z przetrwaniem. Bylin wtedy jeszcze nie miewali. ;)

Też kupowałam 3 lata temu w Świecie Cebul lilie i przetaczniki i in. Cebule lilii były dość duże, zgodne gatunkowo i zakwitły w tym samym roku. Natomiast pozostałe sadzonki w woreczkach z odrobiną torfu, mikre i wysuszone na wiór. Niestety nie dało się ich reanimować.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zuza

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 08:56 #446715

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Ja od tej firmy trzymam się z daleka,lilię olbrzymią przysłali mi zgniłą reszta sadzonek albo nadgniłe albo przesuszone cofnęli mnie na około 300 złotych i mimo reklamacji nic nie odzyskałem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zuza

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 10:33 #446746

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
A ja kupiłam 4 hosty na allegro u patrykk_2005 (MAKADI) , bo oczywiście cena była dobra . Wiem też ,że może nie urosnąć to co kupiłam , ale zobaczymy .Sadzonki ładne mają korzenie , kupowałam gorsze dwa lata temu w cebulekwiatowe.pl i wszystkie urosły . Ma też dużo innych cebul i kłączy ,ale chyba bałabym się kupić . Hosty posadzę do doniczek i już za miesiąc zobaczę co kupiłam :) .
W razie czego będę reklamować .


100_5705.jpg


100_5703.jpg


Beata :flower2:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 13:00 #446770

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Odważna jesteś, Beatko...Ja z Makadi miałam praktycznie same problemy, wspomnę tylko że zamówiłam kurkumę, rosnącą roślinę, nietanią, przysłano mi spleśniałą z tłumaczeniem, że takie do nich dojechały. Reklamowałam, a kasę dostałam dopiero po 2 miesiącach sporu na allegro. Kłącza i cebulki - jeśli w ogóle cokolwiek wypuściły - rzadko okazywały się być zgodne z odmianą. To było z 8 lat temu, mam nadzieję, że p.Patryk nabrał doświadczenia jako sprzedawca. Teraz widzę u niego tylko jedno konto na allegro, lata temu miał chyba 2 albo 3, chyba pozostałe zlikwidowane "pod ciężarem" negatywów. Zresztą opisywałam w tym wątku.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 13:36 #446781

  • AGUS74
  • AGUS74's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Agnieszka
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 38
Moje zakupy w Świecie Cebul liliowce w 50% niezgodne odmianowo,3 hosty i żadna się nie zgadza,3 piwonie tylko 1 zgodna.

Zakupy robiłam 4i3 lata temu. :angry: :idea1:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 17:00 #446811

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Agnieszko, była już dyskusja w tym wątku, że bywają sprzedawcy, którzy nie dają gwarancji zgodności odmiany, tylko gatunku. Przykre i niezrozumiałe dla mnie, bo jeśli za piwonię Itoh np. Court Jester mam zapłacić powiedzmy 250zł/roślina ok.70cm, to chciałabym ją dostać a nie jakąś pospolitą, którą mogę mieć za 10zł, prawda? A sprzedawcy gwarantują, że z całą pewnością z patyka piwonii nie wyrośnie np. agrest :ouch:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 18:35 #446835

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19238
  • Otrzymane dziękuję: 79405
Igor wrote:
Ja mogę z czystym sumieniem polecić sklep e-clematis.com/ .
O rany, ale zakupy! Musisz mieć dłuuuugi płot :rotfl1:
E-clematis również w mojej opinii jest świetna firmą. właśnie oglądałam egzemplarze od nich sadzone jesienią, wszystkie garną się do życia.
Z tym Światem Cebul to mnie zmartwiliście, pal sześć byliny (w sumie ze 25 zł), ale nie chciałabym, by moje Saltarello okazało się jakimś różowym paskudztwem :jeez:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2016 19:30 #446844

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Gdzie tam płot... ja sadzę w rabatach - jakieś ładne podpórki i rosną jak szalone ;) ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2016 18:36 #447183

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19238
  • Otrzymane dziękuję: 79405
Igorze - może to nie jest właściwe miejsce na ten temat - ale jakie "ładne podpory"? Większość moich powojników rośnie przy pniach drzew, niektóre stare/martwe pnie zostawiłam tylko na ich użytek. jednak możliwości powoli się wyczerpują. Z kolei z powodu ukrytych w ziemi cebul oraz bylin nie bardzo mam jak wkopać np. kotwę do standardowej kratki drewnianej... No i nie bardzo się obchodzę z wiertarką itp.
Wracając ad rem, w marketach (jedzeniowych) sporo teraz różaneczników, w moim dzielnicoym Carrefour duży wybór miniaturek/repens, ale też kilka odmian wielkokwiatowych,m.in. Catawbiense Grandiflorum, Nova Zembla, Cosmopolitan, Marie Forty, może komuś się spodobają, kondycja na oko zadowalająca.
I dla pożądających róż: W OBI jest bardzo szeroka oferta, naprawdę fajne odmiany, o ile ja- niebardzo maniaczka umiem ocenić. W doniczkach, ale niedawno kopane, co stwierdziłam wsadzając Elfe (akurat wyrobiło mi się miejsce przy płotowym słupku ;) ).
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2016 18:48 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 07:23 #448145

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Czy macie jakieś doświadczenia ze sprzedawcą 'miododajne' na all...? Przymierzam się do kupna u nich kilku hortensji bukietowych.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 11:09 #448200

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Kasiu, kupowałam od użytkownika miododajne kilka hortensji bukietowych ze 3 lata temu. Sadzonki malutkie, ale wiedziałam o tym, bo w aukcji wyraźnie zaznaczono wielkość sadzonek. Cena była adekwatna. Wszystkie się przyjęły i są już pięknymi krzewami.
Oglądałam w tym roku ich ofertę pod kątem hortensji ogrodowych i chyba jednak się wstrzymam, bo sadzonki ledwo z doniczki wystają. Bukietówki jednak polecam.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 11:59 #448211

  • Fabiola
  • Fabiola's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 173
W Miododajne kupowałam podobnie jak Ewa 2-3 lata temu same hortensje bukietowe i dwie Pink Anabel ( niestety obie wyszły zwykłe) reszta też się nie zgadza- więc ich nie polecam :evil: Dodam jeszcze , że jak zakwitły i zobaczyłam , że są nie zgodne to do nich napisałam, ale zero odzewu :comp:
Pozdrawiam Fabiola.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 12:20 #448217

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Ja też zaliczam się do odważnych , względem siebie napisze głupio odważnych aby ktoś nie pomyślał
iż pisze o nim :funnyface:
A teraz do rzeczy skusiłam się na cebulowe od nowego użytkownika na all do tego wszystkiego zamiast
zrobić zakupy na all, kupiłam w ich sklepie gartenea-pl
oto moja lista zakupowa

Hiacynt Jan Bos - 5 szt. 1 sztuka
Hiacynt Woodstock - 5 szt. 1 sztuka
Hiacynt Apricot Passion - 5 szt. 1 sztuka
Hiacynt Gipsy Queen - 5 szt. 1 sztuka
Hiacynt Miss Saigon - 5 szt. 1 sztuka
Irys żyłkowany J.S. Dijt - 10 szt. 1 sztuka
Irys żyłkowany - 10 szt. 1 sztuka
Irys żyłkowany Katharine Hodgkin - 10 szt. 1 sztuka
Tulipan Black Parrot - 10 szt. 1 sztuka
Tulipan Irene Parrot - 10 szt. 1 sztuka
Tulipan Maytime - 10 szt. 1 sztuka
Krokus Advance - 20 szt. 1 sztuka
Krokus Flower Record - 20 szt. 1 sztuka
Krokus Pickwick - 20 szt. 1 sztuka
Narcyzy pełne mix (60 szt.) 1 sztuka
Krokusy Grand Maitre, Jeanne d'arc, Golden Yellow 1 sztuka

Na razie wypowiem się co do krokusów bo one mi zakwitły
na 6 zakupionych odmian są dwie w stosunku 1 do 5 .
Boje się myśleć co będzie z resztą .
Jeszcze do nich nie pisałam wiec nie wiem jak się zachowają w sprawie reklamacji .
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 13:24 #448237

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Właśnie widziałam,że sadzonki nie są duże, nie zależy mi aż tak na wielkości co na zgodności właśnie.Jeszcze gdyby miała się jedna nie zgodzic, to pal licho. Może u dziewczyn na forum poszukam tych pospolitszych, a od nich zamówię te rzadziej spotykane. Napisałam do nich,czy są pewni zgodności odmianowej, odpisali,że na 100% pewni. :think:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 15:03 #448266

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Zamawiałam w tym roku w Miododajne
Roślinki naprawdę malutkie ale nie mogę mieć pretensji bo rzeczywiście w większości opis i
zdjęcia pokazują tę wielkość ale mimo wszystko...
drugi raz nie zamówię wolę dopłacić i kupić porządne sadzonki

hortensja Rehny Wanilia Fresz to pierwsza doniczka od prawej a ostatnia to chyba lilak Palabin

20160316_114809.jpg
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, kaska1ge

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Mar 2016 22:10 #448521

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Kasiu, mogę Ci powiedzieć, że moje bukietówki są w 100% zgodne odmianowo. W tym samym czasie kupowała u nich MaGorzatka i wiem, że u niej też się zgadzały odmiany.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kaska1ge

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Kwi 2016 20:57 #452698

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Kupował ktoś w tym roku w fuchsiahybrida? Zero odzewu,na mejle nie odpowiadaja...A ja czekam na rośliny nie dla siebie i nie wiem co robić
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.813 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum