TEMAT: Oskoła czyli sok z brzozy

Oskoła czyli sok z brzozy 26 Mar 2017 23:11 #531676

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Nie znalazłam takiego tematu, a jeśli jest to proszę moderatorów o przeniesienie tam gdzie trzeba.

Sok z brzozy jak wszyscy wiemy jest bardzo zdrowy. Dostępny jest wczesną wiosną przez kilka tygodni czyli dość krótko.
W tym roku pierwszy raz pobieram sok z brzozy, leci raz lepiej raz słabiej. No i miewam go w nadmiarze, we dwójkę z mężem nie dajemy rady na bieżąco wypić. Chciałabym go zakonserwować na kilka tygodni "po sezonie", nie na jakieś tam miesiące, ale żeby jak się pobieranie skończy, wypić zapasy. Na razie zapasteryzowałam kilka słoików.
Robił kto takie próby? Udało się?
Podzielcie się doświadczeniami.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie


Zielone okna z estimeble.pl

Oskoła czyli sok z brzozy 02 Kwi 2017 17:15 #532656

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Czytałam na internecie że kiedyś kisiło się sok brzozowy by długo stał i można było go pić.
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek

Oskoła czyli sok z brzozy 02 Kwi 2017 21:34 #532766

  • babaewa
  • babaewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 1458
Pytasz jak zakonserwować?, a spyrytusem wtedy będzie dla zdrowia i poprawy nastroju :drink1: . Wokół mnie też rośnie dość dużo brzóz , orientujecie się do kiedy można pozyskiwać ten soczek? Pozdrawiam Andrzej.

Oskoła czyli sok z brzozy 02 Kwi 2017 21:44 #532768

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Witam :) My już skończyliśmy pobieranie soku z brzozy. U nas już pojawiają się bazie ba brzozach, więc koniec z dobrym sokiem :( W tej chwili jest on już mętny i niezbyt smaczny. Nigdy go nie konserwowałam , nadmiar oddajemy rodzince ;)
Pozdrawiam
Dorota
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2017 21:45 przez dordar.
Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa

Oskoła czyli sok z brzozy 04 Kwi 2017 19:59 #533140

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
U mnie sok z brzozy skończył się w zeszłym tygodniu. "Odwierty" zaschły a w ostatnie dwa dni sok zrobił się żółtawy i niesmaczny. W sobotę zasmarowałam maścią ogrodniczą otwory.
Teraz wypijamy sok pasteryzowany, miałam 10 słoików twistów takich 0,8 - 0,9 litra. Smakuje troszeczkę inaczej niż świeży, może zrobił się bardziej słodkawy.

Też kilka razy rozdałam sok po rodzinie. Ale każdy kto usłyszał o soku z brzozy, to leciał nawiercić swoją brzozę i miał swój sok.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.203 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum