TEMAT: Prośba o pomoc z rośliną PILNE

Prośba o pomoc z rośliną PILNE 17 Kwi 2018 12:31 #601151

Dzień dobry. Mam problem z tą rośliną, niestety nie pamiętam jak się nazywa i nigdzie nie mogę znaleźć jej w internecie, żeby poczytać o pielęgnacji. Nie zlicze ile razy wpisywałam w google "rośliny wiszące" "rośliny doniczkowe drobne listki" i tak dalej. Znacie ją może? Otóż robią jej się masowo żółte listki, nie wiem co się dzieje. :( Czy ma za mało wody czy za dużo? Jak ma za dużo i podleję to już całkiem będzie po niej. Może raz ją trochę za mocno podlałam, ale obecnie ma raczej sucho. Jest już taka ładna i duża i szkoda by było, żeby umarła. Pomóżcie chociaż w nazwie i jakoś poszukam w internecie może. :thanks:
ginaca2.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2018 12:36 przez Kerstin2309.

Prośba o pomoc z rośliną PILNE 17 Kwi 2018 13:25 #601159

• Kerstin2309
  • Kerstin2309's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 2869
Wydaje mi się że mamy tu do czynienia z rośliną o nazwie muehlenbeckia, pochodzącą z Nowej Zelandii gdzie panuje subklimat tropikalny. Muehlenbeckia to krzew - tak tak, krzew! :idea1: - o płożąco-przewieszających się pędach. Idealna do chłodnych szklarni w stanowisku widnym, ale nie w palącym w słońcu. W okresie zimowej pory należy go przenieść do widnego, lecz chłodnego pomieszczenia. Wytrzymuje spadki temperatur do 5-8 stopni Celsjusza. Można go formować przez przycinanie w okresie wiosny. Podlewanie umiarkowane wodą miękką, odstałą. Nie znosi przelewania ani zasuszania podłoża.
Mam nadzieję że pomogłam. :)

Twoja to może być zapewne complexa lub maori.
Pozdrawiam. Forumowa Żabula.
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2018 16:35 przez Kerstin2309.
Za tę wiadomość podziękował(a): Peteri

Prośba o pomoc z rośliną PILNE 17 Kwi 2018 13:54 #601168

Dziękuję! Tak, to ta. Jak się robi z tego szczepki? Kiedyś próbowałam, urwałam pędy i dałam do wody, ale nie przyjęła się :(

Prośba o pomoc z rośliną PILNE 17 Kwi 2018 14:03 #601169

• Kerstin2309
  • Kerstin2309's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 2869
Sadzonki cięte od tej rośliny niestety ciężko się ukorzeniają, ale spróbuj pobrać sadzonkę ciętą, obtocz ucięty kawałek węglu drzewnym lub węglu leczniczym oraz obtocz w ukorzeniaczu i wsadzić go do wilgotnego (lecz nie mokrego!) podłoża. Nałóż folię na doniczkę z rośliną by stworzyć sadzonkom subtropikalne warunki. W woreczku foliowym porób igłą malusie dziurki by powietrze mogło cyrkulować bez przeszkód - zapobiegnie to pleśnieniu podłoża. Albo się przyjmie albo nie, choć ja życzę z całego serca powodzenia w sadzonkowaniu. :)
Pozdrawiam. Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Peteri

Moderatorzy: Kerstin2309, Tola, Michał
Wygenerowano w 0.109 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum