TEMAT: Jak prowadzic Livistone

Jak prowadzic Livistone 06 Gru 2013 15:52 #208454

  • Magda S.
  • Magda S.'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 1
Czesc :)
Szukam pomocy dla mojej Livistony.
Odkad zaczelismy grzac w mieszkaniu (ogrzewanie mamy podlogowe, a palma stoi na podlodze), jej liscie zaczely sie jakby kurczyc i usychac, kompletnie stracily polysk i soczysta zielona barwe. Biedaczka juz walczy z ziemiorkami, ktorych nie jestem w stanie sie pozbyc, a teraz to. Ktos wie, czy to przez suche powietrze, a moze przesadzilam z podlewaniem - tylko, ze obficiej zaczelam podlewac dopiero po tym jak zauwazylam co sie z nia dzieje. Tak fajnie mi sie trzymala. Od zeszlego roku ja mam i poprzedniej zimy bylo z nia wszystko w porzadku, pojawily sie nawet nowee liscie.


image.jpg


image_2013-12-06.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Jak prowadzic Livistone 06 Gru 2013 18:51 #208471

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Przy suchym powietrzu najlepiej roślinie zapewniać wilgoć w okolicach liści, zimą, gdy dociera mniejsza ilość światła, zwiększone podlewanie może uszkodzić korzenie.

Roślinę dobrze jest systematycznie zamgławiać, można powiesić na kaloryferze nawilżacz, lub na podstawek nasypać warstwę keramzytu polać wodą i na ten wilgotny keramzyt postawić donicę.

Jak prowadzic Livistone 06 Gru 2013 21:31 #208507

  • Magda S.
  • Magda S.'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 1
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz. Czy patrzac na zdjecia mozesz ocenic szanse na odratowanie mojej rosliny? Mysle, ze zdecydowanie przesadzilam z podlewaniem. Zostawie korzonki w spokoju i bede wg rady zraszac liscie.
Dziekuje jeszcze raz :)

Pozdrowienia

Magda

Jak prowadzic Livistone 06 Gru 2013 22:41 #208545

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Myślę, że dojdzie do siebie :) Oprócz zraszania, powieś czasem na kaloryferze jakiś ręcznik albo dresik do przesuszenia :) palemka będzie ci wdzięczna :)
Jeśli chodzi o ziemiórki, to zerknij do porad:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...czanie-rozpoznawanie

Może coś się przyda :)

Jak prowadzic Livistone 12 Gru 2013 14:42 #209270

  • Magda S.
  • Magda S.'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 1
Dzeki jeszcze raz. Narazie bez zmian. Na szczecie czesc lisci pozostala w normalnym stanie. Zraszam i staram sie nie podlewac, od ostatniego podlania ziemia w doniczce jest wciaz wilgotna. Podlewalam w zeszlym tygodniu. No trzymam za nia kciuki.

Pozdrawiam,

M.

Jak prowadzic Livistone 12 Gru 2013 14:54 #209275

  • Magda S.
  • Magda S.'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 1
A propos ziemiorek, to do ich zwalczenia uzywam zoltych plastikowych kwiatkow, sa lepkie i ziemiorki bardzo lubia sie kolo nich krecic, ostatnio gdy wymienialam jeden z tych kwiatkow byl nie zolty a czarny! Teraz nie wiem, czy ziemiorki "nauczyly" sie, zeby sie nie zblizac, czy jest ich mniej (???), bo sposob dziala. Na forum o ziemiorkach, ktore mi polecilas, ktos wspomina o zoltych karteczkach - podobna metoda.


Pozdrawiam,

Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.313 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum