TEMAT: Dracaena marginata dziwny bialy nalot na ziemi kwiatka - POMOCY

Dracaena marginata dziwny bialy nalot na ziemi kwiatka - POMOCY 06 Lis 2019 11:48 #680372

Witam. Kupiłam tą roślinę miesiac temu. Stoi w jasnym miejscu gdzie nie padają na nią promienie słoneczne. Przed pierwszym podlaniem zauważyłam ten oto bialy nalot ze zdjęcia ale w małej ilości. Podlałam ją dopiero po tygodniu od zakupu. Po podlaniu CAŁA wierzchnia ziemia była pokryta białym puszkiem. Ze strachu zmieniłam jej doniczke, podłoże, dodałam drenaż z keramzytu i podlałam nową ziemię. Po kilku dniach na ziemi znów pokazał się biały nalot (ten ze zdjecia)
Proszę o pomoc co to moze byc i jak się tego pozbyć.
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Dracaena marginata dziwny bialy nalot na ziemi kwiatka - POMOCY 06 Lis 2019 21:54 #680427

  • Wilk
  • Wilk's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 2
Na moje oko wygląda to na nalot pleśniowy. Prawdopodobnie w sklepie zbyt intensywnie podlewali roślinkę, a podczas przesadzania, jakaś jej część dostałą się również do nowego podłoża.

Pleśń lubi wilgoć słabe oświetlenie, zastałe powietrze oraz niską temperaturę. Jeżeli roślina stoli na ziemi, na przykład przy balkonie, to będzie tam miała doskonałe warunki. Postaraj się również aby woda nie zalegała zbyt długo na podstawce doniczki.

Ogólnie pleśń w doniczce to upierdliwy przeciwnik. Możesz spróbować zdjąć wierzchnią wartę ziemi tak aby ją usunąć, jednak jest to raczej rozwiązanie tymczasowe gdyż bardzo prawdopodobnie wróci ona po kilku podlewaniach. Osobiście w kilku przypadkach udało mi się ją w ten sposób usunąć, jednak musiałem proces powtarzać wiele razy. Warto wtedy ograniczyć podlewanie i wystawić roślinę w bardziej nasłonecznione miejsce.

Metodą prostszą będzie potraktować jakąś chemią - popytaj w lokalnym sklepie ogrodniczym o jakiś środek na pleśń w doniczkach.
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2019 22:25 przez Wilk.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Magdalena1230


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.187 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum