TEMAT: Storczykowy Świat Dorci

Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 15:16 #3955

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Storczyki pojawiły się w moim domku - wraz z przeprowadzką 4 lata temu ;) Dostałam po prostu jednego na tzw. parapetówkę. Byłam wtedy pewna, że jak przekwitnie to będzie po nim :silly: . A tymczasem jegomość żyje do tej pory i zdążył się nawet rozmnożyć :lol:
Oto on - mój pierworodny :P



Po nim pojawiły się następne - ale o nich innym razem ;)
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2012 15:17 przez dorciaj. Powód: kombinowałam ze zdjęciem ;p
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 15:27 #3963

  • Adamon
  • Adamon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • http://www.storczykarze.pl/for​um/index.php
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 8
Witam się u Ciebie.
Ładny początek, czekam na więcej.
Adam ;)
www.storczykarze.pl - forum o storczykach, porady, opisy uprawy, a przede wszystkim luźne rozmowy o naszych kolekcjach.Zapraszamy wszystkich pragnących dowiedzieć się czegoś o storczykach lub o nich porozmawiać.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 18:38 #4148

  • tasikk
  • tasikk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 35
Witaj Dorcio. Sliczny mordka na sam poczatek. Ja rowniez czekam na ciag dalszy :cheer:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie
Kasia
Poczatki mojej osobistej dzungli
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 19:38 #4233

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ja również zapisuję się na listę uczestników tego wątku, beze mnie Dorcia ani kroku
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 20:41 #4351

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Romcia - no ja nie wiem kto za kim łazi :whistle:

Witam pierwszych gości :)
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 21:09 #4405

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Już dotarłam :cheer:
Pomóż, bo u mnie jeden storczyk na takim badylku wypuścił malutkiego storczyka.
Jak to odpępkowić, czy odciąć od badyla, czy też z kawałkiem badyla i jak wsadzić do doniczki skoro wszystkie korzonki rosną na boki i do góry.
(dzięki za solidarność - stara wiara znów ...)
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 07 Mar 2012 21:15 #4417

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Alu - przede wszystkim - to "dzieciak" musi mieć 3 listki i 3 korzonki - czyli musi być troszkę podrośnięty. A potem odrywasz toto od badyla - możesz odciąć delikatnie i wsadzasz do podłoża. Sporo osób poleca posypanie miejsca cięcia cynamonem - ale ja nigdy tego nie robiłam. Ja "dzieciaka" wsadzałam bezpośrednio do podłoża dla storczyków i wszystko było z nim ok, ale teraz to chyba zachęcałabym na początek do keramzytu - jeśli nie na stałe ;)

No i gratulacje - bo doczekać "dzieciaczka" wcale nie jest tak łatwo ;)
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2012 21:17 przez dorciaj. Powód: dopisałam to i owo
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 08 Mar 2012 08:21 #4702

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Pora przedstawić moje kolejne kwiatuchy :)
Po pierworodnym - w krótkim czasie - dołączył fioletowo-różowy - od tej samej osoby :) zresztą :lol: . To babcia mojego męża zapoczątkowała moją kolekcję i jest jej największym fanem do dziś :cheer:
A oto i fioletek



Potem pojawiały się następne. Już wszyscy w rodzinie wiedzą, że jak nie wiadomo co kupić mi na prezent, to storczyk na pewno będzie trafionym podarunkiem :lol:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2017 16:20 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 08 Mar 2012 11:13 #4944

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Cytrynek przepiękny! No tak, przy tak bujnym kwitnieniu, to nie dziwota, że zachwycają.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 08 Mar 2012 11:15 #4949

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Madzia - falkowe okno dla Ciebie ;) - trochę niestety roletki zasłaniają - ale coś tam widać :blush:

DSC_7107.jpg
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 08 Mar 2012 11:38 #4975

  • Adamon
  • Adamon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • http://www.storczykarze.pl/for​um/index.php
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 8
Piękne Phalaenopsisy.
Okno super, ile tam jeszcze miejsca :D
Adam ;)
www.storczykarze.pl - forum o storczykach, porady, opisy uprawy, a przede wszystkim luźne rozmowy o naszych kolekcjach.Zapraszamy wszystkich pragnących dowiedzieć się czegoś o storczykach lub o nich porozmawiać.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 08 Mar 2012 12:41 #5035

  • Uni57
  • Uni57's Avatar
O tak, jeszcze masę tych ślicznotek można tam umieścić, a potem miniaturki, wiszące instalacje i będzie prawdziwa dżungla, duże okno to podstawa, bo daje możliwości. Piękne te storczyki! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 09 Mar 2012 08:57 #6108

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Adam, Uni57 - gdzie Wy to miejsce widzicie :blink: dla następnych w tym oknie :blink: - ja już wymeldowałam kilka sztuk na inne parapety :S . Zaczynam też przenosić storki do wazonów z keramzytem - bo o wiele mniej miejsca wtedy zajmują i chyba lepiej wyglądają :whistle: - ale to na razie jest w fazie eksperymentalnej więc zobaczymy :whistle:

Czas przedstawić kolejnego cudaka :) - ma on u mnie szczególne względy - bo trafił do mnie ze ... śmietnika :P
Moja mama go przytargała z pracy. Po przekwitnięciu trafił po prostu do kosza. Mama spakowała do torebusi i przywiozła do mnie :) . Marnie wyglądał. :(
Na powitanie dostał nowe podłoże i trafił na parapet. Siedział sobie - siedział - a po pewnym czasie się odwdzięczył :whistle:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2017 16:21 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 09 Mar 2012 10:52 #6241

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Dorcia, świetne okno! Oczywiście mojemu babskiemu oku nie umknęły śliczne roletki :) A pierwszą myślą było: jejku, ile tam jeszcze miejsca na kolejne doniczki :lol: Bardzo jestem ciekawa eksperymentu z keramzytem, bo te doniczki... :angry: Próbowałam już szklanych przeźroczystych osłonek, ale też jakoś mi się nie podobały.
Śmietnikowiec niezwykle urodziwy i jak się odwdzięczył za opiekę :ohmy: Oj, masz Ty dziewczyno rękę do falków :cheer:
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 09 Mar 2012 11:38 #6296

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Dorcia - mam bliźniaka Twojego śmietnikowca. Oj- nie mają one szczęścia. Pomóż też mojemu.
Był to pierwszy storczyk, dostałam na imieniny 5 lat temu. I co zrobiłam? Przesadziłam go do zwykłej doniczki i do zwykłej ziemi, korzenie pieczołowicie pochowałam. A on przeżył. Później zostawiłam go u dzieci - reszty opisywać nie będę, bo sama siebie pałką zdzielę.
A teraz pytanie - czy te suche korzenie, które wystają to poobcinać. Doniczkę z zawartością do storczyków już kupiłam.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 09 Mar 2012 11:50 #6309

  • Adamon
  • Adamon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • http://www.storczykarze.pl/for​um/index.php
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 8
Bardzo ładnie zakwitł ;)

Alu - nie obcinaj, chyba, że są już martwe.Jeżeli są srebrzyste i po polaniu wodą robią się zielone, to nie obcinaj.To korzenie powietrzne.

Dorciu, my tam miejsce widzimy, bo wielu z nas bardzo dużo musi upychać na takich parapetach, że prawie nie widać wolnego miejsca :D
Adam ;)
www.storczykarze.pl - forum o storczykach, porady, opisy uprawy, a przede wszystkim luźne rozmowy o naszych kolekcjach.Zapraszamy wszystkich pragnących dowiedzieć się czegoś o storczykach lub o nich porozmawiać.
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 09 Mar 2012 12:14 #6336

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Magda - roletki już nie jedną osobę zachwyciły :whistle: - podobają się zwłaszcza facetom :blink: :P . Ja też nie lubię tych doniczek i stąd właśnie ten eksperyment z keramzytem - bo w wazonach wyglądają o wieeeele fajniej :woohoo:

Alu - nic nie obcinaj ;) - na początek wyjmij delikwenta z ziemi i pod letnim i delikatnym strumieniem prysznica wypłukaj całą ziemię ;) . Tak jak pisał Adam - wszystko co srebrne to u storków żywe i potrzebne :) . Jak już wszystko ładnie wyczyścisz ze starego podłoża to zainstaluj "kolesia" do podłoża storczykowego i daj mu popić wody w jakiejś miseczce przez pół godziny. Potem na parapet ;) i niech dochodzi do siebie :) . Trzymam kciuki :)

Adam - na razie nie mam problemów z miejscem ;) - jest go jeszcze sporo w domku - choć jestem zwolenniczką jednorodnych okien - tzn. okno storczykowe, okno kaktusowe itd. :lol:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Storczykowy Świat Dorci 09 Mar 2012 12:26 #6346

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Ala - wstawiaj ;) - bić nie będę .... jeszcze B)
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.305 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum