TEMAT: Pomidorowy Targ

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 19:55 #434278

  • DARKO
  • DARKO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 9
Witaj Adasiowa w zasadzie jestem początkującym wprawdzie od kilku lat sadzę pomidorki ale w ubiegłym roku złapałem PRAWDZIWEGO BAKCYLA jak do tej pory kupowałem nasionka w sklepach ale zacząłem się tym głębiej interesować i chciałbym spróbować czegoś naprawdę Mega . Dzwoniłem do Kozuli Numer znalazłem w necie ale Ona niestety już nie ma będzie miała dopiero na jesień a chciałbym tego pomidorka spróbować w tym roku jako tako na wymianę nie mam nic bo jak Ci już napisałem jestem początkującym będę szukał Twojego Adresu jeżeli była byś skłonna wysłać mi kilka nasionek byłbym Ci BARDZO WDZIĘCZNY zakupiłem w tym roku kilka odmian rosyjskich tak że na jesień z pewnością będę miał NASIONKA gdybyś była zainteresowana wyślę z miłą chęcią

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ Pozdrawiam serdecznie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 20:14 #434292

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Darko, poniżej zostawiam mój adres do wysyłki koperty :

Ania Janiszewska
Salon Kosmetyczny dla psów "Pankracy"
ul. Jarochowskiego 42
60-239 Poznań


Rezerwuję dla Ciebie w takim razie 5 nasion megagronka ( Emalko, dziękuję za informację !).

Ogłoszenie parafialne nr 2 :)

Kochani, ponieważ zbliża się nieubłaganie termin wysyłki nasion, zaplanowany od 15 lutego, a nadal czekam na kilka kopert od zamawiających, poza tym pojawiła się spora ilość nowych, ciekawych odmian, to chciałabym, aby każdy z Was miał możliwość zastanowienia się nad zamówieniem i jego ewentualną aktualizacją.
Zakładając optymistycznie, że wysłane do Was nasionka będą wędrować około 7 dni,

przedłużam czas zamawiania i nadsyłania kopert do 19 lutego.

Osoby, które są zdecydowane na 100%, że nie chcą więcej nasion, bardzo proszę o kontakt w wątku - dla nich spakuję nasiona już w ten weekend.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DARKO

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 20:20 #434297

  • DARKO
  • DARKO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 9
SERDECZNE DZIĘKI...w jesieni bardzo chętnie się odwdzięczę...jak tylko pozbieram nasionka z moich pomidorków...:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 20:49 #434305

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Darko, biegusiem marsz w to miejsce Wątek powitalny

A potem porozmawiamy ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DARKO

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 21:45 #434345

  • babojaga
  • babojaga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 141
Aniu :) ,ja już poszalałam :hammer: :rotfl1: ,spakuj nasionka
pozdrawiam Mariola :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 21:50 #434349

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Aniu
Moje też już pakuj i szybko zaklejaj kopertę, bo dziś się okazało, że mam w ogrodzie więcej miejsca niż myślałam ;)
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 11 Lut 2016 22:14 #434365

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Aniu, ja dziękuję, tyle co zamówiłam wystarczy. Możesz pakować.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 09:53 #434440

  • megi
  • megi's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 179
  • Otrzymane dziękuję: 300
Ja również proszę spakować :thanks:
Dość tego chciejstwa!
Miejsca na parapecie i w szklarence niewiele, więc trzeba mieć umiar!!! Nie samym pomidorem w końcu żyje człowiek :P
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 11:08 #434455

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Emalia112 wrote:
Wszystkie megagronki i winogronki mają swój rodowód w krzyżówkach Ani Kozuli. Mają wspólnego przodka, tak , że przy nich jest podawana Fka. Ania Kozula zrobiła ta przebojowa krzyżówkę 9 lat temu.Te które teraz funkcjonują na obu forach to następne pokolenia.
Wygrzebałam z jakiejś czarnej dziury trzy nasiona Winogronka od Krysi u której właśnie Megagron rozszczepił się, a Chudziak jako matka chrzestna nadała mu nazwę Winogronek :), mam nadzieję że choć jedno się obudzi i wykiełkuje. Co roku mam Megaroniastego, on musi być obowiązkowo w moim ogrodzie, ale Winogronek też był smaczny a ja całkiem o nim zapomniałam :jeez:
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 12:48 #434469

  • Jarek_St
  • Jarek_St's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 41
Witam.
Proszę o zamknięcie dla mnie listy i gdybym prosił o więcej to nie wysyłać.
Jarek S.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 13:14 #434473

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
To się Jarku nazywa " męska decyzja". Rozumiem Twój ból, też patrze na listę Ani i serce mnie boli. A najgorsze, że mam gdzie sadzić. I nie mam hamulca w postaci braku miejsca.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 13:39 #434477

  • badusia
  • badusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 908
  • Otrzymane dziękuję: 2465
Witam wszystkich pomidoromaniaków bardzo serdecznie :bye:
Niestety nie zaglądałam na forum już od dłuższego czasu :oops: ;postaram się to nadrobić :jeez:
Mam trochę nasion (swoich!) z ubiegłego sezonu i chętnie się nimi podzielę. Postaram się na jutro sporządzić listę nadwyżek i w niedzielę lub poniedziałek wysłać. Nie będzie za póżno?
Pozdrawiam,Mila.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 14:08 #434480

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Tilio
Aby poprawić kiełkowanie starych nasion, należy je moczyć ok. 30 min w 1% kwasie solnym w temp. 20 - 30 stopni. Następnie dokładnie opłukać w letniej wodzie, lekko osuszyć (by się nie sklejały) i wysiewać w optymalnych warunkach. Pojedyncze siewki mogą pokazać się z dużym opóźnieniem (nawet po miesiącu).
:bye:
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Trixi, Florka

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 18:48 #434557

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dobry wieczór :)
Wszystkie Wasze zalecenia spisuję i jutro zaczynamy Wielkie Pakowanie :happy: W międzyczasie jesteśmy w codziennym kontakcie z Paulinką - aktualizowana jest zarówno lista odmian, jak i lista zamawiających. Dzisiaj dołączą kolejne odmiany od Paulinki, której bardzo dziękuję za skrupulatnie posegregowane i opisane odmiany oraz za sporą partię woreczków :kiss3: .

Dotarła także koperta z "wkładką" ( zapas woreczków ) od Magdali - pięknie dziękuję!

Badusiu :) witamy serdecznie i oczywiście czekam na kontakt z Tobą ( nie tylko na nasionka ) - jeśli miałabyś ochotę na wybrane odmiany pomidorów, zapraszam do pobuszowania w naszym arkuszu - do 19 lutego możemy zamawiać, co dusza zapragnie ;-)

Marysiu ... po raz kolejny ukłony i czapka z głowy ....

Jagódko ... dosłać Ci może winogronka ?

UWAGA !!!! Kochani,chciałabym zaznaczyć, że jeśli zamówione nasiona nie zmieszczą się do nadesłanej koperty ( niektórzy zamówili ponad 40 odmian ), będę niestety zmuszona zapakować tyle, aby Poczta nie cofnęła przesyłki w związku z przekroczeniem "gabarytu". Oczywiście te osoby zostaną poinformowane o tym fakcie na PW i poproszone o ewentualne dosłanie drugiej koperty. Przepraszam najmocniej za to utrudnienie, ale zależy mi na tym, aby wszystkie koperty trafiły bezpiecznie do Waszych rąk :) bez niepotrzebnych afrontów ze strony Poczty Polskiej.
Mam nadzieję, że taka "operacja" spotka się ze zrozumieniem z Waszej strony :)


pozdrawiam cieplutko ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2016 18:49 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 20:50 #434619

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Bardzo się Aniu cieszę że doszło to co wysłalam. Jesli chodzi o male koperty, to zawsze lepiej wyslac większe, i jeśli chciałby ktoś, można z dobrego serca dosyłać drobne znaczki (20, 50 gr) jeśli taka koperta będzie za "gruba" i będzie potrzeba dopłacić do gabarytu B to Ania ma czym doplacać ;)
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 21:24 #434643

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Paulinko :) Moja wdzięczność nie ma granic, zwłaszcza, że udało mi się wylicytować na Bazarku bardzo tajemnicze dla mnie odmiany Twoich pomidorów ( m.in. Catwell, Bołoto, Kosmonaut Volkov )- przypomnę tylko, że nie mam tunelu, etc, więc pomidorki będę wysiewać najpierw w domu, a potem, po 20 maja, wysadzać do gruntu na ogrodzie. Kiedy mogę zacząć wysiew ?

Darko - cała przyjemność po mojej stronie .... dziękuję za udział w arkuszu - teraz czekam tylko na kopertkę :)

Jutro wieczorem napiszę do kogo spakowałam koperty i co do nich włożyłam - z prośbą o potwierdzenie zamówienia.
pozdrawiam cieplutko - trzymajcie mocno kciuki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DARKO

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 21:40 #434659

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Aniu czy ty sobie nie dokładasz pracy. Niech tylko 5 osób po 30 odmian wiesz ile będziesz miała wypisywania?Odpuść wypisywanie co komu spakowałaś. To ze pakujesz i wysyłasz już jest kawał :bravo: roboty. Jesteśmy Ci bardzo wczięczni. :thanks:
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2016 21:41 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80, babojaga, elkap

Pomidorowy Targ 12 Lut 2016 21:56 #434668

  • babojaga
  • babojaga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 141
popieram Lucynkę :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.366 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum