TEMAT: Bukszpan w domu?

Bukszpan w domu? 10 Sty 2016 16:58 #423601

Witam, mam pytanie odnośnie bukszpanów.
Chciałabym posadzić je sobie w pokoju na parapecie a że mam bardzo długi parapet to kupiłam 4 donice (dwie 70 cm i dwie 80 cm). Teraz nie wiem co dalej, zamówić sadzonki z allegro? Czy się nie opłaca? Nie znam się na roślinach. Nie wiem czy złotówka za sztukę sadzonki to dużo czy nie i ile w ogóle będę musiała tych sadzonek kupić żeby wyglądało to od razu jak żywopłot? Chciałabym żeby były wysokie na około pół metra (coś w rodzaju większej prywatności bo taki żywopłot na parapecie zasłoni widok wścibskim ludziom na ulicy - a ja właśnie mam okno od strony drogi). W jakiej ziemi to posadzić? Ile razy podlewać żeby mi nie uschło, chociaż ja w sumie mam tendencję do przelewania roślin. Jak rozpoznać że roślina potrzebuje wody albo że ma jej za dużo? Czy trzeba nawozić takie bukszpany? Ile trzeba czekać zanim urosną? (czy szybko osiągną mi wysokość około pół metra jeśli kupię sadzonki wysokości 15 cm?) Czy są wrażliwe na przeciągi? (ja bardzo lubię mieć okna otwarte - zwłaszcza w upał). Jeśli będę wietrzyć zimą powiedzmy z pół godziny to czy mi nie zmarzną? Czy nie spalą się od słońca jak będą stały na parapecie od strony południowej gdzie zawsze świeci słońce, zwłaszcza w lato? Jak to się przycina (nie chcę efektu kuli tylko raczej równe kąty)? I jak często? A jeśli nie bukszpany to jakie inne rośliny w tym stylu proponujecie? Jakieś łatwe w obsłudze i nie zbyt wymagające ;) Zależy mi na efekcie żywopłotu czy coś w tym rodzaju. Chodzi głownie o zasłonięcie okna.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2016 17:03 przez green.tea.


Zielone okna z estimeble.pl

Bukszpan w domu? 10 Sty 2016 18:08 #423652

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Bukszpan w donicy może rosnąć, ale na dworze, nie wiem czy będzie chciał rosnąć w domu.
Tutaj jest temat o nich, możesz poczytać forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...iaste/3629-bukszpany
Za tę wiadomość podziękował(a): green.tea

Bukszpan w domu? 10 Sty 2016 20:36 #423726

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Fakt, w domu będzie kiepsko rósł, będzie miał za mało miejsca w donicy i zbyt mało światła, a zimą przy wysokich temperaturach nie będzie mieć okresu spoczynku.

Wykorzystaj kupione doniczki na kwiaty typowo doniczkowe, piękny żywopłot parapetowy możesz utworzyć z fikusów benjamina. A jeśli kupisz odmiany o liściach zielonych i kolorowych, efekt będzie rewelacyjny.
Za tę wiadomość podziękował(a): green.tea

Bukszpan w domu? 04 Lut 2016 08:36 #431611

no ale fikus to drzewko, jak z niego zrobic zywoplot parapetowy? przeciez jesli nawet postawie takie drzewko na parapecie to i tak od dolu tam gdzie nie ma lisci tylko korzen bd miala luke.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.191 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum