TEMAT: Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 11 Kwi 2024 14:29 #855246

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1688
  • Otrzymane dziękuję: 7635
Folię na zimę sobie zdejmij szkoda kasy żeby padła po jednym sezonie. A sałata posiana w jesieni przetrwa zimę pod otuliną. U mnie sprawdzony sposób już przez dwie zimy. Teraz popikowałam do foliaka i rośnie.
Oczywiście wiosną należy też posiać sałatę bo ta sprzed zimy może szybciej wybijać w pęd ale liście jak nie gorzkie to można jeść.
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2024 15:06 przez jagodka27.
Za tę wiadomość podziękował(a): Impessa


Zielone okna z estimeble.pl

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 11 Kwi 2024 22:46 #855281

  • Pysiu
  • Pysiu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 312
Wszystko jest zakopane i nie mogę przekazać zdjęcia poglądowego.
Ale, pręt zbrojeniowy ze stali fi 6 -8mm jest do kupienia w każdym składzie bud.. Na średniej wielkości foliak wystarczy 6m. Pręt pociąć na kawałki 50 cm w odpowiedniej ilości. Zagiąć obustronnie "wykonać haki " dł. 10 cm zagięte do siebie. Kopiesz dołek na gł 30 cm , do niego wkładasz pręt z hakami, jednym hakiem zaczepiasz za poziomy odciek konstrukcji foliaka i zalewasz rzadkim cementem. Wykonujesz takich kotew w zależności od dł. foliaka 6-8 szt. Odczekujesz dobę i po robocie.
Śpisz spokojnie.
Pozdrawiam.
Mieszkaniec Warmii
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.332 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum