TEMAT: Nalewki - dzielimy się przepisami.

Nalewki - dzielimy się przepisami. 03 Sie 2021 18:23 #772592

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
Sezon nalewkowy rozpoczęty. Pierwsze rozlane :) Prócz tego macerują się wiśnia, agrest, czarna porzeczka, truskawka, malina i grapefruit-pomarańcza. Na koniec sezonu dojdzie jeszcze śliwka :hearts: A najlepsze jest to, że ja piję z raz do roku... Ale kto abstynentowi zabroni bogato żyć :lol:
IMG_20210803_165901.jpg


IMG_20210803_172302.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, bastis, ewakatarzyna, Szczypiorek, brodus


Zielone okna z estimeble.pl

Nalewki - dzielimy się przepisami. 03 Sie 2021 19:26 #772596

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Ja sezon nalewkowy rozpoczęłam rabarbarówką, później poszedł kwiat bzu czarnego, czarna i czerwona malina (czarną malinę robię pierwszy raz). W planach pigwowiec i tarninówka ale to dopiero jesienią.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, ewakatarzyna, Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 04 Sie 2021 10:18 #772675

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Agucha i Bastis, a podzielicie się przepisem na grapefriut-pomarańcza i rabarbarową?
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 04 Sie 2021 11:17 #772685

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
U mnie 1 grapefruit plus kawałek skórki, 2 pomarańcze plus kawałek skórki,pokrojone w kostkę, zalane -+70% spirytusem. Po miesiącu owoce oddzielę, zasypie na dobę cukrem, odcisnę i połączę płyny. Do tego dodam 0.5l wódki i tyle cukru by mi odpowiadał smak(nalewka wyjdzie dość mocna). Rozleje do butelek i będzie sobie dojrzewała :)

Czytałam natomiast, że dobrze jest cytrusową nalewkę robić "na sucho" czyli wieszać nad spirytusem tak by owoc go nie dotykał. Kiedyś spróbuję.
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2021 11:18 przez Agucha8801.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, gałązka

Nalewki - dzielimy się przepisami. 04 Sie 2021 18:17 #772757

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Nalewka z rabarbaru:
0,5 kg rabarbaru
200 ml spirytusu
300 ml przegotowanej wody
150 g cukru
Umyty rabarbar kroimy w mniejsze kawałki i wrzucamy do słoja, dodajemy pozostałe składniki i odstawiamy na miesiąc. Po miesiącu przecedzamy, przelewamy do butelek i odstawiamy na kilka miesięcy, im starsza tym lepsza. Jeśli ktoś lubi można dodać do nastawu maleńki kawałeczek kory cynamonowej lub 2 goździki.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, gałązka

Nalewki - dzielimy się przepisami. 05 Sie 2021 16:01 #772852

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Bastis, a bardzo kwaśna w smaku?

Nalewki - dzielimy się przepisami. 05 Sie 2021 17:25 #772862

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Osobiście nie lubię słodkich nalewek, i uważam że ta ilość cukru jest optymalna. Jak po 2-3 dniach rozpuści się cukier to skosztujesz i zawsze możesz dosłodzić.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, gałązka

Nalewki - dzielimy się przepisami. 06 Sie 2021 16:51 #772974

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8074
Agucha8801 wrote:
U mnie 1 grapefruit plus kawałek skórki, 2 pomarańcze plus kawałek skórki,pokrojone w kostkę, zalane -+70% spirytusem. Po miesiącu owoce oddzielę, zasypie na dobę cukrem, odcisnę i połączę płyny. Do tego dodam 0.5l wódki i tyle cukru by mi odpowiadał smak(nalewka wyjdzie dość mocna). Rozleje do butelek i będzie sobie dojrzewała :)

Czytałam natomiast, że dobrze jest cytrusową nalewkę robić "na sucho" czyli wieszać nad spirytusem tak by owoc go nie dotykał. Kiedyś spróbuję.

Piłem dwie wersje cytrynówki - pierwsza ta z wyciśniętym sokiem, druga wieszana. Pierwsza bardziej przypadła mi do gustu. Dużo soku, orzeźwiająca.
Sam obecnie robię wiśniówkę/ ale wyjdzie taka sobie, bo już widzę, truskawkowa zrobiona, na daktylach to robię dość często, ostatnio nowość na czarnej morwie i jagodzie kamczackiej.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, ewakatarzyna, Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 06 Sie 2021 17:39 #772978

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Jeżeli wiśniówka nie wychodzi idealna to można ją podkręcić dodatkami np. skórką pomarańczową, cytrynową, goździkami, cynamonem czy sokiem z czarnej porzeczki- likier wiśniowy Griotte. Smak wiśniówki można też poprawić dodatkiem rumu. Świetny jest też wiśniak czyli nalewka na fermentowanych wiśniach.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, Agucha8801, ewakatarzyna, Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 06 Sie 2021 18:21 #772981

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8074
W tym roku zwyczajnie za dużo padało i owoce są każdy widzi, niby są dojrzałe, ale nie mają takiego aromatu, kolor też jest taki nijaki w sumie. Trochę czarnej porzeczki mam. Czereśnie też w tym roku szybko pogniły, także nawet nie próbowałem cokolwiek z nich zrobić oprócz bezpośredniej konsumpcji. Śliwek w tym roku też małe i też do niczego. Siewkę mirabelki mam to sobie przesadzę na nowe pomysły spirytualne ;)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 06 Sie 2021 19:10 #772984

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Co racja to racja. Śliwki gniją na drzewach, maliny drogie i też zaczynają zaczynają gnić. Cała nadzieja w aronii i pigwowcu bo zbiory zapowiadają się wspaniałe. Jeżyna bezkolcowa aż się gnie do ziemi ale jakoś smak mi nie odpowiada.

IMAG8067.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2021 19:16 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 07 Sie 2021 18:38 #773033

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Jeżyny w nalewce musi być dość mało. Kiedyś zrobiłem +- 1:1 i wyszło niepijalne coś. Dopiero po rozcieńczeniu i to znacznym (1:5 albo i 1:10) zrobiło się pijalne. Jak masz jakąś nalewkę która nie smakuje to spróbuj rozcieńczyć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, Szczypiorek

Nalewki - dzielimy się przepisami. 11 Wrz 2021 20:01 #776370

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 19360
Macie może sprawdzony przepis na nalewkę z aronii? Tylko chodzi mi o taki, gdzie owoców się nie gotuję, a jedynie zalewa składnikami ;)
Chcę, żeby aronia oddała powoli wszystko to, co w niej najlepsze bez żadnych strat.

Nalewki - dzielimy się przepisami. 11 Wrz 2021 20:55 #776378

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
W aronii chodzi o to, że tego "dobrego" ma aż nadto i to "dobre" za dobre nie jest. Dlatego jest pieczona, mrożona gotowana itp. Poza tym aronia jest owocem dość suchym więc wypije alkoholu więcej niż Ty. :devil1:
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2021 20:59 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, JaKasiula

Nalewki - dzielimy się przepisami. 11 Wrz 2021 21:20 #776382

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
Kasiu ja aroni nie robiłam ale czytałam, że by zbić cierpkość warto na kilka dni zamrozić. Ponoć fajnie smakuje, gdy doda się laskę wanilii do słoja. Maceruje się 6-12 miesięcy (różnie osoby różnie piszą). Po tym czasie odcedzasz owoce i zasypujesz na tydzień cukrem by wyciągnął jak najwięcej z owoców. Zlewasz syrop i mieszasz ze zlaną nalewką. Takie mniej więcej widuje przepisy na grupach nalewkowych.


A teraz mały chwalipost :silly: Moja tegoroczna kolekcja( dwie się jeszcze macerują). W sumie będzie 13 smaków bo ajerkoniak i likier kajmakowy to oczywiście nie nalewki. Teraz chyba jeszcze zrobię kilka wódek smakowych bo, też można coś fajnego zmajstrować.
IMG_20210911_191749.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, JaKasiula

Nalewki - dzielimy się przepisami. 12 Wrz 2021 01:35 #776390

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Właściwie to Wigilię masz już czym opędzić. 12 potraw jest. :rotfl1:
Samo zamrożenie nic nie da jeżeli od razu zostanie użyta. Po rozmrożeniu powinna poleżeć ze 2 dni a najlepiej powtórzyć mrożenie i znowu odczekać, tak jak jest w naturze, wtedy enzymy uwolnione z uszkodzonych mrozem komórek będą miały czas zająć się substancjami powodującymi cierpkość . Ja wolę upiec a w zasadzie podgrzać niż mrozić bo i smak lepszy (z pieczonymi pomidorami jest tak samo) i nie ma problemu z wodą skraplającą się na owocach podczas rozmrażania. Ale niech każdy robi jak chce, już się nie wtrącam .
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2021 01:46 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, Szczypiorek, JaKasiula

Nalewki - dzielimy się przepisami. 12 Wrz 2021 02:28 #776391

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
KaLo Ależ wtrącaj się skoro masz doświadczenie :) Ja nie robiłam więc tylko napisałam "zasłyszaną" recepturę.
Oby do wigilii dotrwały, mąż ma urodziny w październiku i dla niego w ramach prezentu je robiłam. Coś mi mówi że część święta zmarłych może nie doczekać :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, JaKasiula

Nalewki - dzielimy się przepisami. 12 Wrz 2021 15:25 #776417

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Ależ oczywiście będę się wtrącał ale w temacie aronii powiedziałem wszystko co wiedziałem i nie mam nic więcej do dodania :) .
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.417 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum