TEMAT: Zwalczanie karczowników, nornic, kretów

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 02:10 #21618

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Od jutra codziennie zgrzewkę puszek, żeby była broń na kreta. :drink1: Słowo daję, tak zrobię. :ouch:


Zielone okna z estimeble.pl

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 09:18 #21640

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tylko uważaj bo łatwo wpaść w nałóg :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 13:26 #21696

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
A jak wkładałaś zestaw do ziemi to czułaś, że trafiasz w ziemię czy w korytarz? U mnie jest jedna na 30a i działa. Jesienią zbudowałam kompostownik i zestaw umieściłam obok niego, żeby kret nie zasadzał mi się na moje dżdżowniczki. Początkowo rył mimo puszki ale cierpliwie rozwalałam mu te kopce i dał za wygraną. Jako ciekawostkę dodam, że wcześniej puszka sterczała w warzywniaku, myślałam, że będę musiała zrobić drugi zestaw, bo wróci ale ku mojemu zaskoczeniu nie wrócił. Teraz kopie pomiędzy warzywniakiem a kompostownikiem ale tam akurat mu pozwalam, a niech coś ma od życia :rotfl1:
Warto też wcisnąć mu zestaw centralnie w kopiec, taki największy oczywiście po rozgarnięciu go (będzie widać dziurę.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 14:12 #21708

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Z hałasującymi urządzeniami na kreta trzeba pamiętać że rozmieszczamy je zawsze od środka działki , nie po obrzeżach , i sukcesywnie przenosimy na skraj, jeżeli zaczniemy od obrzeży to ogłupimy zwierzątko zamykając mu drogę ucieczki i efekt będzie taki że krecik narobi nam dużo kopczyków i nie wyniesie się.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 15:51 #21725

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Uśmiałam się do łez :rotfl1: Rącznik jest rośliną trującą więc jeśli ktoś ma małe dzieci to raczej odpada. Jeszcze jedno, krety chyba raczej nie jedzą ani korzeni ani tymbardziej liści. Zapach, który może ewentualnie odstraszać też raczej wydziela się nad powierzchnią ziemi. Jaki z tego wniosek chyba nie muszę pisać :)
Z rozpuszczalnikiem pomysł niczego sobie, pamiętasz o tym, że konwencja genewska zabrania stosowania broni chemicznej ;) :rotfl1:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 16:45 #21735

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
W sprzedaży jest środek usypiający krety na amen , stosuje się go np, na boiskach. Są to płatki karmy ze środkiem usypiającym , Dwa lata temu miałam plagę kretów , kupiłam w hipermarkecie karmę i zaczęłam stosować , nie wie czy jakiegoś uśpiłam natomiast zauważyłam ze karma przez jakiś czas znikała, a potem krety grasowały i karma zostawała w korytarzach , karbid działa krótko, pisałam wcześnie o czarnym płynie niesamowicie cuchnącym , zapach wsiąka w ziemie i utrzymuje się bardzo długo.Na krety jak na razie wg, mnie najskuteczniejszy środek. Można go znaleźć na stronie Brossa

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Kwi 2012 17:06 #21738

  • wawik
  • wawik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 26
Ja proponuję polubić krety.
Krety nie są szkodnikami, a mają w przyrodzie spełnić określoną funkcję.
Żywią się turkuciami. Dużo krecich kopców świadczy, że turkuci mamy pod dostatkiem, a właśnie turkucie trzeba niszczyć. :hammer:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2012 19:12 przez wawik.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 19 Maj 2012 22:36 #38244

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dostałam od sąsiadki sadzonki rośliny z ładnymi różowymi listkami, podobno odstrasza krety. Sprawdzam :flower:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Maj 2012 14:46 #41929

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
O masakra ;) To nie tylko ja walczę...
Mój kret też na puszki reaguje, ale 40metrów dalej na końcu działki już ryje.

Mój problem to nornice, w zeszłym roku nie miałam psa, to rozkładałam jedzenie dla kotów przy dziurach nornic, koty przychodziły i łapały. Dzięki temu miałam jakieś warzywa.
A teraz okupacja rabatek z kwiatkami :placze:
W tym roku,był już olej napędowy na skarpecie, bez czarny, włosy moje i psa, jakieś środki chemiczne których miały się nażreć i wielkie G...!!!
Macie jeszcze jakieś konkretne sposoby, a nie sprawdzone przezemnie? :angry:
Wszystko jest w powietrzu, kilka razy dziennie chodzę i zadeptuję korytarze, bo kwiatki mi wypadną.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Maj 2012 14:57 #41934

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
O masakra ;) To nie tylko ja walczę...
Mój kret też na puszki reaguje, ale 40metrów dalej na końcu działki już ryje.

Mój problem to nornice, w zeszłym roku nie miałam psa, to rozkładałam jedzenie dla kotów przy dziurach nornic, koty przychodziły i łapały. Dzięki temu miałam jakieś warzywa.
A teraz okupacja rabatek z kwiatkami :placze:
W tym roku,był już olej napędowy na skarpecie, bez czarny, włosy moje i psa, jakieś środki chemiczne których miały się nażreć i wielkie G...!!!
Macie jeszcze jakieś konkretne sposoby, a nie sprawdzone przezemnie? :angry:
Wszystko jest w powietrzu, kilka razy dziennie chodzę i zadeptuję korytarze, bo kwiatki mi wypadną.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Maj 2012 15:02 #41936

  • Poll
  • Poll's Avatar
Szeroka dyskusja toczy sie na ten temat w dziale hosty, w wątku forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...ych-gustuja-gryzonie . Jak do tej pory, niestety, jedynymi sposobami są ... Normix i pułapki na krety. :flower1:
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2012 15:03 przez Poll.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Maj 2012 15:06 #41938

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
O masakra ;) To nie tylko ja walczę...
Mój kret też na puszki reaguje, ale 40metrów dalej na końcu działki już ryje.

Mój problem to nornice, w zeszłym roku nie miałam psa, to rozkładałam jedzenie dla kotów przy dziurach nornic, koty przychodziły i łapały. Dzięki temu miałam jakieś warzywa.
A teraz okupacja rabatek z kwiatkami :placze:
W tym roku,był już olej napędowy na skarpecie, bez czarny, włosy moje i psa, jakieś środki chemiczne których miały się nażreć i wielkie G...!!!
Macie jeszcze jakieś konkretne sposoby, a nie sprawdzone przezemnie? :angry:
Wszystko jest w powietrzu, kilka razy dziennie chodzę i zadeptuję korytarze, bo kwiatki mi wypadną.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 06 Cze 2012 12:25 #44389

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Przetestowany sposób to mleko /może być z kartonika / które stoi kilka dni w ciepłym miejscu /lepsza jest serwatka/ .Wazne żeby nabrało "odpowiedniego zapachu" !! taką śmierdzielinę rozcieńczam wodą 1:5 i po ok 100-150ml do otworu w kretowisku. U mnie podziałało ,u koleżanki też . :screem:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 06 Cze 2012 14:11 #44423

  • jo90
  • jo90's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Adam
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 106
Najlepszy i do tego wypróbowany sposób na kreta - polubić to stworzenie.
Pamiętajmy, że kret oprócz wiadomych cech, to również zwierzątko pożyteczne. Zjadające m.in. turkucia podjadka, a także drutowce, pędraki czy larwy koziółek - tych wciągających do ziemi przycięte łodygi roślin. Nie pogardzi również ślimakami, a nawet młodymi gryzoniami (młode norniki czy myszy). Kopiąc swoje korytarze napowietrza glebę.
Ze wszystkich ogrodowych szkodników, ten jest najbardziej pożytecznym, no i pamiętajmy że poza ogrodami podlega ochronie prawnej.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, koronka, iwa27, futrzasta, waldek727

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 10 Cze 2012 16:15 #45628

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
Dzięki ;) Większość sposobów wypróbowałam - mlaka jeszcze nie :dazed:
Ale ostatnio polałam dobrze gnojówką z pokrzywy i chyba za bardzo śmierdzi ;) Bo na razie spokój (tydzień czasu) aż nie mozliwe :)
Pozdrawiam

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 10 Cze 2012 22:39 #45849

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Wyczytałam, ze na kreta gnojówka z czarnego bzu albo czosnkowa, do baniaczka z pokrzywami dorzuciłam trochę kwiatów i liści tego bzu i parę łodyżek (z cebulkami zamiast kwiatka) dzikiego czosnku. Systematycznie podlewam. Też mam wrażenie, że trochę mniej chętnie ryje.
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2012 22:41 przez Hiacynta.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 11 Cze 2012 12:39 #45999

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Właśnie wróciłam z zadeptywania dwudziestometrowych korytarzy pod moją nową rabatą :club2:
Jedna liatra już kaput, najgorsze, że mam tam sporo lilii i muszę coś natychmiast zadziałać :jeez:
Jestem przerażona, bo takiego ataku nornic jeszcze nie miałam :placze:
Zwykle rezydowały pod przeciwległym płotem, ale trochę podniesionej trawy mi nie przeszkadzało, teraz wojna :evil:

Zastosuję wszystko o czym tu przeczytałam na raz :mad2: , a w każdym razie postaram się :mad2:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 11 Cze 2012 13:07 #46003

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Chwaliłam się, że nie mam nornic? To już się nie chwalę, bo mam. Wczoraj przy podlewaniu rabaty pod siatką graniczną zalałam korytarz :evil: A niedawno zastanawiałam się dlaczego koty tak często tam polegują... Na szczęście rośnie tam tylko groszek pachnący i fasola ozdobna ale walczyć i tak będę, bo mi gangreny gotowe się rozleźć po reszcie podwórka :mad2: Nie doczekanie... Nastąpi pełna mobilizacja kotów, palcem im te dziury pokażę :rotfl1:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 12 Cze 2012 11:26 #46313

  • Poll
  • Poll's Avatar
Cholewka, chciałam kliknąć odpowiedź a kliknęłam "Dziękuję" :rotfl1: Pamiętaj! :laugh1: Nie dziękuję Ci.

Paweł a nie lepiej łatki wstawić w tamto miejsce? :think:
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2012 11:50 przez Poll.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 14 Cze 2012 11:32 #46984

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
Kiedyś jak szukałam jakiegoś sposobu w sklepie ogrodniczym, podszedł inny zdesperowany ogrodnik :) i w trakcie rozmowy wyszło, iż jego krety i nornice nie lubią się z koronami cesarskimi...
Może to u Was podziała :) Bo ja jak do tej pory jeszcze nie kupiłam, ale zdaje się, że korony sadzi się tak jak lilie jesienią - będę miała to na uwadze przy zakupach na następny sezon.
Pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 14 Cze 2012 15:02 #47063

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
A ja odkąd mam kocura żadnych kretów nornic NIC, a przedtem idąc zapadałam się na trawniku i rabatach przez 3 lata z rzędu, nawet moja druga połowa przez świece dymną o mało co nie wypalił mi kuchni! próbowaliśmy wszystkiego i piszczących rzeczy i wlewy do nor i co tylko usłyszałam pomagało na krótko, wracały odkąd Aleks u mnie rządzi one nie ;)
Polecam

IMG_9309.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2012 15:02 przez trzynastka.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 14 Cze 2012 17:03 #47090

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Celinko, ja mam dwa koty, a nornice szaleją :pinch:
Jedna kocica jest już stara i ślepa i nawet jakby jej nornica sama wlazła w łapy, to też na nic, bo zębów nie ma :rotfl1: . A drugi kot to taki dzikus, że jak wychodzi na dwór, to od razu ucieka przez płot i tam grasuje na nieużytkach :evil:
Za to mój młody pies strasznie ryje w poszukiwaniu nornic, ale jeszcze nic nie złapał, no cóż nie jest terierem :dry:
Muszę sobie radzić sama. Dziś rano było tak zryte :jeez: , a najbardziej przy odstraszaczu solarnym ;) , że się poważnie wkurzyłam :angry: . Odgrzebałam wszystkie wloty do korytarzy, jakie znalazłam i wlałam im gnojówkę ze skrzypu, bo akurat taką miałam :whistle: . Ciągle pada i nie mogę nawieźć roślinek, więc wylałam śmierdzidło szkodnikom, ciekawe, co tam znajdę jutro :think:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 14 Cze 2012 18:19 #47121

  • Roma
  • Roma's Avatar
Celinko- mam 4 koty podwórkowe a nornice i krety czują się jak u siebie w domu :angry:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Cze 2012 10:44 #47402

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na dzień dzisiejszy jest jeszcze gorzej niż było :placze:
Zryte jest wszystko tak koszmarnie, że ręce mi opadły :cry3:
Nawet czosnek, który sadziłam w różach dość gęsto cały jest w powietrzu :eek3:
Chyba się złamię i pojadę po trutkę :sick: , a tak chciałam tego uniknąć :jeez:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Cze 2012 12:14 #47420

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Hmmm to mój chyba jakiś kot postrach, fakt jest takli że co dnia mam 3 myszy rożnych wielkości pod drzwiami lub w moich chodakach ;) kiedyś mu wywaliłam z chodaka mysz i mi nasikał fuj ten smrodek , ale teraz zostawiam bo przynosi zostawia na parę dłuższych minut a potem zabiera ;) jak przypomnę sobie te lata gdzie wprost wyłam ze złości jak widziałam kopce co dnia rano, teraz mam raj czego i Wam życzę:)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.519 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum