TEMAT: Odp: Pinus mugo (sosna górska)

Odp: Pinus mugo (sosna górska) 25 Kwi 2012 14:48 #29871

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Iglakowe ludzie "zakupiłam byłam" sosenkę co w nazwie ma mugo. Krzaczek się nazywa Pinus mugo 'Glauca'. Znaleźć go coś w necie nie mogę, to znaczy naszłam takiego co się nazywa Pinus mugo 'Glauca Compacta', na pieńku szczepiony i jakby z lekka inny od tego mojego. :huh: Zaczynam mieć podejrzenia! :dry: Proszę obeznanych w temacie o info co to za mugo sobie sprowadziłam ( mam nadzieję że to mugo, w przypadku większej sosny będę musiała przeszpadelkować go w inne miejsce :unsure: ).



Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2012 14:51 przez Tabaaza.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pinus mugo (sosna górska) 25 Kwi 2012 15:08 #29876

  • Joyce
  • Joyce's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 33
Mnie to wygląda raczej na Pinus parviflora Glauca - ale poczekamy na sugestie innych ;)
mogę swoją sfotografować i wstawić zdjęcie - tylko to chyba w innym wątku powinny być zapytania o identyfikację ;)

Odp: Pinus mugo (sosna górska) 25 Kwi 2012 18:18 #29917

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Wstawiłam ją do iglaczego wiedziona instynktem. ;) :lol: Cóż, kosówka to nie jest na 100% policzyłam igły, jest piątka w pęku. Natomiast nie wygląda to tak jak mojaPinus parviflora 'Glauca' bo tę też posiadam. Może to kwestia wieku, bo maluch jest w stadium karła ale igły nie układają się tak "faliście" jak u parviflory, owszem cieniutkie są ale jeszcze nie tańczą. Zobaczymy pożyjemy, płakać nad zakupem nie będę bo jakby to miała być druga parviflora to będę i tak usatysfakcjonowana. Profilaktycznie jednak ją przesadzę w dalsze rejony. Dzięks za pomoc w śledztwie. :)
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Odp: Pinus mugo (sosna górska) 25 Kwi 2012 19:17 #29935

  • Joyce
  • Joyce's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 33
Hej, to ja coś pokręciłam - za dużo wątków jednocześnie przeglądałam :oops: miejsce jest dobre a identyfikacja ....myślę, że to jest to samo co u mnie czyli - Pinus pumila Glauca i wygląda tak ;)

Odp: Pinus mugo (sosna górska) 25 Kwi 2012 21:51 #30030

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Agnieszka, jeszcze nie zobaczyłam Twego ostatniego posta i miałam to samo skojarzenie, na 99% pumila Glauca :)

Odp: Pinus mugo (sosna górska) 25 Kwi 2012 23:58 #30098

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Yes, to jest chyba ten raz kiedy taka irysomaniaczka jak ja wita z radochą słowo "pumila" bo właściwie użyte. To jest to ( a jednak mnie oko nie zmyliło, parviflora jest trochę inna, nawet jako maluch ) ! Wyczytałam sobie troche o niej, przeprowadzka nie będzie potrzebna. Tajemnicą dla mnie jest dlaczego miała być kosówką ( drugą jest dlaczego ja to spoko przyjęłam do wiadomości, mimo że parę kosówek różnych u mnie rośnie :dry: ). Dzięks za prackę śledczą. :bye:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.319 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum