TEMAT: Co to może być?

Co to może być? 15 Gru 2013 12:34 #209637

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witajcie.
Proszę o pomoc w identyfikacji owej roślinki.
Zakupiłam ją w supermarkecie, stała w kolekcji bluszczy, ale bez jakiegokolwiek opisu.


Kupiłam również trzy doniczki klematisów, winogron oraz pnączy kiwi, roślinki te już zaczęły wchodzić w kwitnienie, wypuszczać listki.
Proszę o poradę, jak najlepiej przechować je do kolejnego sezonu? By móc je bez problemu wsadzić w ogrodzie.

Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2013 12:41 przez aneta72.


Zielone okna z estimeble.pl

Co to może być? 15 Gru 2013 15:32 #209651

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Oby to nie był oskomian pospolity :think: Zapytaj w markecie czy była tam w sprzedaży averrhoa carambola.

tropicjungle.blox.pl/tagi_b/353201/oskomian-pospolity.html

Co to może być? 21 Gru 2013 19:03 #210337

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Widzę że znikły moje wcześniejsze podziękowania-dziękuje ponownie.Zainteresowałam się roślinką zmieniłam jej miejsce na cieplejsze,wilgotniejsze i mam nadzieje że coś wyrośnie.Moje ostatnie zainteresowanie to kupno roślin mizernych lubię je podglądać jak wracają do pełnej okazałości.POZDRAWIAM

Co to może być? 21 Gru 2013 20:13 #210349

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Anetko, wierz mi, to dopiero początek :happy:
Tak wyglądają moje 'śmietnikowe' miniaturowe róże, ktoś wyrzucił doniczkę ze zmarniałymi przekwitniętymi różyczkami, a one po odchuchaniu tak pięknie odżyły :)

roza-czerwona-miniaturka.jpg

Co to może być? 21 Gru 2013 22:49 #210381

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Też lubię ratować rośliny przeznaczone na śmietnik, tylko czasami mnie wkurza to, że w sklepach robią "wyprzedaż" już martwych roślin, których uratować już się nie da :unsure:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Co to może być? 21 Gru 2013 22:52 #210383

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Anetko-niezłe wyzwanie przed Tobą. Niełatwo utrzymać w domu rośliny typowo ogrodowe w sezonie zimowym :think: Zwłaszcza,jeśli pomieszały im się pory roku :supr3: Postaraj sie zapewnić im słoneczne stanowisko-najlepiej przy południowym oknie i niską temperaturę ok 12-15 st. Za efekty nie ręczę,ale będę Ci kibicować ;)

Ta roślina do identyfikacji przypomina mi glicynię chińską :think:

Co to może być? 26 Gru 2013 18:15 #210729

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Hiacynto -m m m piękna róża trafiła w bardzo dobre ręce widać tego efekty.Piotrze mam podobne odczucia kiedy wracam z wielkich marketów.Ale lubię podglądać obserwować jak zachowają się rośliny w jakiś sposób uszkodzone.Przesadzam je w ziemie kompostową,pielęgnuję,rozmawiam -to takie małe moje zwichrowania.Ostatnio do szkła nasypałam drobnego drenażu zalałam niewielką ilością wody ,oczywiście odpowiednia ilość światła i obserwuję jak tworzy się życie. ELU-przy pierwszych oględzinach przypominała mi glicynię chińską.Roślinę z dzieciństwa porastającą dom.Może się uda i to ta roślina.Czytałam o Karamboli -podobno przy dotknięciu liści zwijają się nie zauważyłam czegoś takiego.Zobaczymy :dazed: :crazy: Mam za to pąki klematisa,ciekawe jakie kolory mają :search: SŁUCHAJCIE PODOBNO DOBRY OGRODNIK KOMBINUJE.Z mojego doświadczenia wiem ,że na wiosnę rośliny zostaną poddane stopniowemu hartowaniu podobnie jak młode sadzonki,w okresie letnim ozdobią balkon i mam nadzieje że się uda.Robię to pierwszy raz, :search: B) FAJNIE SIĘ UCZYĆ PODGLĄDAĆ :eek3:

Co to może być? 26 Gru 2013 18:29 #210731

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Anetko, działaj, działaj :) teraz nawet temperatury na dworze są takie, że rośliny spokojnie mogą stać na balkonie. Na razie ciągle na balkonie stoi u mnie liść laurowy, lepiej się czuje w lekkim chłodzie, niż na przegrzanym parapecie :)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.213 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum