TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Lip 2017 23:00 #557125

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Też ją kiedyś dostałam, więc cieszę się, że poszła dalej :bye: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Lip 2017 18:35 #557237

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Tydzień po oprysku PW, wykorzystując każdą chwilę słońca fasolka Mascotte rośnie na schwał. :wink2:

Fasolka Mascotte, do doniczki

2017-07-2418.12.06.jpg


Z każdego węzła, wypuszcza w kątach liści nowe pędy. Może się okazać, że posiałam ją zbyt gęsto. Plusem jest to, że zagęszcza się sama. :)

Fasolka Mascotte, do doniczki

2017-07-2418.12.22.jpg
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, iwcia55, Betula, Zofix

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Lip 2017 19:35 #557254

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Moja powoli się kończy, ale następcy rosną zdrowo..


IMG_9884.jpg
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55, Betula, Zofix

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Lip 2017 19:53 #557260

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dorotuś, bądź tak dobra i zbierz nasionka chociaż z jednego strączka - oczywiście tylko wówczas, gdy uznasz, że warto.
Rzeczywiście, pięknie się rozrosła i zagęściła odkąd ją widziałam :)
Moja tyczna NN kwitnie jak zwariowana, a i malutkie strączki też są.

Aguś, bardzo impresjonistyczna ta Twoja fasola :supr3: Prezentuje się bardzo oryginalnie, a jestem bardzo ciekawa, jak z plennością ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Lip 2017 20:33 #557293

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Tyczna NN:

malwa034.jpg


malwa035.jpg


malwa037.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Horti, iwcia55, mk1a, lucysia, Betula, Zofix, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Lip 2017 21:35 #557324

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniu jak nie zapomnę to w środę policzę strąki na krzaczku i ci powiem :)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 08:35 #557366

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Moja jakąś w tym roku spóźniona przez te deszcze.Zawsze w wiśnie już była.A teraz widzę tylko malutkie strąki,jeszcze za małe do jedzenia.
Nawet na fasolce pogoda odbija się czkawką.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 14:46 #557416

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Co roku o tej porze zawsze miałam już dużo fasolki szparagowej, ale w tym roku na razie nic jeszcze nie urosło. Wydaje mi się, że materiał siewny jest fatalnej jakości i to bez względu na firmę. Pierwszy wysiew wczesnej fasolki Korona poczyniłam 18 maja, na 55 gniazd po 6 nasion wzeszło tylko kilka a i tak zostały zjedzone przez nagie ślimaki.Temperatura pod koniec maja wahała się maksymalnie pomiędzy 10, a 14 stopni. Następnie 28 maja posiałam odmianę średnio-wczesną Purple Teepee, też nie nadzwyczajnie powschodziła, z 6 ziaren w gnieździe wyszły 2-3, a jest też kilka łysych placków. Obecnie dosyć obficie kwitnie, jednak do zbioru jeszcze daleko. Posiałam na początku czerwca tyczną Blauhilde, ale ona jest strasznie mizerna. Do tej pory w lipcu panowały temperatury rzędu 15-18 stopni, ledwie kilka dni było co najmniej 20 stopni. Wszystkie rośliny ciepłolubne ledwo wegetują .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 14:50 #557418

  • Ewach
  • Ewach's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 387
Iwona a mi się wydaję, że to raczej wina pogody duże wahania temperatur, ogólnie zimno i teraz deszczowo :unsure:

U mnie fasolka obrodziła bardzo dobrze, co prawda długo na nią czekałam ale jest jej sporo :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 17:55 #557471

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Iwona M wrote:
Pierwszy wysiew wczesnej fasolki Korona poczyniłam 18 maja, na 55 gniazd po 6 nasion wzeszło tylko kilka a i tak zostały zjedzone przez nagie ślimaki.

Dlatego od dwóch lat robię rozsadę fasolki. Wschody mam wtedy powyżej 90%. U mnie jedna odmiana już skończyła plonowanie. Na szczęście druga będzie plonować do jesieni.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 20:10 #557498

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7627
Fasolka Pomodoro. :thanks:
pomidor2008.jpg

2 wiaderka 5l zerwane.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Horti, Betula, Zofix, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 20:25 #557502

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
Ale piękne długie strąki :woohoo: . A jaka to odmiana fasolki :wink2:
Pozdrawiam - Zosia
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2017 20:28 przez Zofix.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 20:26 #557503

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50923
Czy to Goldelfe ?. Jeśli tak, to solidne strąki, prawie jak fasolnik chiński . :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 20:27 #557504

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniu policzyłam strąki fasoli Boloto jest ich 35 na jednym krzaku
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 20:42 #557507

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Biotit wrote:
Moja powoli się kończy, ale następcy rosną zdrowo..


Piotr, bądź tak dobry i napisz, poproszę, jaka to odmiana.

Rozalko, strączki jak strączki, ale modelka :hearts: Mam prośbę - zbierz nasionka, bo na straganiku nie mam ani ziarenka

Aguś, bardzo Ci dziękuję , to faktycznie zacna ilość. Będzie wspaniała kolacja ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 20:50 #557510

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniu trudno wiedzieć powinna doczekać bo my jemy taką co jeszcze nie wykształciła ziaren zazwyczaj idzie do zapiekanek makaronowych albo do dań z woka ale w tym roku jest duża różnorodność warzyw więc trochę na bok została odstawiona
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 21:25 #557516

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7627
Mieciu,tak, to Goldelfe, Twoja. Aniu, postaram się zebrać nasionka i wysłać. Smak ma maślany, zdrowo rośnie,,żadnych problemow, jedynie takie jak je mam dalej puszczać, na razie dodatkowe sznurki i pod daszek nad domkiem letnim pusciłam. Miałam problem zerwac górne strąki, bo rośnie wysoko a ja nie jestem wysokiego wzrostu.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Horti, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2017 21:29 #557518

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7627
Acha, zapomniałam podziękować Aniu za komplement wnusi. No cóż wakacje są i wszyscy do mnie po kolei.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.914 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum