TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 17:49 #543280

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
Aniu

Pożywka nie jest potrzebna kiełkującej fasoli.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 18:03 #543282

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Mieciu, nie skomentuję własnej głupoty - przyjmijmy, że pytanie było podyktowane zmęczeniem "szóstej klepki" ...tutaj nie jest wytłumaczeniem nawet stwierdzenie, że "kto pyta nie błądzi" .... ale wtopa :hammer:
Idę wysiewać .... :jeez:

EDIT: wysiałam właśnie dwie odmiany: karłową i tyczną - siedzą już na routerku ... byle do weekendu ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2017 18:39 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 18:45 #543287

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Wysiewając do perlitu tyczną, mam nadzieję, że zmobilizuje to Adama do zrobienia dawno obiecanych "wigwamów" - zawsze marzyłam o takiej konstrukcji w ogrodzie ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 20:05 #543318

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41835
Moja fasolka szparagowa wysoka zaczyna piąć się po sznurkach.

001-40.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, XYZ, pomodoro, kuhara, Adasiowa, rozalia, iwcia55, patrycja, Edyta D, Betula, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 20:16 #543325

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Józefie !!!! Proszę nie szczuć ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 20:24 #543329

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
no brawo takiej wielkości to mam groszek cukrowy wysiany prawie 2 miesiące temu cud że nie zmarzł
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2017 22:39 #543397

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Paskudne zdjęcie, ale innego nie mam, przy południowej ścianie budynku gospodarczego (jest bardzo wysoka, dostanie sznurki), siana gniazdowo. W każdym gniazdku wszystkie wystartowały, coś trzeba będzie uszczknąć:

23.05.17061.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Adasiowa, rozalia, iwcia55

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Maj 2017 20:52 #543885

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dorka, co widzisz w tym paskudnego ? Ja widzę fajną, zdrową i gęstą rozsadę fasoli :bravo:

Dopiero dzisiaj włożyłam do doniczek z podłożem skiełkowane ( w perlicie ) nasiona fasoli karłowej szparagowej zielonej NN od Lucysi - świetne nasionka, skiełkowały równiutko wszystkie w ciągu doby. Lucysiu dziękuję :)

Na skiełkowanie czeka jeszcze tyczna o dwukolorowych, ślicznych nasionach.

Resztę nasion muszę przywlec z działki - tam zostały w nadziei na bezpośredni wysiew do gruntu, ale pogoda pokrzyżowała mi plany.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Maj 2017 21:39 #544070

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
U was takie sliczne faolki a u mnie marnizna co zeszła gdzie niegdzie

IMG_20170526_1826341.jpg
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Maj 2017 21:46 #544078

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Agusiu, zdążysz jeszcze zrobić rozsadę na późniejszy zbiór - fasola szybko kiełkuje, a jśsli trafi do ciepłej gleby plus podlewanie i ciepła aura, to nawet się nie obejrzysz, jak zaczniesz zbierasz strączki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Maj 2017 21:51 #544086

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Mam nadzieję że ta w ziemi co siedzi jeszcze przemyśli sprawę i wyjdzie na słoneczko :)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Maj 2017 22:08 #544098

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Agusiak wrote:
U was takie sliczne faolki a u mnie marnizna co zeszła gdzie niegdzie

Właśnie dlatego robię rozsadę fasoli. W pojemnikach żadna śmietka, zimna gleba, czy ślimaki fasoli nie straszne.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 08:27 #544151

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
Agusiak wrote:
U was takie sliczne faolki a u mnie marnizna co zeszła gdzie niegdzie


Cobyś się za bardzo nie zamartwiała taki mały gift na weekend. Kiełkująca z perlitu fasolka szparagowa tyczna Goldelfe


IMG_4475.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, Edyta D, Betula, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 11:07 #544166

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Tak Mietku dobij mnie jeszcze. A tak swoją drogą śliczności, zazdraszczam ;) :flower2: Może kiedyś uda mi się z wszystkich warzyw zrobić rozsady :)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 19:40 #544244

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
W dwóch kubkach z trzech z powyższego zdjęcia jest pewien sekret. Chodziło mi o to, jak zabezpieczyć nasiona przed infekcją liścieni z podłoża. Otóż w dwóch kubkach jest 2/3 ziemi a na tym 1/3 warstwa perlitu. Okazało się jak widać, że to chroni przed infekcją liścienie identycznie jak w trzecim kubku z samym perlitem. Przydatne doświadczenie praktycznie na przyszłość przy robieniu rozsady fasoli

Dzisiaj wysiałem na działce podkiełkowane w perlicie nasiona fasoli szparagowej karłowej. Jeżeli fasola wyjdzie zdrowo, to niewykluczone , że zaniecham robienia na przyszłość rozsady. Zobaczę też jaka będzie zdrowotność siewek, bo w podłożu ogrodniczym to jest tragedia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 19:45 #544246

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
A ty lisie jeden to taki myk ;)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 19:57 #544250

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
To doświadczenie ma kilka " myków " :rotfl1: . Wysadzając trzeci kubek na samym perlicie dowiem się:
- jak fasola będzie rosła w samym perlicie na pożywce pomidorowej
- jak ją się będzie wysadzać z kubków,i
- jak będzie rosła, jako, że fasola jest wrażliwa na uszkodzenie korzeni.

Staram się Aguś nabyć przed nowym sezonem jak największe doświadczenie :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 20:00 #544253

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Nie ukrywam że jestem pod wrażeniem, i czekam na dalsze relacje:) temat bardzo inspirujący. Tym bardziej że obecnie fasola u mnie w polu zastrajkowała :dry:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.587 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum