TEMAT: Ślimaki - zwalczanie

Ślimaki - zwalczanie 12 Lip 2014 00:26 #282146

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Zgroza :woohoo: a ja myślałam że u mnie ich duzo.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...


Zielone okna z estimeble.pl

Ślimaki - zwalczanie 12 Lip 2014 01:59 #282158

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
sarna wrote:
[...]
Jedno co zauważyłam, kiedyś w miejscu gdzie mieszkam było mnóstwo żab, od dwóch -trzech lat nie ma ich. Za to pojawiły się śliniki :(


P1070461.JPG
I tu masz, niestety Koleżanko rację, mój tata ma ogród bardziej podmokły, żaby są, ślimaków umiarkowana ilość. Ja przeprowadzam mój ogródek z uwagi na przeprowadzkę ogólną, nie mam jeszcze oczka, żab itp. za to ślimaków kilogramy za jednym zamachem. Mysie uszy hostowe znów ogryzione, już sama nie wiem jak je zabezpieczać, a tak chciałam się pochwalić odbudowaną kolekcją :sad2: . Jedyna różnica między nami to, ze ja zbieram do wiadra, zalewam gorącą wodą, a jak się rozpuszczą, to podlewam miejsca występowania towarzyszy, działa to odstraszająco do pierwszego deszczu. Z płaskiej tacki pewnie by mi uciekły.
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2014 02:02 przez MagdaH.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ślimaki - zwalczanie 12 Lip 2014 09:16 #282193

  • sarna
  • sarna's Avatar
Madziu, płaską tackę o wymiarach A4, akurat miałam pod ręką, bo dosadzałam sobie kupione hosty, więc na nią zaczęłam zbierać. Wszystkie lądują w worku, do worka sypię ślimakol, zawiązuję i do kubła na śmieci.
Póki co u mnie pada od tygodnia non stop więc maja raj :(
Mam nadzieję, że kiedyś żaby powrócą i jaszczurki, których również było mnóstwo. Gady i płazy wyginęły odkąd z pobliskiej tuczarni zaczęli wylewać gnój na pola hektolitrami. Całe szczęście tuczarnia w tym roku została zamknięta ( po kilkunastoletniej walce mieszkańców).

Ślimaki - zwalczanie 19 Lip 2014 02:26 #284452

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Tragedia z tymi płazami, pamietam z dzieciństwa wystarczyło okno otworzyć, a wieczorem kumkajace towarzystwo nie dawało zasnąć, teraz pojedyncze egzemplarze czasem słyszę. Podczas dzisiejszego odślimaczania roślin zauważyłam dwa zapier...alające na kaktuchach :eek3: złapałam jeden na opuncji a drugi na rebutii. Najpierw mnie naszło, zeby go palcem nadziać na kolce ku przestrodze, ale w ogóle to na nim nie zrobiło wrażenia :bad-idea: .
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2014 02:28 przez MagdaH.

Ślimaki - zwalczanie 19 Lip 2014 08:20 #284472

  • sarna
  • sarna's Avatar
Przerobiłam wszystkie ekologiczne sposoby zwalczania ślimorów w ubiegłym roku. Oczywiście dało niewiele, a właściwie nic. Posadziłam rośliny odstraszające - :happy: , taka była ich reakcja. Zjadły mi orliki, a wczoraj rano zbierałam dyndające się ślimaki na liściach przywrotnika.
W tym roku sypię chemię. Najpierw sypnęłam zwykłym ślimakolem, a teraz kupiłam Ferramol. Podobno nie szkodzi dżdżownicom i innym żyjątkom. Nie mam też śluzu i rozkładających się ślimaków na ziemi. jest droższy od zwykłych ślimakolów, ale skoro ma być bezpieczniejszy, zainwestowałam.

Ślimaki - zwalczanie 19 Lip 2014 11:33 #284488

  • Kozak
  • Kozak's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 185
Hmmm :(U mnie pełno żab i to w takich ilościach ,ze wieczorem trzeba uważać żeby nie zdeptać a ślimaków jeszcze więcej.Na nie nie muszę uważam żeby nie zdeptać ale jest to trudne:)))))
Pozdrawiam Mariusz.

Ślimaki - zwalczanie 19 Lip 2014 13:49 #284504

  • sarna
  • sarna's Avatar
Ślimaki szybciej się mnożą, tylko takie wytłumaczenie mi przychodzi do głowy :think:

Ślimaki - zwalczanie 19 Lip 2014 14:17 #284505

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Kozak wrote:
Hmmm :(U mnie pełno żab i to w takich ilościach ,ze wieczorem trzeba uważać żeby nie zdeptać a ślimaków jeszcze więcej.Na nie nie muszę uważam żeby nie zdeptać ale jest to trudne:)))))
Myślisz, że zawiązały sojusz i knują jakiś spisek? :think:

Ślimaki - zwalczanie 19 Lip 2014 18:55 #284540

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
O spisku mowy być nie może :rotfl1:
Nasze żaby po prostu nie gustują w ślimakach bezłuskowych. :idea1:
Stąd obecność jednych i drugich.
:drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Ślimaki - zwalczanie 07 Lut 2015 19:18 #338197

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
znalazłam taką poradę / w niezwykle zastosowania Coli/
www.zycie.senior.pl/147,6,Niezwykle-zast...ania-coli,20615.html
jestem ciekawa co o tym sądzicie ?

Ślimaki - zwalczanie 10 Lut 2015 18:23 #339220

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Sama jestem ciekawa. Słyszałam tez o piwie, które podobnie jak cola rozstawia się w miejscach uczęszczanych przez ślimaki.
Tylko wówczas zginą dorosłe osobniki które dotrą do .......poju. A co z maluchami, które już gdzieś się rozwijają. Na razie to po prostu zbieram wszystkie które zauważę podczas prac ogrodowych i wrzucam do pojemnika z wodą i dużą ilością soli. Giną natychmiast. Tylko co dalej z nimi robić. Może ten pomysł z rozpuszczeniem ich we wrzątku i podlaniem miejsc przez nie uczęszczanych jest dobry ;) ;)

Ślimaki - zwalczanie 10 Lut 2015 22:07 #339335

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Ślimaki - zwalczanie 24 Mar 2015 09:45 #352044

  • maicha
  • maicha's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 14
u moja znajoma rzuca kurom na pożarcie ;)
Renata

Ślimaki - zwalczanie 30 Mar 2015 19:58 #353904

  • Ćma
  • Ćma's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Trzy, to naturalna liczba dla czarownic.
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 1
Tak czytam i czytam, i może ta informacja do czegoś się przyda. W Juli (i pewnie nie tylko tam, ale tam wiem za ile i że jest), można zanabyć miedziany drut, 40 m długości. Kosztuje niecałe 9 zł. Nie jest przesadnie gruby, ale myślałam, że cieńszy niż się okazał. Może się da z niego zrobić jakieś mini ogrodzenie/ zasieki przeciwślimakowe? Ja go użyję w trochę innym celu, ale skoro ślimole unikają miedzi, to może ktoś będzie chciał wykorzystać.
Gahtasiid gakti ii guho ja gahtasiid garri ii dieva. - The dress of the envious never gets longer. The plate of the envious never fills up.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2015 14:39 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego linku

Ślimaki - zwalczanie 05 Maj 2015 07:50 #364948

  • sarna
  • sarna's Avatar
Szósta rano. Poszłam pozbierać ślimaki. To co zobaczyłam, przeszło moje oczekiwania :dry:

P1090407.jpg


P1090406.jpg


Zdjęcia tylko dwa, ale tak wygląda całe 10 arów trawnika. Mam mętlik w głowie. Chemii nie rozsypie, bo zabiję wszystkie jaszczurki i żaby, które w tym roku znów pokazały się na naszym terenie. Czosnek i wszelakie wywary, nie działają, sprawdziłam dwa lata temu. Nie mam ich tylko w różach, tam rośnie dużo przywrotnika.
No to się wyżaliłam...

Ślimaki - zwalczanie 05 Maj 2015 13:57 #365028

  • Roma
  • Roma's Avatar
Faktycznie masz problem :jeez:

Ślimaki - zwalczanie 05 Maj 2015 15:00 #365040

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Faktycznie w ostatnich latach ślimaki bezmuszlowe opanowują nasz kraj :) Jeszcze parę lat temu spotykałam ich kilka w sezonie, przy drodze biegnącej przez torfowisko. W ubiegłym roku po solidnym deszczu tą drogą trudno było w pewnym miejscu przejść, tyle ślimaków na nią wyległo.

Ja systematycznie w kilku miejscach rozkładam pułapki, np. położony kawałek kartonu po deszczu, czy porannej rosie utrzymuje wilgoć, dlatego ślimaki chętnie się pod nim gromadzą. Przy każdej wizycie na działce robię obchód i likwiduję delikwentów :)

Wiosenne i jesienne przekopywanie ziemi na grządkach też pomaga utrzymać w ryzach ślimaki, gdyż niszczy ich jaja. Co jakiś czas wzruszam ziemię motyczką, aby niszczyć kiełkujące chwasty, dodatkowo spulchniam w ten sposób ziemię i po deszczu woda z niej nie spływa, tylko wsiąka, a dodatkowo często na powierzchnię wydobywają się przy motyczkowaniu jaja ślimaków. Wysuszone ulegają zniszczeniu.

Ślimaki - zwalczanie 05 Maj 2015 19:02 #365075

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Tak jak większość z was ja też mam ten problem. W ubiegłym roku topiłam je w mocno osolonej wodzie, a w altance (gdzie też lubią przebywać) solą wysypuję ścieżki po których one maszerują.....


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.427 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum