TEMAT: Co to za roślinka

Co to za roślinka 03 Lip 2015 10:34 #385194

  • agg
  • agg's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 89
Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu rośliny ze zdjęcia. Wyrosła na mojej świeżo stworzonej rabacie, na której zasiałam wiosną dużo nasion kwiatów, ale zakupu nasion takiej rośliny nie pamiętam. Zależy mi na identyfikacji, bo nie wiem nawet czy jest jednoroczna. Jest niewysoka i ukazały się 3 kwiatki żółte z brązowymi kropkami i brązowym środkiem. Na całej łodydze są pączki.
Pozdrawiam
Anna
Załączniki:
Pozdrawiam. Ania


Zielone okna z estimeble.pl

Co to za roślinka 03 Lip 2015 10:50 #385200

  • peonia
  • peonia's Avatar
agg wrote:
Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu rośliny ze zdjęcia. Wyrosła na mojej świeżo stworzonej rabacie, na której zasiałam wiosną dużo nasion kwiatów, ale zakupu nasion takiej rośliny nie pamiętam. Zależy mi na identyfikacji, bo nie wiem nawet czy jest jednoroczna. Jest niewysoka i ukazały się 3 kwiatki żółte z brązowymi kropkami i brązowym środkiem. Na całej łodydze są pączki.
Pozdrawiam
Anna

lulek czarny
vigdisaaa.blogspot.com/2013/06/lulek-cza...ki-narkotyk-czy.html
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2015 10:56 przez peonia.

Co to za roślinka 03 Lip 2015 11:16 #385204

  • agg
  • agg's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 89
Dziękuję bardzo za natychmiastową odpowiedź, a ja się głowiłam i przeszukiwałam od miesiąca internet bezskutecznie. Uśmiałam się z koleżankami w pracy z opisów tej rośliny: chwast, niemiła woń, trująca, używana jako magiczna przez Wikingów i przez czarownice:) A u mnie będzie ozdobą rabatki i liczę na jej rozsianie i na pewno pozbieram nasiona:)
Pozdrawiam. Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Co to za roślinka 06 Sie 2015 09:43 #394019

  • agg
  • agg's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 89
Kolejna prośba o identyfikację. Kwiaty pełne, bladoróżowe, korzenie - jak u tojeści kropkowanej - kłącza, wysokość od 0,5m do 1m. Rośnie dziko na obrzeżach lasów, na łąkach w zachodniopomorskim.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ania
Załączniki:
Pozdrawiam. Ania

Co to za roślinka 06 Sie 2015 09:48 #394022

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
To najprawdopodobniej mydlnica lekarska, ale malutkie zdjęcie utrudnia rozpoznanie. Wstawiaj większe zdjęcia zamiast miniaturek.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2015 09:50 przez piku.
Za tę wiadomość podziękował(a): agg

Co to za roślinka 06 Sie 2015 09:59 #394026

  • agg
  • agg's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 89
Wielkie dzięki za natychmiastową odpowiedź, to rzeczywiście mydlnica lekarska rosea plena. Zdjęcia większego nie dałam rady wstawić, bo jestem na wczasach i zrobiłam je i wysłałam z tabletu.
Pozdrawiam i dziękuję.
Pozdrawiam. Ania


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.177 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum