TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 13:43 #250511

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Jasiu!!

To jest szparagówka,więc niewiele zostawiam na sucho.Trochę farbi zupę,więc nie muszę dodawać innych "barwników". :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 18:23 #250558

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7914
U mnie fasolka to rośnie jak chwast, dziwnie mi wygląda robienie z niej rozsady mi szkoda miejsca :) a siał ktoś już do gruntu ?? czy może jeszcze z tydzień poczekać? bo 3 grządki na 4 mam puste , na jednej będzie fasola innej papryka i pomidory... więc tak pusto długo :lol:
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 18:32 #250563

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
W tym okresie fasolka juz nie zajmuje miejsca,ponieważ po wzejściu wystawiawiłem na balkon.Zabieram ją dziś do pomieszczenia na noc,bo zgodnie z prognozą ma się ochłodzić.Po ociepleniu pójdzie do gruntu,ok.8-10.05.
Jutro planuję sadzić dużego jaśka,bezpośrednio do gruntu. :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 19:48 #250601

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Fasolka sadzona w czwartek do doniczek już jest na wierzchu i cały czas na balkonie
WP_000099.jpg
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 19:54 #250607

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Bożenko!! Fasolka b.ładna,zreszta jak i truskawki.Myslałem,ze jesteś lepsza ode mnie tylko w grzybobraniu,a tu okazuje się,że i czosnek piękny,truskawki wspaniałe,fasolka b.ładna i p[ewnie jeszcze wiecej. :rotfl1: :rotfl1:
To tylko zyczyć ciepłych dni i owocowania!!!!!!! :bravo: :bye: :dance:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 20:51 #250660

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Uczę się od doświadczonych którzy dzielą się wiedzą i staram się a co do grzybków to już znajomy przyniósł 3 prawdziwki może w przyszłym tygodniu jak się odrobię na działce to wybiorę się do lasu :bye:
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2014 23:19 #250772

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Zaprawiacie nasiona? Jeśli tak to czym?
Piotr :)
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Maj 2014 06:40 #250805

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Fasolka była moczona przez 20min w nadmanganianie potasu tylko taki środek stosuje do nasion.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, podjadek, rejmat

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Maj 2014 08:33 #250831

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
A gdzie kupujesz ten środek, w aptece?
Piotr :)
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Maj 2014 08:42 #250834

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Tak w aptece.Ja dodatkowo nasiona,które sadzę bezpośrednio do gruntu moczę ok.15-20 minut w Decisie,aby zapobiec przy
wschodach atakowi śmietki kiełkówki.Nasiona któe wcześniej idą do doniczek moczę jak Bela tylko w nadmanganianie potasu. :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, podjadek, Madziula

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 07:13 #254343

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Chcę dzisiaj posadzić rozsadę szparagówki i mam pytanie bo będę to po raz pierwszy robiła czy sadzić głębiej czy tak jak rosła na palecie.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 07:28 #254349

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Bożenko!! Nie wiem czy dobrze,ale sadzę tak jak rosła.Nie udało mi się nigdzie doczytać,czy fasolka wypuszcza
korzonki jak pomidor. :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 08:26 #254376

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Dzięki Józiu :thanks: też tak zrobię i zabezpieczę włókniną bo zapowiadają u nas opady.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 12:12 #254486

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Wczoraj wysiałam do gruntu karłową, kolorową. Pierwszy raz mam taką, zobaczymy co z tych nasion wyrośnie. Żałuję tylko, że za późno zajrzałam tutaj, bo nie zaprawiłam nasion. Nic to, następną turę zaprawię.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 16:14 #254618

  • Roma
  • Roma's Avatar
Powiedzcie mi proszę czy przed wysianiem moczycie fasolę?
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 16:40 #254628

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Roma!!
Ja tylko moczę w nadmanganianie i ewentualnie w środku owadobójczym.Ta zabawa trwa nie więcej niż 1 godz.
Romciu jesli zamoczy się nasionka,to pobudza się w nich system kiełkowania i należałoby je po posadzeniu do gruntu nawilżać.Przerwanie kiełkowania może spowodować uszkodzenie kiełków i brak dalszego wzrostu.To tak dla przypomienia innym,bo o tym pewnie wiesz. :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, pomodoro, Anielka, Madziula

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 17:58 #254670

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ja fasolę szparagową sieję w dobrze podlaną ziemię i okrywam włókniną, którą zdejmuję, gdy pojawiają się listki. Chyba, że jest bardzo ciepło, wtedy zdejmuj szybciej, gdy pojawią się kiełki.
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2014 17:59 przez Hiacynta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2014 18:34 #254697

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Z tym moczeniem trzeba uważać nasiona fasoli szybko się psują . Sam doświadczyłem :) .
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2014 18:34 przez podjadek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Anielka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.677 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum