TEMAT: Paulownia, inna odmiana?

Paulownia, inna odmiana? 17 Lis 2014 16:13 #314084

  • akuku.wapno
  • akuku.wapno's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam, zakupiłem na wiosnę tzw. "cesarskie drzewko szczęścia" nasionka, zasiałem i wyrosły mi już dość spore drzewka, tylko przegladając zdjęcia z internetu zauważyłem, że mam zupełnie niepodobne drzewka do paulownii. Chciałem zapytać czy to jest napewno to drzewko, czy hoduję coś innego?





Zielone okna z estimeble.pl

Paulownia, inna odmiana? 17 Lis 2014 17:30 #314108

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Dziwnie mi ta roślina paulownii nie przypomina :) Paulownia powinna mieć ogromne, miękkie liscie z wierzchu lekko omszone - stąd też jej nazwa 'Paulownia omszona'.

Z kolei wiechy kwiatów najbardziej przypominają mi kwitnące żurawki :)

Paulownia, inna odmiana? 17 Lis 2014 18:20 #314126

  • akuku.wapno
  • akuku.wapno's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 1
kokoryczka wrote:
Dziwnie mi ta roślina paulownii nie przypomina :) Paulownia powinna mieć ogromne, miękkie liscie z wierzchu lekko omszone - stąd też jej nazwa 'Paulownia omszona'.

Tak zadję sobię sprawę, że liście powinny być zupełnie inne, te kulki na samym szczycie kwitły w lecie, malutkie różowe kwiaty miały i teraz to po nich pozostało.

Nie wiem co to za drzewka są, a mam ich ponad 40 donic. Dlatego chciałem zapytać w jaki sposób z nimi postępować, jeśli to nie paulownia.

Paulownia, inna odmiana? 18 Lis 2014 23:01 #314533

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Wprawdzie nie mam zielonego pojęcia, co to może być, ale skoro kwitło, to warto się zatroszczyć :)

Dla wszystkich roślin egzotycznych (bardziej lub mniej) zima jest ciężka z powodu braku światła. Gdy temperatura otoczenia jest zbyt wysoka, rosliny wyciągają się nadmiernie, są atakowane przez szkodniki.
Dlatego zimą należy trzymać takie rośliny w nieco niższej temperaturze. Trudno mi teraz określić, czy to powinno być 5-10 0C, czy raczej 10-15.
Podlewać należy oszczędnie, aby nie przelać korzeni, bo przy obniżonej temperaturze na pewno będą potrzebowały mniej wody.

Mam też nadzieję, że tajemnicze rośliny zostaną nazwane :) Masz może fotki ich kwiatów?

Paulownia, inna odmiana? 19 Lis 2014 21:20 #314803

  • akuku.wapno
  • akuku.wapno's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 1
Mam też nadzieję, że tajemnicze rośliny zostaną nazwane :) Masz może fotki ich kwiatów?

Nie wiem czy będę posiadał zdjęcia tych kwiatów, jak wrócę do domu to poszukam. Wydaje mi się, że robiłem zdjęcie jak kwitły.

Aktualnie trzymam je w szklarnii, temperatura oscyluje w granicach 5-15 0C. Podlewam raz na 1-2 tygodnie. Mam tego sporo i szkodaby było gdyby się zmarnowały. Będę musiał kupić nasiona paulownii, a z tymi drzewkami poczekać i zobaczyć co urośnie.

Paulownia, inna odmiana? 19 Lis 2014 22:01 #314837

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Ciekawość zżera, a śledztwo dotychczas bezowocne... :hammer: .


Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, proszony jest o zabranie głosu :)
Pozdrawiam - Ania

Paulownia, inna odmiana? 24 Lis 2014 15:54 #315930

  • Florian05
  • Florian05's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 27
Mnie się wydaje, że to jest Talinum paniculatum.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Amlos

Paulownia, inna odmiana? 24 Lis 2014 17:56 #315981

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Florianie, dzięki wielkie, ciekawość zaspokojona :hug:

Szukaliśmy wśród drzewek, a to roślina z portulakowatych :crazy: :)
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Florian05


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.307 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum