TEMAT: SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 04 Lut 2022 18:42 #791694

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Nie jest to przypadkiem pokłosie dyskusji o sałatkach bułgarskiego "Globusa" dostępnych za komuny w sklepach Społem? Wkleiłem wówczas jakieś linki do bułgarskich stron, moze to jedna z tych sałatek?
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza


Zielone okna z estimeble.pl

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 04 Lut 2022 22:30 #791728

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1646
  • Otrzymane dziękuję: 3544
Dziękuję Wam wszystkim za odzew :thanks: .
KaLo- dyskusja o sałatkach bułgarskich jest młodsza od moich "znalezisk" :silly: .
Adżika to to nie jest- brak czosnku i ostrych papryczek. No i nie ma pomidorów.
Jeżeli chodzi o moje "wytwory kulinarne"- to, znając swoje talenty, trzymam się bardzo dokładnie przepisów. Musieli kazać tak, a nie inaczej posiekać :rotfl1: .
Sałatka znalazła poklask, bo nie jest octowa. Będę dalej szukać po różnych wątkach tego przepisu. Jak znajdę, to się pochwalę.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2022 22:31 przez Armasza.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, zwykły chłop

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 19 Lut 2022 23:45 #793861

  • Zajel
  • Zajel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 19
Przejrzałam wątek i znalazłam sporo ciekawych przepisów. Ponieważ sama robię dużo przetworów na zimę, z przyjemnością podzielę się z Wami przepisem na moje ulubione ogórki z czosnkiem i chili. Można spokojnie wykorzystać większe, przerośnięte ogórasy.
Składniki:
 2,5 kg ogórków
 1,5 główki czosnku
 4 łyżki soli
 2 łyżeczki chili
 0,5 kg cukru
 8 łyżek oleju (1 szkl.)
 1,5 szklanki octu
Wykonanie:
Ogórki pokroić w ćwiartki (wzdłuż), w większych wyciąć gniazda nasienne, można pokroić na więcej części .
Zasypać solą, wymieszać i pozostawić do następnego dnia (min. 8 godzin).
Wylać powstały sok, posypać chili, dodać czosnek przeciśnięty przez praskę (ja wykorzystuję przystawkę do blendera ręcznego), wymieszać.
Zagotować ocet z cukrem i olejem, gorący wlać do ogórków. Wymieszać i nałożyć do słoików.
Pasteryzować 5 min.
Ktoś tu na forum miał problem z zakrętkami do używanych słoików. Ja też przerabiałam to wiele razy. Problem jest szczególnie z nietypówkami. Od pewnego czasu potrzebne zakrętki kupuję przez internet wpisując w wyszukiwarkę "pan słoik". Jeżeli moderator uzna to za niestosowne, proszę o usunięcie wpisu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Armasza, bietkae, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra, Janta

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 30 Lip 2022 17:04 #810402

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Nie mogę znaleźć przepisu na keczup z papierówkami. Mój przepiśnik gdzieś wcieło :jeez:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 14 Wrz 2022 06:12 #813703

  • grudzienszal
  • grudzienszal's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 70
  • Otrzymane dziękuję: 322
Mamma wrote:
Nie mogę znaleźć przepisu na keczup z papierówkami. Mój przepiśnik gdzieś wcieło :jeez:

Czy o ten przepis chodzi?
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...z-pomidorow?start=72

Drugi post na tej stronie
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2022 06:13 przez grudzienszal.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 12 Paź 2022 12:06 #815610

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 7735
niektórzy mają grzyby w lesie, u mnie w tym roku susza dała się we znaki i grzybów niewiele, pojawiły się kanie i z nich moja znajoma zrobiła sałatkę, wręczając mi słoiczek do degustacji. Były pyszne :hearts: , podobno mogą to być dowolne grzyby. Sałatka jest z dodatkiem papryki a niektórzy mają jeszcze swoją.

IMG_20221012_115812.jpg


IMG_20221012_115742.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): bastis, JaNina, Babcia Ala, Mejra, Fina, Janta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.787 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum