TEMAT: Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 25 Mar 2015 09:34 #352360

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Edytko, to hortensja Kyushu, ma ogromne ażurowe kwiatostany :)
Ewa


Zielone okna z estimeble.pl

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 25 Mar 2015 10:17 #352375

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Cóż za wołające o pomstę do nieba niedopatrzenie. :supr3: Jeszcze w tym wątku nie upchnęłam swoich hortensji???
Pewnie wszyscy znają już te zdjęcia na pamięć ale i tutaj Was nimi pomęczę. :devil1:

Wymyśliłam sobie szpaler z hortensji podsadzony różami The Fairy. W zamierzeniu szpaler miał się składać z dwóch odmian - Vanile Fraise i Phantom. W rezultacie skałada się z czterech - 4 Vanile Fraise, 3 Phantomy, 3 Limelight i 2 nie do końca zidentyfikowane. Kupowane były jako Vanilki, rozpoznane jako Silver Dollar ale to chyba będą jednak Magical Moonlight. :silly:
To ta na pierwszym zdjęciu.









Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, marta, Ave, affa, beatazg, izy10, Anika, zanetatacz, Monia Piwonia

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 25 Mar 2015 10:35 #352377

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Cudne, cudne, cudne te szpalery Ewciu :thanks:

to jeszcze parę moich widoczków











Ewa
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2015 10:51 przez Ave.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Anika

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 25 Mar 2015 10:57 #352381

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
i ciag dalszy...

















Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): affa, beatazg, Anika

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 25 Mar 2015 15:30 #352419

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
W oczekiwaniu na sezon hortensjowy, kilka moich:


hortannabire.jpg



hort.dbol.ililie.jpg



hortensjebukiet.KUY.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, affa, beatazg, Anika

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 25 Mar 2015 19:17 #352449

  • Roma
  • Roma's Avatar
To i ja wstawię kilka moich obrazków z hortensjami

1-DSCF0024_2015-03-25.jpg


2-DSCF0029-001_2015-03-25.jpg


3-SAM_7805.jpg


4-DSCF0028.jpg


5-DSCF0014_2015-03-25.jpg


6-DSCF0005-001.jpg


7-DSCF0032.jpg

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 26 Mar 2015 10:38 #352610

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Ale krzaczory :woohoo:
Dlaczego ja jeszcze nie mam tej White Dome ? co za niedopatrzenie.... :club2: po liściach wygląda mi na ogrodówkę... czyli u mnie bez szans... doczytałam że ona jednak krzewiasta jest :dance:
Ewa

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 26 Mar 2015 16:40 #352715

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-ta hortensja jest nie do zdarcia u mnie jest dopiero 3-ci sezon ,jesienią ją przesadziłam w inne miejsce bo nie przewidziałam jej rozmiarów i blokowała mi wejście do domu ;)

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 02 Kwi 2015 20:04 #354846

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
DSC01431.jpg


DSC01424.jpg


DSC01434.jpg




20140726_131940.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, affa, Anika

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 12 Kwi 2015 18:26 #357367

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Moje hortensje mają za towarzystwo hortensje.Tylko w nogach mają funkie.Tam już nic się nie zmieści
U góry bukietowe i Annabella a w dole ogrodowe

049-2.jpg


051.jpg


050-2.jpg


White Dome mają z tyłu Thuje a z przodu róże -zdjęcia nieciekawe.Radzą sobie doskonale

067.jpg


068.jpg


112.jpg


Mam też dwie na rabacie różanej.Limonkowe z własnych patyczków.Rabata z ubiegłego roku czyli zaniedbana

016-2.jpg


012-4.jpg


Kilka dni temu posadziłam kolejną na rabacie różanej przed White Dome.Okazuje się ,ze radzą sobie dobrze pomimo różnych potrzeb.Cieszy mnie to,mogę dosadzać przy różach
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, affa, Anika, Kornik

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 17 Kwi 2015 20:22 #359148

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Kilka moich w tamtym roku :lol:


7-2.jpg


9-2.jpg


16-2.jpg


19-2.jpg


27-2.jpg


34.jpg


5-2.jpg

11-2.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, beti, Kornik

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 20 Kwi 2015 16:07 #360100

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
I czym Wy się chwalicie ... ? Wasze hortensje przy moich to, żadne piękności :rotfl1:

1-9.jpg


2-7.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): Campanula

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 29 Maj 2015 13:09 #374311

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
ha... ale za parę latek dadzą odpowiedni popis :)
Ewa

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 15 Cze 2015 17:24 #379892

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19198
  • Otrzymane dziękuję: 79202
Pozwolę sobie zacząć tegoroczne prezentacje, choć nie mam ani dużo hortensji, ani szczególnie wyrafinowanych (mam za to ochotę, nieziszcz :sleep: oną, na niebieskie - i troche kłopotów z tymi roślinami).
Z moich wrocławskich dwóch dość dużych zakwitła taka (no idea, kto zacz :oops:, mam ją z 15 lat )



Mgliście pamiętam, że była kupiona jako niebieska. W życiu nie doczekałam kwiatka innego, niż bladolila, mimo karmienia specjalnym nawozem opisywanym jako "do niebieskich hortensji". No nie wiem, atramentu potrzeba podlać?

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 15 Cze 2015 19:01 #379926

  • ahan
  • ahan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 250
  • Otrzymane dziękuję: 290
Aniu, zafunduj sobie jakąś hortensję o kolorowych kwiatostanach (chodzi o tak zwane ogrodówki, czyli Hydrangea macrophylla). One pod wpływem jonów glinu "niebieszczeją". Odmiany o białych kwiatach nie zmieniają barwy. Dla innych gatunków hortensji glin nie ma wpływu na kolor kwiatów.
Nie mam pojęcia jak u Ciebie ze znajomością chemii. Glin to polska nazwa aluminium. Jego sole są bardzo mało reaktywne i praktycznie nie rozpuszczalne w wodzie (czyli niedostępne dla roślin). Jednak sole "podwójne" takie jak ałun (np siarczan-amonowo glinowy) łatwo uwalniają jony metalu Al+++. To te jony powodują zmianę koloru hortensji. Kiedyś ta substancja była powszechnie dostępna w sklepach fotograficznych, ale analogowa fotografia padła na rzecz cyfrówki i sklepów brak. Może jakiś chemiczny lub apteka - tylko to nie moja działka.
Pozdrawiam
Andrzej
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Łatka

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 15 Cze 2015 20:36 #379962

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19198
  • Otrzymane dziękuję: 79202
Andrzeju, jestem co prawda tylko nieomal emerytownym filologiem, jednak wiem nie tylko co to glin, ale nawet ałun :happy:
Zakładam, że skoro kupuję woreczek substancji mającej wywołać niebieskie kwitnienie hortensji kupionej jako odmiana kwitnaca niebiesko, powinno sie obyć bez latania po centralach chemicznych.
Dostałam ze trzy lata temu na imieniny dwie cudownie się prezentujące hortensje, kupione nie tylko u ogrodnika, ale nawet u córki ofiarodawców, specjlistki w zakresie urządzania ogrodów. Niestety, ani jedna, ani druga nie zakwitła ponownie niebiesko :( .
Może wina w tym, że powodowana bezrozumnym pragnieniem aranżacji w stylu: wiejska plebania posadziłam je na wsi, w Karkonoszach, gdzie pierwsze listeczki pojawiały się końceem maja, a pąki kwatowe - jakieś takie zdeformowane albo żadne.
Druga z moich wrocławskich hortensji, też duża, jest różowa, nie próbuję jej "farbować".

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 15 Cze 2015 22:27 #380023

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
U mnie jeszcze nie kwitnie ,ale już niedługo . To moja pierwsza hortensja ogrodowa , posadzona w tamtym roku . Czy to znaczy ,że kwitnie na tamtego rocznych pędach , bo wydaje mi się ,że dosyć ją przycięłam . Jest to odmiana Fasan.
Beata :bye:

Zdjcie0697.jpg

Hortensje w aranżacjach, dyskusje, foto 16 Cze 2015 10:17 #380119

  • ahan
  • ahan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 250
  • Otrzymane dziękuję: 290
Przecież napisałem, że nie wiem jak u Ciebie z chemią, po prostu staram się tłumaczyć, bo nie wiem do kogo piszę. Co do filologów to ja dobrze znam taką jedną panią. Biegle włada czterema językami, w trzech następnych sprawnie rozmawia, ale z chemii to skończony tuman. Gdy była w ogólniaku masę czasu poświęciłem by nauczyć jej chemii i fizyki, ale i tak pozaliczała ledwo, ledwo. Jakoś mózg nie w tę stronę jej się "wygnął". Zaletą tej pani jest to, że urodziła mi wnuka. Dziś ma on trzy i pół roku, i zna trzy i pół języka (trzy z otoczenia, a córka uczy go jeszcze francuskiego).
Co do hortensji, tylko jedno przychodzi mi do głowy. Masz w glebie coś co bardzo szybko reaguje z glinem albo gleba jest za mocno zasadowa i nawóz nie jest w stanie odpowiednio obniżyć pH. Spróbuj hodowli tych kwiatów w dużych donicach z ziemią z poza ogrodu (ciekawe jakie masz pH gleby, one wymagają bardzo niskiego dla dobrego wybarwienia).
Poszedłem zrobić sobie kawę i wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Spróbuj dolistnych oprysków tym nawozem, podobnie jak stosuje się Florovit (nawóz musi być bardzo rozcieńczony, by nie spalić liści).
Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2015 10:17 przez ahan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.689 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum