TEMAT: <ID> Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 16 Cze 2013 12:34 #169605

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
A to ci siurpryza :woohoo:

A ja dotychczas myślałem, że TeBe jest Polakiem.
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2013 12:34 przez pomodoro.


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 20 Cze 2013 21:35 #171185

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
No i skończył się niemiecki porządek :-)

Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 21 Cze 2013 09:48 #171345

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Poranny update:

1. Cukinie





2. Pomidory karłowe tarasowe



3. Pomidory malinowe podtarasowe

Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): Ela

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 21 Cze 2013 11:25 #171385

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
A gdzie bakłażan? Piękne masz wszystko Tomku ,jak marzenie.. (ogrodnika) Mój bakłazan pod folią ma już 7 owocków! :dance: Wprawdzie nie są tak dorodne,jak Twój,ale cieszą ogromnie. Uwielbiam patrzeć jak rosną w oczach te czarne gruszeczki :hearts: W przeciwieństwie do cukinii i kabaczka chyba wszystkie kwiaty zawiązują owoce. Z cukinią to mam jazdę-jak zakwitnie kwiat męski-żeńskie jeszcze nie są gotowe. :evil:

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 21 Cze 2013 11:54 #171392

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Oto one bakłażany pod daszkiem foliowym:



Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): Ela

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 21 Cze 2013 20:16 #171485

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Wow :supr3: Za chwilę będzie nadawał się do konsumpcji :bravo: Ciekawe w jakiej postacj ? :happy:
Tomku,czy Twoje bakłażany są szczepione,czy takie zwyczajne?

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 23 Cze 2013 19:54 #172013

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Są chyba zwyczajne, ale pewności nie mam, Małgosia nabyła 2 sadzonki w ogrodniczym.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 30 Cze 2013 14:18 #174257

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Nowości z tarasu:

Ściana pomidorów karłowych:



Ewidentnie dałem za krótkie paliki, większość gron będę miał powyżej konstrukcji, co będzie problemem:



Pod tarasem pomidory wysokie, na razie nie przesadzają z wysokością:



Kilka ładnych gron:







Jak widać, większość gron prowadzę na łuczkach, z wyjątkiem koktailowych:



Z cukiniami jest średnio, z powodu deszczy kiepsko z zapylaniem, dziś przeszedłem na zapylenie ręczne:

Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 30 Cze 2013 19:38 #174351

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
I jeszcze dzisiejszy stan balkonu:



Nasłonecznienie lepsze niż na tarasie, więc i wyniki lepsze:







Jeden krzak bakłażana ładnie plonuje, w drugim kwiaty zasychają bezpłodnie:



A to już w środku, koleusy które miały pójść na ozdobę balkonu, między pomidory, ale z braku miejsca wylądowały na parapecie wewnętrznym:

Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, bela

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 01 Lip 2013 21:32 #174705

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Najlepiej obrodził ten drążek z kiełbaską :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ja też robię własne wyroby kiełbasę wiejską,szyneczkę,baleronik. Tomek czy ten łuczek zakładasz aby łodyżka z gronem się nie odłamała.Moje bakłażany były posadzone po 15 maja w gruncie ale zniosły dobrze te chłody i zalania teraz rosną jak głupie i mają po jednym pąku może nie opadnie kwiat i zawiąże się owoc.Mam takie pytanie czy te boczne pędy które wyrastają tak jak wilki u pomidorów to zostawiasz czy je urywasz bo ja pierwszy raz je uprawiam.
Gratuluję bardzo podoba mi się wasz warzywnik balkonowy pełny profesjonalizm :thanks:
pozdrawiam Bożena

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 01 Lip 2013 21:45 #174720

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Tak, zakładam łuczek aby łodyga grona się nie złamała. Przy ciężkich gronach czasem łuczek nie wystarczy, wtedy należy dołożyć zawieszkę.
Wilków u bakłażanów nie wycinam, mam tylko 2 krzaki i uprawiam raczej dla zabawy. Być może trzeba, ale nie znalazłem na ten temat żadnych informacji.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): bela

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 02 Lip 2013 23:18 #175183

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Też zaczełam zapylać ręcznie moją cukinię pod folią. Choć jest już wielka,zerwałam z niej dopiero jeden owoc,no jutro zerwę drugi :drink1: Ale to zapylanie,to wcale nie taka prosta sprawa- kwiat żeński jest gotowy do zapylenia bardzo krótko-może 2-3 godz ,potem się zamyka :supr3: Jak nie upilnuję,to bryndza :evil:

Mój bakłażan ładnie rośnie,też zrywam w tym tygodniu pierwszy owoc :dance: Mój zawiązał 7 owoców i od jakiegoś tygodnia ani jednego więcej. Tak sobie myślę,ze moze dopiero jak zerwę owoc,to pojawi sie nowy? :think:

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 03 Lip 2013 00:13 #175209

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Ja palcami otwieram żeńskie i smyram męskim. :-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2013 11:46 przez TeBe.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 04 Lip 2013 01:07 #175504

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Oj,na siłę nic nie zrobisz ;) Jak kwiat zamkniety,to znaczy,że już za późno.(albo za wcześnie)Testowałam. Trzeba pilnować,kiedy "ona" jest gotowa... :hearts: :evil: :happy:

Fajnie masz Tomku na tym tarasiku- miękie krzesła,lapek,kawka ,pecik a dookoła umosi sie upojny zapach POMIDORÓW :hearts: :happy:
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2013 01:15 przez Ela.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 15 Lip 2013 17:13 #179088

  • Zygi
  • Zygi's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 26
Muszę przyznać, że Twoje wątki śledzę z niemałą fascynacją, wobec czego uprzejmie dopominam się o choćby mały update, wszak to już połowa miesiąca ;)

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 18 Lip 2013 07:20 #179855

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Tomku odezwij się bo brakuje mi twojej relacji z pięknego warzywnika tarasowego :bye:
pozdrawiam Bożena
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2013 22:36 przez .

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 18 Lip 2013 23:23 #180104

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Odezwę się jutro, albowiem się urlopuję :-) I w sumie nie ma o czym pisać, wszystko samo rośnie :-) Ale zdjęcia jutro wstawię.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): bela

Uprawa warzyw w pojemnikach - uprawiają Małgosia i Tomek 18 Lip 2013 23:34 #180106

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Miłego wypoczynku :drink1:
pozdrawiam Bożena


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.414 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum