TEMAT: Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 06 Mar 2017 21:15 #527436

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Witam

Moi drodzy, może ktoś mi podpowie dlaczego w foliaku nie chcą mi rosnąć ogórki. Od kilku lat próbuję i nic, podczas gdy u mojej koleżanki rosną w podobnych warunkach jak szalone. Oczywiście zawsze sadzę co najwyżej dwie sadzonki kupionych w sklepie ogrodniczym ( długie foliowe) i kończy się na jednym, dwóch owocach. Co zrobić. A może sadzonki nie takie jak trzeba.
Z góry dziękuję.


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 06 Mar 2017 22:33 #527447

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jeśli sadzisz ogórki między pomidorami, to nie urosną :) Nie lubią się wzajemnie i tyle :)

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 07 Mar 2017 07:19 #527474

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Owszem nie lubią się, ale nie aż tak by zawiązały się tylko 2 owoce. Moi rodzice zawsze mieli w tunelu ogórki przy pomidorach i plony były dobre.
Przede wszystkim nie wiemy, czy te rośliny faktycznie nie urosły, czy tylko owocowanie było słabe na dorodnych krzakach. Dlatego bozKowalski, prosimy o uściślenie informacji. I jeszcze mam prośbę, dodaj w profilu w polu "podpis" swoje imię, milej się będzie rozmawiać, bo nick masz taki oficjalny i trudno go zdrobnić.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2017 07:20 przez Betula.

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 07 Mar 2017 09:29 #527503

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
W szklarni sadzę 2 krzaki ogórków zaraz przy drzwiach, owocowały non stop, nie do przejedzenia. Ogórek wydaje mi się,że jest żarłoczny i potrzbuję więcej zasilania niż pomidor. Może dlatego.
Pozdrawiam.Rozalia

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 07 Mar 2017 13:40 #527548

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Witam
Może bym i wstawiła, ale nie chce mi się niestety wstawić. póki co muszę być bozkowalczyk.

Pozdrawiam.

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 08 Mar 2017 13:23 #527826

  • Mareq
  • Mareq's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 187
Tak jak napisała Betula - podane informacje są bardzo ogólne i nic poza tym, że ogórki "nie chcą rosnąć" nie wiemy, dlatego też trudno pomóc pani bozKowalczyk w tej sprawie ...

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 08 Mar 2017 14:07 #527838

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Witam wszystkich, którzy próbowali mi pomóc w sprawie ogórków w tunelu foliowym.

Ja oczywiście sadzę ogórki przy samych drzwiach, tak, że mają przewiew. Prowadzę je na sznurkach. W ubiegłym roku posadziłam je w dużych donicach bez dna, które zakopałam oczywiście w ziemi. Zazwyczaj ( bo nie zawsze ) oddzielam je od pomidorów papryką. Nawożę tak jak pomidory - obornikiem granulowanym przy sadzeniu i później jeszcze podsypuję. Nie wiem co robię źle, pewnie coś robię - bo jak zaczarowane - nie chcą rosnąc i już. Kwitną i zawiązują owoce, które niestety schną zanim urosną.
Więcej już nic napisać nie mogę bo nie wiem co.
Z pozdrowieniami.

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 11 Maj 2017 00:42 #540935

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
witam,
dopiero teraz znalazłem ten post. Może coś pomogę.
Aby ogórki plonowały w tunelu /wysoki, niski obojętnie/ musi być to odmiana partenokarpiczna-samopylna. I temperatury nawet chwilowe za bardzo nie mogą być poniżej 6-7 stopni. To z mojej praktyki. Kiedyś jak wysadzałem za wcześnie rozsadę /lub nie zapewniałem odpowiedniej temperatury/ to też zrzucały zawiązki lub zawiązki usychały.
I jeszcze takie uwagi:
ogórki wymagają innego nawożenia niż pomidory....
nie zauważyłem w uprawie amatorskiej aby im przeszkadzało sąsiedztwo pomidorów
cześć Ryszard
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

Uprawa ogórków w tunelu foliowym 15 Maj 2017 23:21 #542030

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Zakupiłam dzisiaj sadzonki ogórków i pomidorów szczepionych na podkładzie z dyni.
Pomidory już miałam w ubiegłym roku. Ogórki pierwszy raz - spróbuję może te mi zaowocują. Oczywiście posadziłam w tunelu foliowym. Proszę poradź mi Rysiu jak nawozić ogórki skoro inaczej niż pomidory. Jakiego nawozu używasz?
Dziękuję z góry.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.188 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum