TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 20:30 #544260

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50939
Mnie też tego roku wnerwiła karłowa szparagowa. Wysiałem w doniczki zwyczajowo po 4 nasiona . W efekcie , jak jest zdrowa w miarę jedna roślina w doniczce, to sukces. Tak, że chcąc sadzić gniazdowo tą fasolę, muszę w jedno gniazdo wpakować 4 doniczki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 20:48 #544264

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Mietku w ub. roku zeszły pięknie wszystkie nasiona a ten rok jak jakieś przekleństwo, wszystko złe od ziemi do nasion
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 20:59 #544266

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50939
U mnie nie nasiona. Mam swoje nasiona od ładnych kilku lat i co roku wysiewam. Po raz pierwszy odkąd mam te nasiona są takie kłopoty. Powiem Ci, że wysiewając dziś podkiełkowane nasiona wsiałem kilka w pryzmę kompostową, którą przygotowuję z liści i kurzeńca z myślą o przyszłorocznych rozsadach. Zobaczymy jak wzejdą w glebie a jak w ziemi liściowej .Trzeba coś robić by się uniezależnić od tych- pożal się Panie- podłoży ogrodniczych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Maj 2017 21:03 #544267

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ja nasionka fasoli kupuję co roku i ten rok jest najgorszy. A co do podłoży to masz rację przydałoby się odejść od marglu i łupku bo inaczej nie da się nazwać tego co sprzedają.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 28 Maj 2017 10:29 #544359

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja co roku sieje tylko tyczne fasole,zieloną,żółtą i na nasiona fioletową w czarne kropki.Zawsze do gruntu.W tym roku rosną jak dzikie
20170528_101057.jpg


20170528_101113.jpg


Nasionka forumowe ciut wolniej wchodzą.Tylko fioletowa wzeszła reszta się namacza w gruncie.Aby patrzeć jak wzejdą.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 28 Maj 2017 11:34 #544371

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
A u mnie też problem z karłową szparagową. Też siana po 4 szt.

IMG_20170528_112718.jpg


Rządek po lewej to Purple Teepee (ta jakoś tam wykiełkowała), a reszta Złota Saxa. Leży na tarasie, bo nie wiem, czy ją wywalić, czy dać jej szansę w gruncie. Obżarły ją jeszcze ślimaki niedawno, ale większość po prostu nie wykiełkowała. Chyba jednak spróbuję wysiać nową partię do gruntu, a ta (przynajmniej Złota Saxa) zasili kompost.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 28 Maj 2017 14:19 #544405

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Aż szkoda roboty jak nie idzie z rozsadą i jaki żal :(
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 28 Maj 2017 15:06 #544416

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Wszystkie tegoroczne fasole mam z rozsady, ale w ostatnich dniach wysiałam karłową wprost na zagon. No i ma baba placek. Moje dwa koty upatrzyły sobie ten kawałek gleby na toaletę. Przez 2 dni zagrzebywałam nasiona. Teraz rozłożyłam tam zasieki.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Maj 2017 17:48 #544644

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Wszystkie fasolki karłowe skiełkowane w perlicie i wsadzone do doniczek z ziemią wzeszły i siedzą na zewnątrz. Dzisiaj robiłam też rozsadę z tycznej: będzie w dwóch turach - pierwsza z nasion skiełkowanych w perlicie ( 50% sukcesu, już jest w doniczce ) i druga wyłożona wczoraj na waciki.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Maj 2017 20:38 #544676

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50939
Moje fasolki tyczne rosną świetnie i szybko. Metoda z mieszanym podłożem nadaje się nawet do palet. 2/3 ziemi, na to podkiełkowane w perlicie nasiona, a na nasiona warstwa 1/3 perlitu. Zero porażeń siewek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Zbyszko46, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Maj 2017 20:43 #544679

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Cieszę się, że metoda perlitowa sprawdza się nie tylko w pomidorkach czy dyniowatych - to dobrze wróży nam w przyszłym roku - jednak zakupy trzeba będzie zaplanować dużo wcześniej. Może spróbujemy z papryką ;-)?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Maj 2017 22:03 #544710

  • Szymek
  • Szymek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 331
Jeśli ktoś spragniony szparagówki, to widziałem dzisiaj w biedronce, jedyne 24,99zł/kg :crazy:
Wziąłem karczek b/k dwa i pół raza tańszy :lol:
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2017 22:05 przez Szymek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 09:57 #545027

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
W doniczce podłużnej do kwiatów wsadziłam kilka i wolę poczekac na swoją , takie rarytasy fasolkowe nie muszę teraz jeść
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 11:36 #545044

  • Ewach
  • Ewach's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 387
Mojej fasolce wzrost idzie w żółwim tempie :supr: może po wczorajszym podlewaniu + deszczu ruszy :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 11:43 #545047

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Nie tylko twojej, tyle że twoja podlana a u mnie ni hu hu
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 11:57 #545054

  • Ewach
  • Ewach's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 387
Bom się wczoraj już zebrała w sobie żeby to uczynić :devil1: a i pogoda dopomogła :garden1: teraz jeden dzień gorszej pogody ( czyli dzisiaj) i od jutra znowu słonko to może ruszą się :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 12:02 #545055

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
a ja chyba posieję je do palety i później do ziemi sama nie wiem co robić czy siać czy nie, może jeszcze zejdzie :dry:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 12:58 #545067

  • Ewach
  • Ewach's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 387
ja wsadzałam już takie z liścieniami teraz czekam aż wykształcą resztę :cool3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.554 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum